Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Ostatní

10.6.2017: ZOO Nürnberg

10. června 2017 v 19:02 | paulito
ZOO v Nürnbergu je příjemné, spíše rodinné, hodně zeleně a tapíra nebo harpyji jsem snad ještě neviděl.4.6.2017: Metalfest day 3

6. června 2017 v 20:46 | paulito
Třetí a poslední den Metalfestu jsme také nedorazili nejdříve, odpočívali jsme po propařené noci v Parlamentu, kde byla vynikající atmosféra a zábava a tak jsme došli až na Avatar. Švédská nu-metalová kapela v kostýmcích, trochu evokující Marilyn Mansona, by mě asi při poslechu v autě vzala víc, takhle... no, nebylo to tak úplně zlé. Pak pro mě přišel konečně vrchol večera, legendární američtí thrasheři Exodus, kapela, která již vydala spoustu LP a tak jsem si je celkem i užil, i když pak už jejich hudba začala na konci také trochu nudit. Ale aspoň rozjeli pořádné kolečko pod pódiem :-) a pak pro mě osobně zklamání v podání finských folk metalových Korpiklaani, kdy jsme všichni zjistili, že tahle hudba nám ale vůbec nic neříká.. a asi po třech skladbách šli domů. Víkend super, jen ten Metalfest snad ani být nemusel :-)

3.6.2017: Křivoklát - muzeum motocyklů

4. června 2017 v 13:42 | paulito
Pár obrázku z křivoklátského muzea (nejen) ČZ a Jawa.
3.6.2017: Křivoklát

4. června 2017 v 13:36 | paulito
Sobotní mezimetalový výlet jsme naplánovali na Křivoklát, aby naši přátelé ze severu také poznali trochu středočeských dějin a vyjeli na asi 60 km vzdálený hrad. Probíhal tam zrovna dětský den, takže lidí bylo víc než dost a my si objednali prohlídku gotických paláců, která je zajímavá, na hradě je určitě na co se dívat. Mě samozřejmě nejvíc zaujala knihovna, měli tam třeba Dějiny Říma nebo Dona Quijota. Výlet se vydařil, ještě jsme navštívili muzeum motocyklů Jawa a ČZ a pak jeli zpět do Plzně.

2.6.2017: Metalfest Plzeň, den 1

3. června 2017 v 8:20 | paulito
Přiznám se, že návštěva Metalfestu je už spíše společenská povinnost, protože z kapel toho dne mě nebaví ani jedna, fronty na pivo šílené... tak aspoň bramborák měli výborný :-D Začala spíše rocková než metalová kapela Gotthard, vůbec tenhle den neměl s metalem zase tak moc společného, viděli jsme jí poprvé a já už si říkal, kdy že skončí :-) Pak přece jen trochu přidali na rychlosti a intenzitě acdc style Airbourne, jsou docela živí, běhali po celém amfiteátru, měli tam i malého hosta, tak to bylo aspoň zábavné. Po nich jsme se najedli a absolvovali zpovzdálí švédskou heavy/power metalovou legendu Hammerfall, jejichž poslední LP Built To Last vyšlo poslední rok. A pak už domů, sprcha a postel, fakt jsme nezáviděl těm, kteří tam v tom horku byli celý den.


27.5.2017: Svatba Pavly a Luďka na hradu Zvířetice a koncert Mallephyr

28. května 2017 v 18:58 | paulito
Předem chci poděkovat Pavle a Luďkovi za pozvání na svatbu, která byla opravdu úžasná. Po lehce komplikovaném ubytování v penzionu v Bakově (který opravdu nedoporučuji) jsme přejeli na zříceninu hradu Zvířetice, kde se konal obřad. Byl jednoduchý, krátký, vydařil se a značně netradiční. Pak jsme se po částech přesunuli do klubu Farářova sluj v Mladé Boleslavi, kde začala pařba. Byla stylová a zahrála na ní plzeňská black/death metalová kapela Mallephyr a po nich se pařilo opět dál. Atmosféra pohodvá, přátelská. Ráno probuzení, opět lehce komplikované odhlášení a již jen následovala cesta domů.21.5.2017: Ještěd

21. května 2017 v 19:02 | paulito
Jezdíme kolem něj už pěkných pár let a nikdy jsme se nezastavili... až dnes, cestou z Frýdlantu, jsme díky momentálnímu nápadu odbočili tím směrem a rizhodně jsme nelitovali... nádherná příroda a výhled byly dostatečnou odměnou...20.5.2017: Valdštejnské slavnosti Frýdlant

21. května 2017 v 18:57 | paulito
Další ročník populárních Valdštejnek v přítomnosti dobrých přátel, dobrého moku a výborné zábavy. Na náměstí bylo pořádně narváno, ale byla zde spousta účinkujících v dobových kostýmech (prý až 600) a místní pivo je jedno z nejlepších, co znám. A tak jsme si užívali, viděli odchod vévodových vojsk na bitvu, ohňostroj, prostě pohodička :-)13.5.2017: Naučná stezka Plakánek

14. května 2017 v 18:22 | paulito
Pod hradem Kost vede údolí Plakánek, kterým vede naučná stezka stejného jména a je to moc hezký kousek přírody. Název nese od toho, že se tu dřív byly milíře a údolí bylo plné kouře, takže každý, kdo procházel, měl oči plné slz.
13.5.2017: Hrad Kost

14. května 2017 v 18:17 | paulito
Hrad Kost v Českém ráji je poměrně snadno přístupný, parkoviště je hned pod hradem, v místní hospodě vynikajícně vaří. Zvoilili jsme tu nejdelší možnou trasu, průvodkyně nám podala obsáhlý výklad. Jrad sám o sobě je určitě zajímavý svou architekturou, ale jeho inventorář je poměrně chudý. Ale... stojí určitě za návštěvu.

8.5.2017: Stuttgart - ZOO Wilhelma

10. května 2017 v 23:07 | paulito
Několik obrázků z návštěvy stuttgartské ZOO, ale zvířat a květin je tam mnohem více, tak na 3-4 hodiny poctivého procházení, já stihnul tak 60%.
7.5.2017: Radeč

7. května 2017 v 22:27 | paulito
Další cesta nás zavedla do Lhoty pod Radčem a odtud jsme již soupali do kopce k zříceninám bývalého hrádku Radeč, ze kterého tam již krom příkopu nebylo nic (byl přece jen dřevěný) a spíš zde bylo jen pár skal a krásný výhled do kraje.7.5.2017: Přírodní památka Niva u Volduch

7. května 2017 v 22:22 | paulito
Naše první zastavení nedělního výletu nás zavedlo do malého, ale roztomilého koutku české přírody, kde v bažině pod rybníkem rostla řada květin a rostlin.
6.5.2017: Plzeň Alfa - XIII. století a Carpatia Castle

7. května 2017 v 14:40 | paulito
Tak tentokrát jsme vyrazili na něco úplně jiného, gothický rock a metal podání kapel XIII. století a Carpatia Castle. Lidí bylo plno, je pravda, že po XIII. přes polovinu lidí odešlo, chápu Carpatia Castle se se svým stylem ne každému líbí, ale já mám holky rád, Verča je hodně dobrá zpěvačka a svícnice jsou krásné, takže příjemný večer u dobré hudby s fajn lidma a dobrým pivkem.


4.5.2017: Modrá Vopice - Psychosadistic Design Euro Tour 2017

5. května 2017 v 19:04 | paulito
Další akce v pražské Modré Vopici, tentokrát hlavně brutální, brutálně death metalová. Přijeli jsme za slunka, brzy za námi přišel z Plzně déšť a v 8 večer nastoupila první kapela. Jako první nastoupila olomoucká brutal slam death metalová parta Crystalepsy, která rozjela večer super, i když před podiem ještě moc lidí neměla. Další přišla na řadu německá brutal death metalová parta Obsolete Incarnation, která už má na kontě LP New Breed Of An Uncurable Disease, nebyla podle mě tak dobrá jako Olomoučáci, ale jejich zpěvák byl určitě hodně našláplý. Další přišla na podium místní parta Epicardiectomy a i když měla největší podporu fanoušků, tak to kromě zpěvu bylo celkem slabé. Kapela má za sebou dvě LP, ale mám pocit, že se trošku hledá. Ale pak už jen to nejlepší a největší peklo na závěr, vynikající Vulvodynia, brutal deathová parta z Jižní Afriky, která propaguje své nové LP Psychosadistic Design a jen kvůli které by se vyplatilo sem jet. Takže ne asi nejlepší koncert, ale určitě jdna z nejlepších kapel tohoto roku.

1.5.2017: Andělská hora

3. května 2017 v 11:11 | paulito
Přes ruiny bývalých lázní Kyselka (což je moc škoda, protože kdysi mohly ty budovy vypadat impozantně) jsme jeli na Andělskou horu, hrad u stejnomenného městečka, nádherná zřícenina, kde mě trochu překvapilo (příjemně), že zde nebylo žádné vstupné.1.5.2017: Horní Hrad

3. května 2017 v 11:04 | paulito
Naše prvomájová cesta na Karlovarsko nás zavedla nejprve na Horní Hrad (Hauenštejn), kde jsme na bráně vyfasovali průvodcovský sešit, zaplatili milé a lehce unavené pokladní (unavená byla celá posádka hradu, aby ne, po noční oslavě) a vydali se na prohlídku. Hrad je řekněme v takovém napůl rozdělaném stavu, takže hotová byla jen věž a pak novogotická katedrála nad hradem, pod níž je arboretum, kde nás doprovázel místní kocour. Cestou z hradu jsme se stavěli ještě u krytého mostu v Radošově přes Ohři a pak pokračovali na Andělskou horu.30.4.2017: Naučná stezka Lesná

1. května 2017 v 14:53 | paulito
Poslední dubnový výlet nás zavedl asi 10 km za Tachov do obce Lesná, odkud jsme vyrazili na okružní trasu, která včetně odboček čítala asi 12 km, vlastně to jsou tři naučné stezky dohromady. V Lesné je sice zámeček, ale jako řada podobných využívaný civilním způsobem a tudíž nepříliš zajímavý. První zajímavým zastavením byla mini-naučná stezka Podkovák s rašelinovými jezírky. Jinak samozřejmě, lesy, příroda, vše nádherné. Kolem kapličky a bývalé Schönwaldské huti (po které už není ani památky) jsme došli k další mini szezce na Kolmu, kde je bývalá soustava rybníků, kterou dnes obhospodařují je bobři (neviděli jsme žádného, bohužel) a bývalá hospodářská odeslost Kolm, dnes jen mechem obalené ruiny. Pak nás už stezka vedla zpět do Lesné, kde se obec připravovala na májku.


29.4.2017: Skomelno - NS Putování s dubíky

29. dubna 2017 v 17:58 | paulito
Nedaleko od Plzně je městečko Skomelno a z něj vede naučná stezka Putování s dubíky, která začíná nedaleko velkého a 600 let starého dubua poté vede okolní a musím říct, že nádhernou, přírodou.
Rallye Šumava 2017 - Klatovy

22. dubna 2017 v 15:37 | paulito


Rallye Vltava 2017 - Klatovy

22. dubna 2017 v 15:34 | paulito
Start Rallye Vltava a následně Šumva na klatovském náměstí se nesl ve znamení dobrá náledy, krásného počasí a nádherných aut.17.4.2017: Červená Lhota

20. dubna 2017 v 21:16 | paulito
Cestou z Landštejna jsme se nejdříve zastavili u bunkru v Klášteru, pak v nedalekém kostele Nejsvětější Trojice a odtud jsme zamířili do Nové Bystřice, kde jsme chtěli navštívit muzeum amerických veteránů, ale ouha, otevřeno až od května... takže nic a posledním cílem naší velikonoční výpravy byl zámek Červená Lhota. Zámek je opravdu nádherný, absolvovali jsme okruh Historické interiéry, vůbec bych neměl problém na tomto zámečku bydlet. Mísatní restauarce byla plná, tak jsme se báječně najedli v jednom motorestu cestou do Plzně a .. dokončili tak náš krásný prodloužený víkend.
17.4.2017: Landštejn

20. dubna 2017 v 20:51 | paulito
Pondělní ráno jsme po výborné snídani vyrazili na nedaleký Landštejn, celý hrad jsme obešli a pak už jsme se pustili do prohlídky. Musím říct, že Landštejn je úpravou určitě jeden z nejhezčích českých hradů. Nejdříve jsme prošli výstavu předmětů nalezených na hradu, moc zajímavé, pak obešli hradby a nakonec vstoupili do hradního paláce a vyšplhali po 150 schodech na hradní gotickou věž. Byli jsme tam první a jediní, pomáhalo i poměrně chladné počasí a tak jsme si to pořádně užili. Po cestě jsme ještě zašli na malou zříceninu Pomezí a pak už v dešti směrem na Červenou Lhotu, plni očekávání.


16.4.2017: Dačice

20. dubna 2017 v 20:38 | paulito
Dalčí nedělní cesta nás zavedla z Telče do nedalekých Dačic, kde jsme se nejdříve prošli zámecký parkem směrem k zámku, chtěli jsme navštívit místní muzeum, ale nikdo nebyl přítomný a tak jsme aspoň zašli do města na oběd, prohlédli si kostel sv. Vavřince a došli až k Moravské Dyji a pak už jen následoval odpočinek v motelu Dačice, který vřele doporučuji, poměr cena/ubytování super a vynikající snídaně.16.4.2017: Technické muzeum v Telči

17. dubna 2017 v 21:12 | paulito
 
 

Reklama