Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Ostatní

7.5.2017: Radeč

7. května 2017 v 22:27 | paulito
Další cesta nás zavedla do Lhoty pod Radčem a odtud jsme již soupali do kopce k zříceninám bývalého hrádku Radeč, ze kterého tam již krom příkopu nebylo nic (byl přece jen dřevěný) a spíš zde bylo jen pár skal a krásný výhled do kraje.7.5.2017: Přírodní památka Niva u Volduch

7. května 2017 v 22:22 | paulito
Naše první zastavení nedělního výletu nás zavedlo do malého, ale roztomilého koutku české přírody, kde v bažině pod rybníkem rostla řada květin a rostlin.
6.5.2017: Plzeň Alfa - XIII. století a Carpatia Castle

7. května 2017 v 14:40 | paulito
Tak tentokrát jsme vyrazili na něco úplně jiného, gothický rock a metal podání kapel XIII. století a Carpatia Castle. Lidí bylo plno, je pravda, že po XIII. přes polovinu lidí odešlo, chápu Carpatia Castle se se svým stylem ne každému líbí, ale já mám holky rád, Verča je hodně dobrá zpěvačka a svícnice jsou krásné, takže příjemný večer u dobré hudby s fajn lidma a dobrým pivkem.


4.5.2017: Modrá Vopice - Psychosadistic Design Euro Tour 2017

5. května 2017 v 19:04 | paulito
Další akce v pražské Modré Vopici, tentokrát hlavně brutální, brutálně death metalová. Přijeli jsme za slunka, brzy za námi přišel z Plzně déšť a v 8 večer nastoupila první kapela. Jako první nastoupila olomoucká brutal slam death metalová parta Crystalepsy, která rozjela večer super, i když před podiem ještě moc lidí neměla. Další přišla na řadu německá brutal death metalová parta Obsolete Incarnation, která už má na kontě LP New Breed Of An Uncurable Disease, nebyla podle mě tak dobrá jako Olomoučáci, ale jejich zpěvák byl určitě hodně našláplý. Další přišla na podium místní parta Epicardiectomy a i když měla největší podporu fanoušků, tak to kromě zpěvu bylo celkem slabé. Kapela má za sebou dvě LP, ale mám pocit, že se trošku hledá. Ale pak už jen to nejlepší a největší peklo na závěr, vynikající Vulvodynia, brutal deathová parta z Jižní Afriky, která propaguje své nové LP Psychosadistic Design a jen kvůli které by se vyplatilo sem jet. Takže ne asi nejlepší koncert, ale určitě jdna z nejlepších kapel tohoto roku.

1.5.2017: Andělská hora

3. května 2017 v 11:11 | paulito
Přes ruiny bývalých lázní Kyselka (což je moc škoda, protože kdysi mohly ty budovy vypadat impozantně) jsme jeli na Andělskou horu, hrad u stejnomenného městečka, nádherná zřícenina, kde mě trochu překvapilo (příjemně), že zde nebylo žádné vstupné.1.5.2017: Horní Hrad

3. května 2017 v 11:04 | paulito
Naše prvomájová cesta na Karlovarsko nás zavedla nejprve na Horní Hrad (Hauenštejn), kde jsme na bráně vyfasovali průvodcovský sešit, zaplatili milé a lehce unavené pokladní (unavená byla celá posádka hradu, aby ne, po noční oslavě) a vydali se na prohlídku. Hrad je řekněme v takovém napůl rozdělaném stavu, takže hotová byla jen věž a pak novogotická katedrála nad hradem, pod níž je arboretum, kde nás doprovázel místní kocour. Cestou z hradu jsme se stavěli ještě u krytého mostu v Radošově přes Ohři a pak pokračovali na Andělskou horu.30.4.2017: Naučná stezka Lesná

1. května 2017 v 14:53 | paulito
Poslední dubnový výlet nás zavedl asi 10 km za Tachov do obce Lesná, odkud jsme vyrazili na okružní trasu, která včetně odboček čítala asi 12 km, vlastně to jsou tři naučné stezky dohromady. V Lesné je sice zámeček, ale jako řada podobných využívaný civilním způsobem a tudíž nepříliš zajímavý. První zajímavým zastavením byla mini-naučná stezka Podkovák s rašelinovými jezírky. Jinak samozřejmě, lesy, příroda, vše nádherné. Kolem kapličky a bývalé Schönwaldské huti (po které už není ani památky) jsme došli k další mini szezce na Kolmu, kde je bývalá soustava rybníků, kterou dnes obhospodařují je bobři (neviděli jsme žádného, bohužel) a bývalá hospodářská odeslost Kolm, dnes jen mechem obalené ruiny. Pak nás už stezka vedla zpět do Lesné, kde se obec připravovala na májku.


29.4.2017: Skomelno - NS Putování s dubíky

29. dubna 2017 v 17:58 | paulito
Nedaleko od Plzně je městečko Skomelno a z něj vede naučná stezka Putování s dubíky, která začíná nedaleko velkého a 600 let starého dubua poté vede okolní a musím říct, že nádhernou, přírodou.
Rallye Šumava 2017 - Klatovy

22. dubna 2017 v 15:37 | paulito


Rallye Vltava 2017 - Klatovy

22. dubna 2017 v 15:34 | paulito
Start Rallye Vltava a následně Šumva na klatovském náměstí se nesl ve znamení dobrá náledy, krásného počasí a nádherných aut.17.4.2017: Červená Lhota

20. dubna 2017 v 21:16 | paulito
Cestou z Landštejna jsme se nejdříve zastavili u bunkru v Klášteru, pak v nedalekém kostele Nejsvětější Trojice a odtud jsme zamířili do Nové Bystřice, kde jsme chtěli navštívit muzeum amerických veteránů, ale ouha, otevřeno až od května... takže nic a posledním cílem naší velikonoční výpravy byl zámek Červená Lhota. Zámek je opravdu nádherný, absolvovali jsme okruh Historické interiéry, vůbec bych neměl problém na tomto zámečku bydlet. Mísatní restauarce byla plná, tak jsme se báječně najedli v jednom motorestu cestou do Plzně a .. dokončili tak náš krásný prodloužený víkend.
17.4.2017: Landštejn

20. dubna 2017 v 20:51 | paulito
Pondělní ráno jsme po výborné snídani vyrazili na nedaleký Landštejn, celý hrad jsme obešli a pak už jsme se pustili do prohlídky. Musím říct, že Landštejn je úpravou určitě jeden z nejhezčích českých hradů. Nejdříve jsme prošli výstavu předmětů nalezených na hradu, moc zajímavé, pak obešli hradby a nakonec vstoupili do hradního paláce a vyšplhali po 150 schodech na hradní gotickou věž. Byli jsme tam první a jediní, pomáhalo i poměrně chladné počasí a tak jsme si to pořádně užili. Po cestě jsme ještě zašli na malou zříceninu Pomezí a pak už v dešti směrem na Červenou Lhotu, plni očekávání.


16.4.2017: Dačice

20. dubna 2017 v 20:38 | paulito
Dalčí nedělní cesta nás zavedla z Telče do nedalekých Dačic, kde jsme se nejdříve prošli zámecký parkem směrem k zámku, chtěli jsme navštívit místní muzeum, ale nikdo nebyl přítomný a tak jsme aspoň zašli do města na oběd, prohlédli si kostel sv. Vavřince a došli až k Moravské Dyji a pak už jen následoval odpočinek v motelu Dačice, který vřele doporučuji, poměr cena/ubytování super a vynikající snídaně.16.4.2017: Technické muzeum v Telči

17. dubna 2017 v 21:12 | paulito
16.4.2017: Telč

17. dubna 2017 v 20:36 | paulito
Neděle.... ráno a vstávat a z Vysočiny jsme nabrali směr jih, na Telč. Zaparkovali jsme nedaleko centra, poblíž halvního náměstí Zachariáše z Hradce a za kruté zimy a větru se vydali k místnímu zámku. prošli jsme nádvoří, navštívili kostel sv. Jakuba Většího a pak si dali čaj a polévku v bistro na náměstí. Skrz Dolní bránu jsme zamířili k bohužel vypuštěnému Štěpnickému rybníku, prošli městem k expozici železniční dopravy (zavřené) a pak zpátky k autu. Zajeli jsme na druhý konec města do velmi zajímavého technického muzea (doporučuji všem) a kolem kostela sv. Jana Nepomuckého putovali dále na Dačice. Jinak Telč je samozřejmě moc hezké město, jen to počasí bylo spíše zimní.


15.4.2017: Lázně Bohdaneč

17. dubna 2017 v 19:38 | paulito
Náš velikonoční výlet začal návštěvou kamarádky na její léčbě v Lázních Bohdaneč. Cesta z Plzně byla pohodová, počasí příjemné a Bohdaneč je prostě kouzelná a hnedka bych s ní na měsíc měnil. Prošli jsme se parkem nedaleko pavilonů, v místní cukrárně si dali vynikající zákusky a pak už jsme pokračovali směrem na Vysočinu.


12.4.2017: Fatal Praha - Psychonaut 4, Nocturnal Depression

13. dubna 2017 v 22:31 | paulito
Podruhé ve Fatalu a podruhé výborná akce, tentokrát DBSM pařba za účasti kapel Psychonaut 4 a Nocturnal Depression. Napřed jsme si dali nahoře ve Fatalu výbornou plzen, vynechali první nezajímavou kapelu a dorazilichvilku před začátkem vystoupení Psychonautů. Tahle gruzínská parta má za sebou tři LP, poslední Neurasthenia z posledního roku a jejich výkon byl... naprosto úžasný. Po nich nastoupili francouzští Nocturnal Depression, další vynikající vystoupení party kolem Lorda Lokhraeda. Kapela má za sebou také již slušný počet LP, poslední Detahcade z tohoto roku a my odjížděli z Fatalu ve výborné náladě a rozhodně jsme tohoto výletu do Prahy nelitovali.


9.4.2017: Mníšek pod Brdy

9. dubna 2017 v 19:15 | paulito
Cestou přes Ikeu a po trošce bloudění po Praze (které mělo v podstatě nesmyslný důvod) jsme dojeli do Mníšku pod Brdy, na parkoviště pod zámkem. Hned jsme zašli do nedaleké cukrárny a dali si zmrzlinu, vynikající a prošli branou do nádherného zámku. Bohužel byla další prohlídka asi za 50 minut a tak jsme kolem Zámeckého rybníka vyšplhali na konec, na kterém je církevní areál Skalka, moc hezké místo a byla zde také řada dalších turistů a cyklistů. Po chvilce odpočinku jsem se vydali zpět do městečka, kde jsme si objednali oběd v hospodě u Káji Maříka, mimochodem kultovní postavy zdejších dějin :-), výborný, obsluha moc milá a pak už jen cesta autem zpět do Plzně.

1.4.2017: ZOO Plasy + kostel u kláštera

5. dubna 2017 v 21:54 | paulito
V krásném počasí, dokonce i po tahu, se musí na víkend a tak jsme se rozhodli navštívit ZOO v nedalekých Plasích. Je malé, milé, hrozně kýčovité... ale procházka tady byla příjemná, je možné si tu zahrát minigolf, prostě pohoda. Zvířátka jsou evidentně dobře živená a v dobrém rozmaru (makak se mi hned pokusil šlohnout mobil), takže spokojenost a hned jsme dvě zvířátka (sovici sněžnou a surikatu) adoptovali :-) pak jsme šli ještě za trochou vzdělání a navštívili prohlídku kostelu cisterciáků u kláštera, kde se nám dostalo zasvěceného výkladu od průvodce. A pak už jen výborný pozdní oběd v restauraci u Rudolfa II. a domů z dalšího báječného výletu.

4.3.2017 Retro classics Stuttgart - ještě pár aut nakonec....

21. března 2017 v 21:32 | paulito

19.3.2017: Praha Chmelnice: Earth Rot, Incite, Melechesh, Gorgoroth

21. března 2017 v 21:26 | paulito
Taaak... po delší době zase hurá na metal do Prahy, na Chmelnici, kde hrály čtyři kapely, každá trochu jiný styl a o to to bylo zajímavější. Chmelnice zpočátku poloprázdná, ale po nástupu hlavních kapel večera se úplně zaplnila. Začínala australská death/blacková Earth Rot, která má za sebou dvě LP, z toho úplně nové Renascentia z tohoto roku. Poslouchat se dala, ale popravdě mě moc nezaujala... nebo jsem prostě jen nebyl aklimatizován. Ovšem to se změnilo s nástupem amerických thrash/groove metalistů Incite, kapela byla plná energie, úžasná jízda, má za sebou již čtyři LP, poslední Oppression z minulého roku, takovou zajímavostí je, že v ní hraje Richie Cavalera, další člen slavné metalové rodiny. Jako třetí přišla na řadu izraelská death folk metalová Melechesh, která představila mezopotámskou mytologii a musím říct, že naživo je tahle kapela hodně zajímavá a strhující a i když poslech její hudby mě z LP moc nevzal, rád na ně opět vyrazím. Jako poslední přišla na řadu norská black metalová klasika Gorgoroth, slyšel jsem je opět po dvou letech a opět výborný zážitek, ale.. pořád jsou hodně dobří. Kapela vedená kytaristou Infernem byla tím nejlepším zakončením výborného nedělního večera a tak si můžeme od metalu dva týdny odpočinout, pak už na náš čeká v Parlamentu další Panzer.4.3.2017 Retro classics Stuttgart - sportovní vozy

21. března 2017 v 21:02 | paulito


4.3.2017 Retro classics Stuttgart - něco z historie

20. března 2017 v 22:00 | paulito

18.3.2017 Deadly Storm na Božkově 11

20. března 2017 v 20:32 | paulito
Tradiční, již 11. roční metalové akce, kterou pořádá Asphyx, se konala v hospodě Pod kopcem na plzenském Božkově, taktéž tradičním dějišti různých podobných akcí. Posilněn 12° (mimochodem výbornou) a jamesonem s Terezkou jsem se vydal poslechnout na sál první kapelu (žádnou z kapel toho večera jsem ještě neslyšel, ty co ano jsme pak již na konci vynechal), místní melodickou death metalovou kapelu Innersphere, která má za sebou z minulého roku první EP a musím přiznat, hodně příjemně mě svým zvukem překvapili a zase na ně rád vyrazím. Následovala berounská thrash metalová parta Murder Inc, tam má zase sebou již dvě EP a poslechnul jsme si zase pohodový thrash, řezali do toho slušně. Musím podotknout, že žádná kapela toho večera nebyla špatná, Asphyx vybral dobře, pivo výborné a u každé jsem se bavil. Následoval první zahraniční host, polská death metalová parta z Varšavy Incinerator, první EP Rotten Flesh Macabre je úplně čerstvé a bylo vidět, že tenhle ročník bude stylově hodně různorodý. Následovaly dvě pražské brutal death metalové partičky, ty se mi za celý večer líbily nejvíc, Congenital Anomalies vydala druhé LP Miscondention tenhle rok, ale poněkud jí scházel bubeník, automaty nejsou úplně to ono, Poppy Seed Grinder, jejíž třetí LP Bleeding Civilization vyšlo minulý rok, už nescházelo vůbec nic. Poslední akpelou, kterou jsem ještě dal, byla italská death metalová Lectern, nevím jestli únava, alkohol, nebo obojí, tak úplně mi nesedli a tak jsme nakonec vyrazil k domovu, další akce byla přede mnou. Italská parta má za sebou dvě LP, druhé Precept Of Delator z minulého roku. Bylo celkem slušně plno, navzdory různým konkurenčním akcím po Plzni, nálada výborná, i pár známých, takže super a zase za rok.Oberjäger Eugen Zehnder

19. března 2017 v 14:18 | paulito

Eugen Zehnder se narodil 2.3.1917 v Oberurbachu, 15.4. až 15.10.1938 absolvoval Reichsarbeitdienst a vstoupil 14.11.1938 do Infanterie-Regiment 13. Při mobilizaci se nacházel 26.8.1939 v 1. Kompanie pluku a byl nasazen při zajištění Westwallu. Od se 10.5.1940 zúčastnil tažení na Západě. 25.10.1940 byl jeho pluk přejmenován na Gebirgsjäger-Regiment 13, kde Zehnder dále patřil k 1. Kompanie. 22.6.1941 začalo tažení na východní frontě. Po přesunu 4. Gebirgs-Division na Kavkaz obdržela divize úkol udržet Tuapse. Drželi své postavení proti silným útokům nepřítele dva týdny. I. Bataillon podpořila rota Turkmenů. 17.1.1943 udržel jako kulometčík s podporou Turkmenů své postavení. Za to obdržel 7.3.1943 jako Oberjäger v 1. Kompanie, Gebirgsjäger-Regiment 13 Ritterkreuz. Po dovolené se 28.5.1943 vrátil k rotě zpátky a v červenci 1943 byl zraněn a 4.7.1943 byl přeložen k Gebirgsjäger-Ersatz-Bataillon II./98. 7.7. až 15.7.1943 byl ve Feldlazarett (mot.) 676 a 15.7. až 17.8.1943 v Heeres-Genesungs-Heim Gaspra-Koreis na Krymu, 18.8.1943 se vrátil ke své 1. Kompanie. 30.10.1943 byl těžce zraněn a ztratil oko. Přes Kriegs-Lazarett 4./533 (R) přišel k Ersatz-Truppe a 30.11.1943 do Genesenden-Kompanie, Gebirgsjäger-Ersatz-Bataillons II./98. Po zdravotní dovolené byl převelen 22.2.1944 z 1. Genesenden-Kompanie II, Gebirgsjäger-Ersatz-Bataillon II./98 k Marsch-Kompanie. 1.3.1945 byl v 1. Marsch-Kompanie 99 a v květnu 1945 padl do spojeneckého zajetí. V listopadu 1945 byl propuštěn. Eugen Zehnder zemřel 18.4.1991 v Urbachu.
 
 

Reklama