Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Ostatní

28.5.2016: Výstava bonsají v Merklíně

28. května 2016 v 22:18 | paulito
Na zámku v Merklíně nedaleko od Plzně probíhala výstava bonsají a jiných prvků japonské kultury, trochu to člověka svádělo si něco koupit, ale asi bychom se o ně neuměli starat a přece jen, ty ceny nebyly z nejnižších a já nakonec nějaký fanoušek japonské kultury a kaligrafie nejsem, přece jen jsem spíše na ty runy :-)

28.5.2016: Veteráni na Bolevci

28. května 2016 v 22:01 | paulito
Tradiční akce na Bolevecké návsi, tento rok s trochou méně aut, ale s příjemným počasím. Proběhli jsme to jen rychle udělali pár fotek a jeli zase dál...21.5.2016: Hellhammer Fest Hradec Králové

22. května 2016 v 20:54 | paulito
Na akci za účasti šesti metalových kapel jsme vyrazili v podstatě náhodou, cestou z Vysočiny a také už jsme tak trochu měli absťák na pořádný metal. Navíc tam měli dorazit i kamarádi z Prahy. Restaurace U letců v Hradci Králové je velmi příjemná a venkovní areál, kde se akce pořádala, byl prostě super. Něco takové by u nás v Plzni také neškodilo. Přijeli jsme včas, start první skupiny se posunul, kamarádi už seděli u pivka a tak jsme také zasedli a čekali na produkci.. návštěvníků bylo tak kolem 30 a bohužel, toto číslo moc nenarostlo. Na to doplatily první dvě kapely večera, které neměly pod podiem až na jednoho nadšence nikoho a nedá se říct, že by z toho byli jejich členové příliš odvázaní. Ale s přibývajícími pivy a tmou se nás tam pár pod podium dostavilo. Jako první začala polská folk metalová kapela Merkfolk, která má za sebou první LP z minulého roku, The Folk Bringer a nebyl to špatný zčátek, mají hodně dobrou zpěvačku Vritru. Po nich nastoupila česká melodická death metalová kapela Arch Of Hell, která ma za sebou také jedno starší LP a i když se snažili, pod podium nikoho nedostali. Ale pak už přišla německá black metalová kapela Thyrgrim a i když za sebou zatím žádnou desku nemá, nebylo to vůbec špatné a koupil jsem přítelkyni jejich tílko, minimálně na jejich prodavačce merche vypadalo hodně dobře :-D Další výbornou kapelou byli Poláci Valkenrag, dobře imitující Amon Amarth, kapela vydala minulý rok své první LP, Twilight Of Blood And Flesh a jejich produkce se poslouchala hodně dobře. Po nich už nastoupila ruská symfonická pagan black metalová kapela Welicoruss, působící v Praze a jako jedinou jsme jí znali již z dřívějších koncertů. Předvedli dobrý výkon, ale u nich je to skladba od skladby, něco se mi líbí, něco vůbec. Kapela má za sebou dvě LP, Аз есмь z minulého roku. Poslední kapelou večera byla německá kapela Saeculum Obscurum, která začala vystoupení mší a jejich styl je takový nějaký death/black, nebylo to na závěr špatné. Pak už jen pár panáků a spát do auta :-D Večer se vydařil a že bylo málo lidí s přibývající hladinkou vůbec nevadilo.

14.5.2016: Park u průhonického zámku

15. května 2016 v 17:00 | paulito
Krásné počasíá nás zavedlo do zámeckého parku v Průhonicích, kde je opravdu nádherně. Dali jsme jen jednu polovinu, druhá část nás čeká při nějakém dalším výletu do Prahy.
14.5.2016: U dubečské tvrze Praha - Výstava Rolls-Royce a Bentley

15. května 2016 v 16:13 | paulito
Příjemné počasí a nádherné vozy v Panské zahradě, já si přivezl jedno malinké Lamborhini za velmi friendly cenu :-)


8.5.2016: Plzeň Plaza - Vojenské tábory

9. května 2016 v 22:21 | paulito
Pár obrázků z vojenských táborů na bývalém Výstavišti, co se týká účasti to bylo slabší než minulý rok, ale co, aspoň něco.


6.5. - 7.5.2016: Teambuilding Alfrédov

9. května 2016 v 22:18 | paulito
Pár obrázků z team buildungu naší firmy v golfovém resortu Alfrédov, při kterém jsem přišel na několik zásadních věcí... pokud nekouřím, mohu vypít a smíchat cokoliv a druhý den jsem ok.... golfista ze mě opravdu nebude......... sedět ve studené místnosti je sice fajn proti spánku, ale už tak dobré proti angíně, která se na mě pak snažila hupsnout..... pokud na Vás v první fázi zapomeniu, máte pak ten nejlepší pokoj :-) Jo, a Kataklysm kromě mě v práci nikdo neposlouchá... podivné... Jinak Alfrédov doporučuji, je tam krásně a pohodově a pokud hrajete golf, asi úplně optimálně.


29.4. - 1.5.2016: Výlet na sever

1. května 2016 v 17:38 | paulito
Tento víkend jsme se rozhodli odjet na sever a i když cesta byla příšerná, díky kolonám na dálnici za Plzní a v Praze, tak jsme páteční večer trávili v příjemném libereckém Rock pubu při poslechu metalové hudby. Pro probrání jsme v sobotu vyrazili na výlet po Jizerských horách, prvním mistem byla bazilika v Hejnicích, s nádherným interiérem. Další zastávkou byla přehrada Souš a pak již ves Jizerka s nádherným okolím, kde jsme v Pyramidě poobědvali. Cestou zpět jsme se zastavili v obřím sudu nad Lázněmi Libverda na kávičce a pak už jsme po dojezdu zpět vyrazili kolem frýdlantského zámku do místního pivovaru, kde točí milá obsluha výborné pivo a posilnili se na čarodějnice. Po povinném buřtu jsme šli zpět do pivovaru a tam popíjeli až do noci :-) krásný víkend.
29.4.2016: Rock Pub Liberec: Dark Spell a Instorm

1. května 2016 v 17:08 | paulito
Cestou na sever jsme se s našimi přáteli srazili v libereckém Rock Pubu, kde hráli dvě kapely, symfonická/gothic metalová kapela Dark Spell z Hradce Králové, v čele se zpěvačkou Evou Podvalovou a heavy metalový Instorm. Ani jedna kapela není sice ten náš šálek kávy, ale přesto jsme s nimi strávili pohodový a příjemný večer.24.4.2016: Plešivec

25. dubna 2016 v 20:57 | paulito
Nedělní výlet na Plešivec přinesl vše, co má správný výlet přinést. Nádhernou přírodu, krásná panoramata, aprílové počasí. Přijeli jsme do Jinců a kousek odtud zaparkovali na rozcestí a pustili se do kopce, který nás kolem nádherného Smaragdového jezírka přivedl až na vrchol brdského Olympu, Plešivce. Cestou nás zasypala bouře ledových krupek, ale na samém kopci byl nádherný výlet. A pak už jen dolů a dolů, zase k autu, v nohách přes 7 km. Jak se zlepšuje počasí, začínáme na svých výletech potkávat další vandrovníky.

23.4.2016: Veteran Car Party na Chvalské tvrzi

23. dubna 2016 v 19:12 | paulito
Počasí naštěstí přálo a zůstalo bez deště, rozpršelo se až cestou z Prahy :-)

17.4.2016: Air Park Zruč

17. dubna 2016 v 19:19 | paulito
Pár obrázků z dnešní návštěvy leteckého muzea ve Zruči.15.4.2016: Modrá Vopice - Krysthla, Thy Disease, Hate, Decapitted

16. dubna 2016 v 20:38 | paulito
Na naši první venkovní akci jsme se vydali do Prahy do Modré Vopice (jak to, že mi tam 11° Kozel chutná daleko více než na Chmelnici?), po chvilce našli hotel (na 4* nic moc a pro ručníky jsme museli do recepce), který byl nedaleko a pak už vyrazili k Vopici. Už před vstupem jsme slyšeli ten den již druhou kapelu, britskou extreme metalovou Krysthla, která vydala své první LP A War Of Souls And Desires a hned večírek pěkně rozjela. Počasí nám přálo, sice trochu zima, ale vylezlo i sluníčko a tak jsme popíjeli pivko a poslouchali hudbu. Všechny kapely, které jsme poslechli, se nám přes různé styly líbily, atmosféra byla pohodová, prostě co víc si přát. Další byla na řadě byl polský industrial death metal z Krakova, Thy Disease, zpěvák vysmátý, lidé pomalu přibývali. Tahle kapela má za sebou LP už šest, přesto jsme jí také slyšeli poprvé. To neplatí o death metalových Polácích Hate, kteří mají za sebou LP už devět, poslední minulý rok Crusade: Zero. A opět výborný výkon, lidé si je užívali, vůbec těžko říct, která z kapel byla nejlepší, každá byla úplně jiná. A pak už nastoupila poslední kapela venkovní akce, opět polská Decapitated, která předvedla svůj death/groove a má na svém kontě již několik LP. Ta ukončila polský večer a další kapely (české a slovenské) pokračovaly v akci uvnitř, ale na ty jsme již pro indispozici nešli.16.4.2016: Arkády Pankrác - Výstava aut Jaguar

16. dubna 2016 v 19:38 | paulito
Dnes dopoledne jsme se stavěli na Pankráci v obchodním centru Arkády a určitě jsme nelitovali při přehlídce vší té automobilové nádhery...

10.4.2016: Třemšín

11. dubna 2016 v 21:27 | paulito
Náš nedělní výlet vedl na okraj Brd, do vsi Roželov, odkud jsme vyrazili napřed směrem na zámeček nedaleko Roželova. Odtud již šla cesta stále do kopce a do kopce, až jsme přišli k partyzánskému úkrytu, který zde byl za války a který byl odhalen 26.10.1944 Gestapem. Od něj nás další stoupání vedlo ke kapličce na vrcholku Třemšína a ke zbytkům hradu, který zde kdysi stával a který musel být impozantní. Cestou zpět jsme prošli kolem Třemšínské boudy, pokecali po cestě se dvěma místními turisty a sešli zpět do Roželova, unavení, ale spokojení.

Hawker Hurricane Mk.IIC

9. dubna 2016 v 16:17 | paulito
Hawker Hurricane Mk.IIc, No. 336 (Greek) Squadron, Desert Air Force, RAF, Landing Ground 8 Mersa Matruh, Egypt, 1944

3.4.2016: Okolím Kadovského viklanu

3. dubna 2016 v 21:10 | paulito
Krásné jarní slunečné počasí nás vyhnalo na další výlet, tentokrát jsme ho naplánoval do okolí vsi Kadov, nedaleko Blatné. Je tam sice naušná stezka, ale jen v jednom směru a tak jsem naplánoval vlastní. Začali jsme ve vesničce Pole a šli jsme kousek po silnici kolem hřebčína, kde probíhaly závody do Kadova, kde jsme si prohlédli místní kostel sv. Václava, tvrz a hrobku a pak už jsme zamířili ke Kadovskému viklanu, který je opravdu nádherný. Další cesta nás zavedla na kopec Hora, kde je řada velkých balvanů, některé s vymletými otvory. Pak jsme došli do vsi Vrbno, kde opravdu rostou nádherné vrby a mezi rybníky kolem dětského tábora do Velkého Pálence, odkud už jsme lesem zamířili zpět do Pole. Krásný výlet, provázený stejně krásným počasím.

28.3.2016: Soos, Františkovy Lázně, Cheb

28. března 2016 v 20:11 | paulito
Velikonoční výlet nás zavedl do západní části naší republiky, dílnicí na Rozvadov a pak silnicí směrem na Cheb jsme napřed zamířili do přírodní rezervace Soos, která je opravdu jedinečná a byla otevřená první víkend v sezóně, přesto tam bylo lidí dost a počasí bylo nádherné. Bahno a plyny bublaly, sluníčko svítilo, co víc si přát. Stezka není dlouhá, tak ca 1 km, osazená řadou cedulí a je opravdu na co se dívat. Po dobrém obědě v nedaleké restauraci, plné německých důchodců, jsme zamířili do Františkových Lázní, kde jsme prošli park a kolonády a určitě se sem vrátíme na jaře, až rozkvetou rododendrony a budé možné si sednout s kávičkou na některé z laviček a také se podíváme do auto-muzea. Jinak lázeňské domy nádherné.. poslední zastávkou byl Cheb, kde jsme prošli kostel, náměstí, zašli na hrad, kde bylo krom nádvoří bohužel vše ještě zavřené a pak si ve Špalíčku zašli na nějakou dobrotu. A pak už jen přes Loket zpátky do Plzně a zítra zase do práce.


26.3.2016: Pod Lampou - Seeds In Barren Fields, Self-Hatred, Sorath, Root

27. března 2016 v 19:47 | paulito
Jednou z mála akcí v Plzni, kterou chceme tenhle rok navštívit, byla velikonoční akcička Pod Lampou, kde hrály jedna švédská a tři české kapely. Přišli jsme pěkně včas a tak jsme zaujali strategicky výhodnou pozici, za chvilku dorazili naši přátelé a už se popíjela plzeňská 12°, zatímco kapely dole zkoušely. Jako první nastoupila švédská black/death/core kapely Seeds In Barren Fields, u nás neznámá, ale na kontě už má dvě LP (minulý rok Let the Earth Be Silent After Ye) a několik splitů a přes počáteční problémy s nazvučením rozjela divokou jízdu, zpěvák skočil do publika a i kytaristé řádili celý set. Výborný začátek akce, který však trochu ztlumili plzenští doom metalisté Self-Hatred. Koncert super, i když díky tmě a mlze nebylo skoro nic vidět a focení bylo také takřka nemožné, ale hlavně mi trochu vadilo, že vyhodili celou akci z rytmu. Další nářez přišel v podání domácí black/death metalové kapely Sorath, která již hraje od roku 1993, vydala tři LP, ale poslední bohužel již v roce 2005. Přesto předvedli další hodně dobrý výkon, ale to už na scén u přišel vrchol večera, legenda české black metalové scény Root s Big Bossem v čele. Čekali jsme lecos, ale tak vynikající výkon plný tradičních pecek ne, myslím, že kdo nebyl, může jen litovat a kdo byl, odnesl si vynikající zážitek. Akce se opravdu vydařila, lidí byl plný sál, co si víc přát a pak že metal v Plzni netáhne :-)
6.3.2016: Technické muzeum Sinsheim - Ostatní

25. března 2016 v 21:57 | paulito

25.3.2016: Naučná stezka Ovčí vrch-Krasíkov

25. března 2016 v 21:51 | paulito
Poslední naučná stezky v okolí Konstantinových Lázní, kterou jsme absolvovali, vedla po vesnicích v okolí města, napřed jsme vyšplhali na Ovčí vrch, ze kterého se však kvůli obzvláště mizernému počasí žádný výhled nekonal. A pak zase dolů, kolem rotundy, památníku na selské povstání a statku, kde měli koně a jeleny opět do kopce, tentokrát jménem Krasíkov, na jehož vrcholku se nachází hrad Švamberk a kostel. A pak už jen dolů z kopce a zpátky do Lázní.

6.3.2016: Technické muzeum Sinsheim - Autíčka

25. března 2016 v 21:42 | paulito6.3.2016: Technické muzeum Sinsheim - Sportovní auta

20. března 2016 v 13:49 | paulito


19.3.2016: Vodopád Dírka a Březina

19. března 2016 v 21:58 | paulito
Sobotní výlet se skládal ze dvou částí, napřed pro mě naposled osudný vodopád Dírka u Darovanského dvora a pak jsem za pomoci map Seznam naplánoval cestu kolem vsi Březina. Po dlouhém hledání jsme nakonec k Darovanskému dvoru dorazili a vyrazili podél potoka směrem k vodopádu. Potok jsme musela třikrát překročit a slézání na posledním úseku na soukromém pozemku a za asistence psa také nebylo nejjednodušší. Ale podařilo se a máme krásný zážitek i fotky. Březinu už jsme našli snadno a začali jsme u zámku, kde mají jeleny, daňky a také lamy. přešli jsme zámecký park a zamířili po červené značce do kopce, až jsme došli k bývalému slovanskému hradišti Hradiště z 10. století, které obepíná dvojitý val. Pak dále po červené zpět do vsi, kde jsme se na počátku napojili na žlutou značku a kolem věže hrádku Salon došli zpět do zámeckého parku.6.3.2016: Technické muzeum Sinsheim - Veterány

19. března 2016 v 19:51 | paulito
 
 

Reklama