Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Dokumenty

Největší tankové bitvy 07 - Bitvy v Normandii (Greatest Tank Battles)

25. června 2011 v 13:13 | paulito
Část seriálu o největších tankových bitvách, zabývající se vyloděním Spojenců v Normandii v červnu 1944 a jejich postupem ke Caen, kde se spojenecké Shermany střetly s 12. tankovou divizí SS Hitlerjugend.


Největší tankové bitvy 06 - Bitva v Ardenách, část 2: Útok KG pod vedením Joachima Peipera (Greatest Tank Battles)

20. června 2011 v 11:41 | paulito
Kanadský seriál, zabývající se největšími tankovými bitvami minulého století. Tento díl se věnuje německé protiofenzívě v Ardenách v prosinci 1944 a postupem Kampfgruppe Peiper pod vedením Joachima Peipera směrem na Stavelot. Mezi jinými vzpomíná držitel Rytířského kříže Fritz Langanke.Pravěký krokodýl (Supercroc)

13. června 2011 v 11:30 | paulito
Staňte se součástí vzrušujícího objevu uprostřed Sahary, kde fosílie pravěkého krokodýla, dlouhého 40 stop o velikosti školního autobusu, váží až 10 tun. Vydejte se zpátky časem a podívejte se, jak mohl pravěký krokodýl žít a jak bojoval o potravu před 110 miliony let. Sledujte, jak experti přeměnili zkamenělé kosti ve 40 stop velkého pravěkého krokodýla v životní velikosti. Vydejte se spolu s paleontologem Paulem Serenoem a expertem na plazy Bradym Barrem na celosvětové pátrání s cílem získat co nejvíce informací o tomto prehistorickém obrovi prostřednictvím setkání s největšími exempláři současných krokodýlů.

Vraždící jezera (Killer Lakes)

13. června 2011 v 11:25 | paulito
Vklíněné mezi zelenými pláněmi a skalnatými horami vypadá jezero Nyos na západě Kamerunu jako pohádka, jakoby přímo zrozená pro osvěžení turistů i domorodců. Zdání ale klame. Již 20 let mu nikdo neřekne jinak než vraždící jezero. Při výronu jedovatých plynů zde 21. srpna 1986 zahynulo přes 1700 lidí. A podle vědců stále hrozí další možný únik smrtících plynů z jezera.

Válka o Falklandy (Helicopter wars - White out)

2. června 2011 v 11:35 | paulito
Argentina obsadila Jižní Georgii a Falklandy v roce 1982. Britská SAS připravila plán na obsazení Jižní Georgie, vojáci měli být vysazeni na vrtulníky na vrcholu ledovce Fortuna. Dva vrtulníky vysadily 16 mužů, byly eskortovány "Humphrey" (Westland Wessex vrtulník), který nesl radar a vyhledával cestu. Ale po výsadku se muži SAS dostali do kruté bouře a vrtulníky musely být povolány k jejich záchraně. Přitom byly oba výsadkové vrtulníky ztraceny a nakonec musel všechny zachránit vrtulník Wessex. 
 

Reklama