Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Ostatní

Jízda historických automobilů z Bolevecké návse, Plzeň 28.5.2011

28. května 2011 v 22:21 | paulito
Tak nám kousek od paneláčku dnes vyráželo na výlet fůra hezkých aut, každoroční historická jízda automobilových i motocyklových veteránů a proto přináším fotky řady krásných automobilových dědečků a na konci jeden moderní automobil, který jsme potkali v Kollárovce, když jsme šli z pizérie Atlantic (žádná velká sláva, ale ušlo to) směrem na slavnosti jídla a piva za Plazu, kam jsme ale nakonec nedošli, protože mi přišlo jako zvrhlost vybírat za vstup 50 Kč, takže z principu a raději jsme si dali výbornou zmrzku na náměstí.
Plzeň 21.5.2011: Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 3:1, Plzeň je mistr!!!!

23. května 2011 v 15:02 | paulito
V tohle všichni fanoušci v Plzni doufali a těšili se nejméně celých půl roku, když teda nepočítám 100 let, kterých už fotbal v Plzni existuje :-) Dopoledne jsme se ještě stavili na autosalonu za Plazou, ale byla to celkem bída, za pozornost stál jen kabriolet Peugeot 807 (tuším :-)), pár Audin a čtyři Mustangy, jinak samé běžné modely, které potkáváme na ulicích (a žádný Mercedes :-(( A pak už jsme odpoledne vyrazili na fotbalový zápas, který měl rozhodnout o tom, zda bude Plzeň mistrem už v tomto kole, nebo se budeme muset nervit ještě další týden. Stadion plný, 7.100 lidí, ale na adresu pořadatelů musím podotknout, že naprosto nevyřešenu mají obslužnost, protože aby člověk čekal na pivo nebo cokoliv jiného půl hodiny...:-( teď jsou lidé v Plzni v euforii z úspěchu, ale takový přístup jim diváky spíše odradí. Seděli jsme hned za brankou, napřed domácích, po poločase hostů a hned na začátku všechny zmrazila vlastní branka Limberského. Ale pak Plzeň vyvinula svůj obvyklý tlak, je pravda, že Baník se moc nepředřel a když ještě do poločasu Jiráček a Bakoš zápas otočili a ve druhém poločase přidal Horváth z přímého kopu pojišťující gól, mohlo už se pomalu slavit i díky nápaditým fanouškům Ostravy. Takže díky Baníčku :-) a s koncem utkání se rozpoutaly pořádné oslavy, lidé vtrhli na hrací plochu a mužstvo převzalo pohár pro mistry ligy. Takže uvidíme, co nás čeká v předkolech Ligy mistrů. Já si odnesl kousek mistrovského trávníku, který jsem zasadil do květináče :-) a celou neděli jsme strávili (teda do závodu F1 v Barceloně) opékáním na sluníčku u Boleváku, nádhera :-)Plzeň 20.5.2011: Muzejní noc + Amigos

23. května 2011 v 14:49 | paulito
V pátek večer jsme se rozhodli vyrazit na Muzejní noc, jednak proto, že přítelkyně v Západočeském muzeu ještě nebyla a ani já jsem ještě nebyl ve zbrojnici, takže když byla možnost vše vidět zadarmo, proč ne. Musím říct, že jsem byl poměrně zklamán, zbrojnice je sice svým způsobem udělaná hezky, ale očekával bych tam rozmanitější informace. A výstavy, kdy je život na Plzeňsku prezentován sice hezkou řádkou vycpanin a sem tam i nějakým informačním panelem, ale v době, kdy světu vládnou informační technologie, to je už opravdu málo. Ani šermířské představení před vchodem nezaujalo a tak večer musel nakonec zachraňovat hudební bar Amigos na Americké, který opravdu doporučuji, protože tam mají báječné pití a atmosféru. Po pár mojitech a metaxách, roznášených krásnými slečnami ve žlutých šatečkách, proložených několika Heinekeny, jsme se ve vynikající náaldě odebrali na poslední tramvaj, ale druhý den ráno jsme si vybrali pořádnou bolest hlavy :-)))

Plzeňské slavnosti 8.5.2011: Kolona historických vozidel

9. května 2011 v 13:43 | paulito
Vzhledem k tomu, že oproti roku 2010 byla kolona historických vozidel daleko slabší (mj., žádné tanky Sherman nebo jiné, žádná vozidlo současné AČR) a i vůbec celkově byly oslavy ošizeny, nekonala se tradiční bitva pod Saským mostem, tak je i foteček pár, ale pravda je, že jsme si to i tak užili, aspoň opalování na náměstí při čekání na příjezd + nějakou tu dobrůtku :-))) a večer strhující zápas proti sborné komandě s opět úspěšným závěrem. prostě celý víkend zasluhuje jednu velkou podtrženo jednotku :-)


Kristí s Američanem, ze kterého se nakonec vyklubal Němec :-)))


Plzeňské slavnosti 7.5.2011: Výstava automobilů Ford Mustang

9. května 2011 v 13:29 | paulito
V rámci tradičních Plzeňských slavností svobody probíhala na náměstí od 13.00 výstava legendárních amerických vozů Ford Mustang a tak jsme se po našem úspěšném pátečním hokejovém zápase proti Slovensku, který rozesmutnil několk mých kolegů v práci :-) (ale já jim to říkal) rozhodli, také proto, že Mustang je auto, které žádného muže (a ani spoustu žen :-) nenechá chladnými, vyrazit se s přítelkení podívat. Aut se sešlo asi 30, provázel je zasvěcený komentář a prohlídka (i motorů) a některé kousky byly opravdu excelentní. Jeden tam byl i na prodej, ale protože plánujeme nákup auta až za tři roky, tak zatím bohužel :-) A den se opravdu vydařil, už také proto, že bylo nádherně a v dalším odpoledním sportovním zážitku Plzeň porazila Mladou Boleslav a titul je zase o něco blíž...
 
 

Reklama