Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Ostatní

29.11.2018: Parlament - Panychida, Thou Shell Of Death, Khors

3. prosince 2018 v 20:54 | paulito
Čtvrteční akce v Parlamentu, za účasti tří kapel (měly být původně čtyři) se mimořádně vydařila a už v šest večer jsem si dával první pivko, v půl sedmé začínala první kapela, domácí Panychida, na které už jsem byl za ta léta po třinácté. Vynikající výkon a jako příslib skladba z nového LP. Pivo teklo proudem, spousta kamarádů, stihnul jsme i pokecat s jednou slečnou o divadle a politice a další kapelou byla estonská Thou Shell Of Death. Tu jsem slyšel poprvé, takový atmosférický black, mají na kontě jedno LP z roku 2013, Sepulchral Silence, po začátku před podiem jsem spíše poslouchal od baru. Jako poslední nastoupili ukrajinští Khors, na těch už jsem byl, ale bohužel jsme je poslouchal jen chvíli, pak už na mě čekal odvoz. Kapela má za sebou řadu LP a momentálně na kontě z tohoto roku EP Beyond the Bestial. Takže jako předkrm pro sobotní koncert úplně super.


18.11.2018: Cytotoxin, Benighted, Cryptopsy, Aborted

20. listopadu 2018 v 20:13 | paulito
Tak potřetí v listopadu v Praze, tentokrát opět na akci, kde se představil nějaký ten hodně tvrdý metal a akce se jmenovala Hell over Europe II. Futurum bylo nakonec opět vyprodán, fronta se táhla před klubem, tohle tam, moc vyřešené nemají, že tam zbytečně stojí lidi, co nechtějí jít do šatny. A tak jsme přišli akorát na začátku první kapely, kterou byl technický brutal deathový Cytotoxin z německého Chemnitzu. Kapela super, frontman Grimo byl super, kapela má za sebou tři LP, začátek výborný. Další vlítli na scénu francouzští brutal death metal/grindcore Benighted, kapela prezentovala nové EP Dogs Always Bite Harder Than Their Master a opět vynikající jízda, jen v klubu začínalo být lehce horko a nedýchatelno. Po nich přišli Kanaďané Cryptopsy, prezentující nové EP The Book of Suffering - Tome II, ale je pravda, že jejich technický brutal death metal už mi tak úplně neseděl, zpěv výborný, ale tahle hudba má podle mě odsýpat a kapela do toho řezat hlava nehlava :-)) Vzhledem k nedýchatelnému podnebí jsme se na hlavní hvězdu večera, Aborted, přesunuli dozadu, ale i tak byl poslech death metalové kapely, prezentující své nové LP TerrorVision, vynikající zážitek, zpěvák Sven de Caluwé má v sobě neskutečně energie. Spokojení jsme zamířili domů, propletli se mezi auty Poláků, směřujících tradičně do Německa a kamiony a nenašli u paneláku žádné místo k parkování, naštěstí byla po ruce Bolevecká náves. Teď ještě dvě akce v Plzni a bude tu konec roku.11.11.2018: Racing & Classic Expo Praha (3)

18. listopadu 2018 v 16:04 | paulito
15.11.2018: Grand Slam - Sinaya, Epicardiectomy, Kraanium, Pathology

18. listopadu 2018 v 15:58 | paulito
Čtvrteční výjezd do pražské Modré Vopice se nesl ve znamení hodně tvrdé hudby, většinou brutal deathu. Cesta do Prahy proběhla v pohodě, nikde žádná překážka, dorazil jsem chvilku před začátkem první kapely, kterou byla brazilská trash/death metalová ženská čtyřka s názvem Sinaya. Kapela hraje od roku 2010 a pochází ze Sao Paula, na turné byla se svým aktuálním a prvním LP Maze Of Madness. Holky do toho řezaly slušně, hlavně bubenice Cynthia do toho mlátila hlava nehlava. Set uběhl a další kapelou byla pražská brutal death metalová parta Epicardiectomy, na které už jsem předtím dvakrát byl a jejichž set mi připadl asi nejslabší. Turné jedou se svým novým třetím LP Grotesque Monument Of Paraperversive Transfixion. Další dvě kapely už byly ale super, nejdříve norská parta Kraanium, i když je teda asi spíš mezinárodní, Nor už je jen zpěvák Jack Christensen a předvedla brutal metalovou novinku Slamchosis, jejich páté LP. Poslední kapelou večera, kterou jsem dal (před Pyrexií už jsem vyrazil domů) byla americká bruital death metalová kapela Pathology, která jako jediná neměla aktuální LP, ale na svém kontě už jich má devět, v San Diegu působí již od roku 2006. Atmosféra ve Vopici super, plno tak akorát, všichni si to užívali a já byl ještě lehce nahluchnutý další dopoledne :-))

11.11.2018: Racing & Classic Expo Praha (2)

12. listopadu 2018 v 15:36 | paulito11.11.2018: Racing & Classic Expo Praha (1)

11. listopadu 2018 v 19:45 | paulito10.11.2018: Volary

11. listopadu 2018 v 19:14 | paulito
Do šumavského městečka Volary nás zavedl poměrně prozaický důvod, nákup nových pneumatik pro Yaríska a tak jsme toho hned využili a prozkoumali okolí města. Po požitém alkoholu z minulého dne to byla celkem křížová cesta, ale nakonec jsme to dali. Zaparkovali jsme na náměstí, nedaleko kostela sv. Kateřiny a vydali se po červeně značené stezce na vyhlídku pod kopec Kamenáč. Cesta vedla kolem židovského hřbitova, kde je pochováno 50 žen, popravených při pochodu smrti v květnu 1945, nad hřbitovem je i památník. Alejí Zlatá stezka, kde je 199 stromů, jsme došli ke křížové cestě a kousek od ní byla vyhlídka pod Kamenáčem, odkud je výhle dna Volary a kopce za nimi. Pak jsme to vzali mimo cesty po louce a dostali se k volarským menhirům, které pocházejí z Krušných hor a byly zde vztyčeny v roce 2007. Se zbytky sil jsme dolezli do hospůdky U Potůčku, kde jsem si poručil svatomartinskou husu :-), s plným břichem vyzvedli pneumatiky a pak už jen dvouhodinová cesta zpátky do Plzně.


9.11.2018: Pod Lampou - Mallephyr, Desire For Sorrow

11. listopadu 2018 v 18:41 | paulito
V pátek po práci na chvilku do Lampy, kde hrála čtveřice většina různě blackových kapel, já chtěl teda hlavně slyšet nové LP black/deathové kapely Mallephyr, Womb Of Worms, čerstvě vydané a kapela ho měla hrát kompletně. Bohužel, konkurenční akce v Parlamentu znamenala, že lidí bylo jen pár, takže atmosféra nulová, k tomu ne úplně super pivo, protože za barem byla nová a nezkušená posádka. Naštěstí Mallephyr začal jako první, celý set vynikající, kytary úplně super, nové LP je úplně povedené, ještě si ho musím pustit v autě :-) pokecal jsem z příteli, již z balkonu shlédnul melodické black metalové Desire for Sorrow, které jsem již slyšel minulý rok, výkon dobrý, ale protože nuda pokračovala a další dvě kapely už žádné strhující výkony neslibovaly, vyal jsem se k domovu a stihnul ještě pár drinků v domácí hospůdce :-)

6.11.2018: Futurum Praha - Profanatica, Rotting Christ, Watain

7. listopadu 2018 v 21:55 | paulito
Zase jedna akce přes týden v Praze, tentokrát v mém oblíbeném klubu Futurum (i když těch mám v Praze víc) a tak jsem vzal auto a už jsme frčeli s kamarádem Beheritem do Prahy. První zajímavůstka nás čekala už po příjedu, před klubem demonstrovali křesťranští aktivisté s cedulí Boj se boha :-), měli je vzít dovnitž, tam by si užili :-)) u vchodu se o místo před námi vyprodal poslední lístek, my je naštěstí měli z netu, takže pohoda. Dvě tři plzničky a během ní proběhla první kapela, Profanatica, americká black/deathová kapela z Conecticutu, hrající s pauzou již od roku 1990, na kontzě čtyři LP, poslední The Curling Flame of Blasphemy z roku 2016. Musím říct, že jejich podání mě moc nevzalo, možná jsem stál i na špatném místě, ale zas s tím pivem se to přežít dalo :-) Pak nastoupili řečtí melodičtí black metaloví Rotting Christ, to je prostě taková pohodovka, která se líbí asi každému, skoro bych řekl Powerwolf black metalu :-) zase to s nimi utíká, tenhle rok jsem je slyšel již podruhé a jen za tenhle rok mají na kontě EP The Call a tři kompilace, za sebou 12 LP, takže jejich fanoušci mají za co utrácet :-) jinak merch nebyl nic moc. Klub byl narvaný k prasknutí, ale to už přišla další pauza, během které jsme se přesunul dopředu, abych poslechl kapelu, kvůli které jsem přijel. Švédská black metalová kapela Watain z Uppsaly hraje od roku 1998 a těmhle klukům člověk ten BM opravdu věří, byla to jízda. Ok, nebyla to asi nejlepší kapela, co jsem slyšel, ale určitě jsem byl rád, že jsem do Prahy vyrazil. Mají na kontě šest LP, nejnovější a na téhle tour propagované je Trident Wolf Eclipse, takže vlčí trojzubec byl i motivem výzdoby pódia. K tomu ohňová show, na konci ukončení černé mše.. pak už jsme jel jen spokojený a mírně nahluchlý k domovu :-D

3.11.2018: NS Za permoníky Chomle a Vejvanova

7. listopadu 2018 v 21:34 | paulito
Kousek za Radnicemi je obec Chomle a kdysi se tady, v Radnické pánvi, těžilo uhlí. Ale protože to už nějaký pátek je, tak jsou všechny doly zasypané a v podstatě tu není co vidět. Takže to nakonec jen byla taková pohodová procházka a prošli jsme jen polovinu cesty, tu v Chomli, kde nás zaujal jen kostel sv. Markéty, kde leží pochovány oběti důlního neštěstí z 30. let. Jinak je na cedulích spoustu zajímavého čtení o těžbě uhlí.
24.10.2018: Turín

26. října 2018 v 21:06 | paulito
V sobotu dopoledne se během služební cesty našla chvíle na procházku centrem Turína a tak jsme s kolegou zaparkovali u parku Giardino Reale a vydali se do středu města. Ta nás vedla kolem věže Mole Antonelliana z 19. století na náměstí Piazza Castello, kde je palác Madama, fontány a před Královským palácem Piazzeta Reale jsou jezdecké sochy Kastora a Polluxe. Za palácem je katedrála San Giovanni Batista a za ní kaple Svatého plátna, kde je uchováváno Turínské plátno. Na dalším náměstí jsme našli jezdeckou sochu Emanuela Filiberta, což byl zakladatel savojské dynastie. Pak už jen rychlá káva a do práce.


20.10.2018: Nižbor - Samhain fest

21. října 2018 v 21:44 | paulito
Ná zámku v Nižboru jsme již byli, tentokrát byl důvodem naší zastávky Samhain fest, oslava keltského svátku. Musím se přiznat, že to spíš byla taková pouť na keltský způsob, některá představení byla spíš úsměvná a bylo to cíleno zejména na děti, ani zdejší muzeum Keltů mě úplně nezaujalo, ale vše zachránila výborná folková kapela Coventina a stout od Ravena :-) Takže jsme si nakonec odvezli i nějaké vdolky (byly k snídani výborné) a kachlíček s keltským křížem (jednou bude viset na balkoně). Holkám se to líbilo a pak už jsme jen zamířili směr Plzeň a večeře (která se tak úplně nevyvedla, jídlo nic extra).


20.10.2018: Krakovec

21. října 2018 v 21:36 | paulito
Prvním cílem našeho sobotního výletu byl hrad Krakovec, který stojí nedaleko Rakovníka. Byl místem, kde byl Jan Hus před odchodem do Kostnice a také kde se točil známý film Ať žijí duchové. Cesta na místo byla poměrně dobrodružná, kvůli různým uzavírkám jsme najeli asi o 20 km víc, ale pak už jsme stáli nedaleko hradu a je to jeden z hradů, kde člověk nemusí lézt do kopce :-) Jinak samotný hrad je celkem zachovalá zřícenina a my si tak můžeme odškrtnout další položku na seznamu navštívených hradů.

Hrad Krakovec:
Druhá nejznámější památka na Rakovnicku se tyčí nad soutokem dvou potoků. Své poslední útočiště zde nalezl Mistr Jan Hus, poté byl odvezen do Kostnice. Stavba vás neuchvátí rozlohou ani zachovalostí a výbavou svých komnat, neupoutá mohutným opevněním, vysokými věžemi ani romantickou polohou. Patřil však k našim nejluxusnějším hradům. Z toho důvodu byly i jeho obranné prvky sníženy na minimum a důraz byl především kladen na obytnou složku stavby.


17.10.2018: Pod lampou - Mortuary, Entombed AD, Vader

21. října 2018 v 21:24 | paulito
Tak se nám začínají v Plzni množit slušné akce a protože jsme z důvodů únavy zapekl úterní blackovou akci v Praze, byla tohle tak trochu povinnost. Říkal jsem si, že zas tolik lidí nepřijde, je to v týdnu, lístek poměrně drahý, ale opak byl pravdou, Lampa byla natřískaná jako ještě nikdy. Ale atmosféra byla vynikající, taková pohodová party :-) Já nakonec byl jen na dvou prvních kapelách, na Vader už se mi čekat nechtělo, ale ani tak nelituji. Jako první nastoupila francouzská death metalová kapela Mortuary, jo, líbili se mi, mají za sebou pět LP, poslední z roku 2016 Nothingless Than Nothingness. Druhá byla švédská death metalová Entombed AD. nástupce Entombed. Mají za sebou dvě LP, poslední Dead Dawn také z roku 2016 a byla to takové hodně na pohodu. Pivo výborné, přátel dostatek, pracovní deprese odehnány :-))
14.10.2018: Sraz Ford Mustang v Bechyni (2)

19. října 2018 v 20:57 | paulito14.10.2018: Sraz Ford Mustang v Bechyni (1)

19. října 2018 v 20:46 | paulito
Spousta nádherných a parádních aut...
14.10.2018: Bechyně

19. října 2018 v 19:49 | paulito
Blížil se zlatý hřeb neděle, setkání vozů Ford Mustang v Bechyni, ale ještě před tím jsme obešli náměstí a dali si dobrý oběd restauraci Protivínka na náměstí. Zastavili jsme se na hřbitůvku u kostela sv. Michala, obešli náměstí, prohlédli si kostel sv. Matěje a prošli zahradu u kláštera Nanebevzetí P. Marie, odkud byl krásný výhled na Lužnici, určitě se do Bechyně někdy vrátíme.

14.10.2018: Tábor

19. října 2018 v 19:30 | paulito
Ranní procházka nás zavedla do historického centra města, kde kromě pár hospůdek, kde se podávala snídaně, bylo ještě mrtvo. Z hotelu jsme došli na Žižkovo náměstí, kde se nachází Husitské muzeum a Podzemí (bohužel zavřené, takže příště), kostel Proměnění Páně, Žižkův pomník, starou radnici a řadu dalších historických budov. Klokotskou ulicí jsme dorazili k Bechyňské bráně a hradní věži Kotnov a pak kolem hradeb nad Lužnicí zase zpátky k Rybníku Jordán. Procházka byla příjemná, lidí málo a pak už jsme nasedli do auta a vyjeli směrem do Bechyně.


13.10.2018: Tábor - Lužnice

18. října 2018 v 20:38 | paulito
Od mostu A. Švehly vede podél řeky Lužnice přírodním parkem Pintovka příjemná cesta. Vydali jsme se po pravém břehu kolem geologické expozice, kde je možné kromě Modrého lomu vidět výstavu různých hornin, přes Benešův mlýn až k restauraci Harrachovka, kde jsme lehce pojedli. Cestou jsme mohli obdivovat krásné barvy podzimu, stejně jako pachtícího se kajakáře, který se snažil plout u mlýna proti peřejím. Poté jsme přešli přes lávku na levý břeh a pustili se cestou zpátky. Vodopád i kaskády byly vyschlé, ale kolem jezů a pramenu sv. Eleonory jsme se dostali zpět na most a pak už se jeli ubytovat do hotelu... Tábor. Večer jsme pak šli nejdříve do restuarce Originál 1869, kde měli výborné pivo a poté do protějšího hotelu Palcát na koncert Arakainu, ten mě úplně nezaujal :-), ale proč ne.13.10.2018: ZOO Tábor

15. října 2018 v 21:55 | paulito
Když do Tábora, tak jsme si řekli, že zkusíme táborské ZOO, podle popisu největší v jižních Čechách. Cesta z Plzně, až na začátek, kdy se náš úřady rozhodly odříznout od zbytku republiky, byla bez problémů a tak jsme asi po dvou hodinkách dorazili do ZOO, které je kousek pod městem. Lidí už tu byla spousta, vstupné něco přes 100 CZK, musím ale říct, že jsme byli poněkud zklamáni malým počtem druhů zvířat. Na druhou stranu, ta co tu byla, byla úžasná, pan tygr nás přišel pozdravit, lvi, medvědí, bílí klokani, arktičtí vlci, všichni měli velké výběhy a evidentně jim bylo fajnově. Takže doporučuji spíš jako doplňkovou aktivitu, je to tak na jednu hodinu, pak už jsme přejeli zpátky most a zamířili podél Lužnice.

6.10.2018: Černošín, Vlčí hora, Volfštejn

6. října 2018 v 18:26 | paulito
Naše sobotní putování začalo ve středu Černošína u kostela sv. Jiří, kde byl pohyb jen kolem obecního úřadu, kde probíhaly volby. Po zelené značce jsme se vydali nejdříve k obnovenému památníku padlým z první světové války, z tak malého městečka jich bylo kolem 60! Původně byl z roku 1926, v 90. letech byl obnoven. Na rozcestí u bývalé rasovny, ze které zbylo ještě několik zbytků kamenných zdí jsem odbočili po modré značce přes vyhlídku Nad lomem (zde nás začal doprovázet první havran) a Goethovu vyhlídku až na vrchol Vlčí hory (704 m.n.m.). Výstup nebyl lehký :-), ale zato jsme byli odměněni krásnou vyhlídku na okolí.. a nad loukou byli havrani již dva. Z Vlčí hory jsme sešli dolů a po žluté se dostali na hrad Volfštejn, celkem slušně zachovalou zříceninu. Pak už následoval sestup podél přírodních rezervací Pod Volfštejnem a Černošínský bor zpět do Černošína.

Hrad Volfštejn
Romantická zřícenina hradu Volfštejn se ukrývá uprostřed lesů na Tachovsku v Plzeňském kraji. Volfštejn byl hradem bergfritového typu a vynikajícím příkladem raně středověkého hradu, který nebyl narušen žádnými pozdějšími stavebními zásahy. Dominantou a nejvýznačnějším pozůstatkem hradu je 22 metrů vysoká věž.


4.10.2018 Modrá Vopice: Brutally Deceased, Carnal Tomb, Sentient Horror

5. října 2018 v 21:51 | paulito
Tak už nám začala další koncertová sezóna, tentokrát v Modré Vopici s death metalem, akci pořádal zpěvák Brutally Deceased Michal Žlababa Štěpánek a právě tahle kapela koncert v osm hodin započala. Kapela má za sebou tři LP, my už na nich byli pošesté, takže staří známí, odehráli něco ze starších i novějších alb a zmínili nový split, který vyjde zanedlouho. Přes počáteční technické problémy s mikrofonem to nakonec bylo další výborné vystoupení. Po nich nastoupili němečtí Carnal Tomb z Berlína, kapela má za sebou jedno LP a musím říct, že tady jsem byl hodně na rozpacích některé skladby se líbily, některé ne... ale nevadí, protože poslední kapela, Američané Sentient Horror ze Stockholmu, ale toho v NJ, předvedli naprosto vynikající koncert a to mají za sebou také jediné LP, Ungodly Form z roku 2016 a nejnověji EP The Crypts Below, v Evropě byli na tour poprvé. Lidí se nakonec sešlo také poměrně dostatek, Američany si užívali, prostě super akcička.


29.9.2018: Jezero Laka

29. září 2018 v 21:02 | paulito
Sobotní návštěvu jezera Laka na Šumavě jsme začali na parkovišti v Nových Hůrkách a z něj začali stoupat po modré značce do kopce k bývalé Hůrce, kde byla hrobka rodiny Abelů a ruiny kostela. Dál vedla cesta podél potoka až k jezeru, kde jsme posvačili, počasí bylo krásné, ale zima. Zpět jsme šli půlku jinou cestou, po červené a žluté, až jsme se zase v Hůrce napojili na modrou. Výletníků bylo plno a 9,5 km nám uběhlo celkem rychle.28.9.2018: Parlament - Brainshuffle, Hero's Fate

29. září 2018 v 20:49 | paulito
Tak skoro po čtyřech měsících zase v Parlamentu a i když jsme tam šli spíše za pivem a přáteli, než za hudbou, nakonec akce nebyla špatná. Vystupovat měly dvě německé kapely, lidí nakonec dorazilo kolem 20 a do devíti nehrál nikdo a všichni koukali na televizi na fotbal Plzeň - Sparta :-) pak teprve začala metalcore kapela Brainshuffle, mladí kluci, myslím, že ještě nic nevydali, ale poslechnout se to dalo :-) po pauze a o pěkných pár piv dál zahájila koncert melodická death metalová kapela Hero's Fate. Tahle kapela má přece jen už něco za sebou, dvě EP a tři LP, začali v oparu z mlhy, mám takový pocit, že se, včetně vizáže zpěváka, snažili trochu napodobit Kataklysm, ale tam kde K. přidá, oni ubrali... ale nebylo to úplně špatné, prostě prima večer.
15.9.2018: Naučná stezka Milíře a vodní mlýny

16. září 2018 v 11:48 | paulito
Polovinu naučné stezky (celá má 18 km) jsme zahájili v obci Třemešné a tentokrát se pustili jinou cestou, při prvním pokusu nás zastavil les plný hub již po dvou kilometrech :-) Cesta vedla podél Bezděkovského potoka lesem a houby nám tam opět kladly nástrahy, taška se psotupně plnila, ale my se probíjeli lesem dál. Po cestě bylo několik zřícenin bývalých vodních mlýnů nebo vodních pil, opuštěných v roce 1945, vůbec bylo pohraničí do odsunu Němců osídleno mnohem více. Prošli jsme vesničkou Málkov a musím říct, že hezčí a úpravnější vesničku jsem už dlouho neviděl. A pak jsme se po polní cestě opět ponořili do lesa a vraceli se po modré turistické značce zpět do Třemešné. 
 

Reklama