Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Listopad 2018

Mongol: The Return

29. listopadu 2018 v 14:04 | paulito |  Hudba
80%
2018

Nejnovější LP kanadské folk melodické death metalové kapely z Devonu, hrající od roku 2009. Hraje ve složení Zev (kytara, banjo, mandolína, zpěv), Tev Tegri (zpěv), Sche-khe (klávesy), Zelme (kytara, zpěv) a Sorkhon Sharr (baskytara).




Master: Vindictive Miscreant

29. listopadu 2018 v 13:57 | paulito |  Hudba
80%
2018

Nejnovější LP americké death/thrash metalové kapely, působící v Uherském Hradišti a hrající od roku 1983. Hraje ve složení Paul Speckmann (baskytara, zpěv), Zdeněk Pradlovský (bicí) a Alex "93" Nejezchleba (kytara).




Amon Amarth: The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm

29. listopadu 2018 v 13:52 | paulito |  Hudba
80%
2018

Nejnovější živé LP švédské melodické death metalové kapely ze Stockholmu, hrající od roku 1992. Hraje ve složení Ted Lundström (baskytara), Olavi Mikkonen (kytara), Johan Hegg (zpěv), Johan Söderberg (kytara) a Jocke Wallgren (bicí).




Mallephyr: Womb Of Worms

29. listopadu 2018 v 13:47 | paulito |  Hudba
80%
2018

Druhé LP rokycanské death/black metalové kapely, hrající od roku 2013. Hraje ve složení Sinneral (baskytara), Tom (bicí), Opat (kytara, zpěv) a Adam (kytara).




Lucifer's Child: The Order

27. listopadu 2018 v 20:59 | paulito |  Hudba
80%
2018

Nejnovější LP řecké progresivní death metalové kapely z Athén, hrající od roku 2013. Hraje ve složení Stathis Ridis (baskytara), George Emmanuel (kytara), Marios Dupont (zpěv) a Nick Vell (bicí).




Kraanium: Slamchosis

27. listopadu 2018 v 20:55 | paulito |  Hudba
80%
2018

Nejnovější LP brutal death metalové kapely, hrající od roku 2001. Hraje ve složení Mats Funderud (kytara, zpěv), Jason Varlamos (kytara), Erhan Karaca (bicí), Mika da Costa (baskytara) a Jack Christensen (zpěv).




General der Infanterie Bruno Bieler

26. listopadu 2018 v 19:21 | paulito |  Historie

Bruno Bieler se narodil 18.6.1888 v Gumbinnenu a vstoupil 14.3.1907 jako Fähnrich do Kaiserliche Armee. Byl zařazen k Ostpreußisches Füsilier-Regiment "Graf Roon" Nr. 33. U pluku navštěvoval Kriegsschule Anklam a 18.8.1908 byl povýšen do hodnosti Leutnant. Při vypuknutí války byl jako adjutant praporu a Oberleutnant poslán na frontu. Koncem roku 1914 se stal adjutantem pluku. V létě 1916 byl poslán do Generálního štábu. Zbytek války sloužil v různých štábech. 28.11.1917 byl povýšen do hodnosti Hauptmann. Během války obdržel oba stupně železného kříže. Po válce byl převzat do Reichsheer. Byl poslán na Reichswehrministerium v Berlíně. V 100.000 Mann-Heer byl ve štábu Gruppenkommando 1 v Berlíně. V roce 1921 byl opět poslán na Reichswehrministerium. 1.10.1923 se stal velitelem 3. Kompanie, 7. (Preuß.) Infanterie-Regiment v Neiße. 1.4.1927 byl převelen do štábu 3. Division v Berlíně. 1.4.1929 byl povýšen do hodnosti Major. 1.10.1929 byl převelen na Reichswehrministerium, kde byl zařazen do Heeresabteilung (T 1) v Truppenamt (TA). 1.10.1932 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant a byl převelen do štábu Infanterieführer I v Allensteinu. 1.10.1934 byl povýšen do hodnosti Oberst a stal se velitelem Infanterie-Regiment 55 ve Würzburgu. 12.10.1937 se stal náčelníkem štábu II. Armeekorps ve Štětínu. 1.3.1938 byl povýšen do hodnosti Generalmajor. Se sborem se v září 1939 zúčastnil tažení do Polska. Zde získal obě Spony k Železnému kříži. Koncem září 1939 se stal velitelem 73. Infanterie-Division. V říjnu 1939 byla divize nasazena na západní hranici. 1.3.1940 byl povýšen do hodnosti Generalleutnant. Potom vedl divizi při tažení na Západě. V létě 1941 velel své divizi při útoku v jižním Rusku. 26.10.1941 obdržel Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes. Koncem října 1941 byl pověřen velením XXXXII. Armeekorps. 17.12.1941 byl povýšen do hodnosti General der Infanterie. 1.1.1942 se stal velícím generálem VI. Armeekorps. 1.11.1942 byl přeložen do Führerreserve. V listopadu 1942 se stal velícím generálem LXXXVI. Armeekorps. 20.11.1942 obdržel Deutsches Kreuz in Gold. 1.4.1943 byl převelen do Führerreserve. V srpnu 1943 se stal velícím generálem Stellvertretenden Generalkommando XI. Armeekorps v Hannoveru a velitelem Wehrkreis XI. 1.12.1944 byl přeložen do Führerreserve. 30.4.1945 byl propuštěn z aktivní služby. 22.3.1966 zemřel ve Fallingbostelu.

Hauptmann Albert Biecker

26. listopadu 2018 v 18:56 | paulito |  Historie

Albert Biecker se narodil 15.9.1897 v Attendornu a zúčastnil se v letech 1914 až 1918 první světové války. 16.2.1919 byl z armády propuštěn. V srpnu 1939 byl zařazen do 12. Kompanie, Infanterie-Regiment 386. Po tažení v Polsku byl 9.12.1939 převelen do 9. Kompanie pluku. 23.6.1940 byl převelen do štábu III. Bataillonu pluku. 1.1.1941 byl povýšen do hodnosti Hauptmann der Landwehr. 28.6.1941 se stal velitelem 9. Kompanie, Infanterie-Regiment 386. V obklíčeném Cholmu se vyznamenal jako velitel opěrného bodu a 18.3.1942 obdržel Ritterkreuz. 1.5.1942 v Cholmu padl v boji.

Christopher Fowler: Runa

26. listopadu 2018 v 17:55 | paulito |  Knihy
Runy jsou prastaré písmo z počátku germánské civilizace. Užívalo se jich především ke kultovním a magickým účelům a zápisům. V horroru Christophera Fowlera jsou runy nositeli smrti v sérii případů, které vyšetřuje londýnská policie. Záhadná úmrtí mají jeden společný rys: oběti umírají v záchvatu šílenství a všechny mívají u sebe zvláštní talisman - lístek s nerozluštitelným runovým nápisem. Současně s policií se do pátrání pouští na vlastní pěst syn jedné z obětí i dvojice svérázných knihovníků. Společně odhalí původce tragédií, finančního magnáta Daniela Carmodyho, který experimentuje s počítačovou sítí a zkouší manipulovat s lidskou psychikou. V nouzi nejvyšší mu policie postaví do cesty nezletilého počítačového génia a nebezpečný souboj rozumu s magií vrcholí. Christopher Fowler, britský autor střední generace, se specializuje na žánr horroru, mystiky a akční prózy a je dnes ve svém oboru počítán ke špičkám.

Kniha je trochu poplatná době vzniku (1990), dnes jsou technologie už přece jen jinde, než u videokazet, ale ty runy nejsou špatný nápad.


Into Eternity: The Sirens

26. listopadu 2018 v 17:50 | paulito |  Hudba
70%
2018

Nejnovější LP kanadské progresivní melodické death metalové kapely z Reginy, hrající od roku 1997. Hraje ve složení Tim Roth (kytara, zpěv), Troy Bleich (baskytara, zpěv), Bryan Newbury (bicí), Amanda Kiernan (zpěv) a Matt Cuthbertson (kytara).




Generalmajor Martin Bieber

26. listopadu 2018 v 17:45 | paulito |  Historie

Martin Bieber se narodil 10.11.1900 v Tabarzu, navštěvoval Hauptkadettenanstalt Lichterfelde a vstoupil 2.4.1917 jako Fähnrich do Füsilier-Regiment 29, kde byl povýšen 14.12.1917 do hodnosti Leutnant. S tímto plukem se zúčastnil války a v roce 1919 vstoupil do Freikorps Niederrhein. 9.7.1920 byl z armády propuštěn. 15.10.1934 byl jako Hauptmann reaktivován v Infanterie-Regiment 37. 10.11.1938 se stal ordonančním důstojníkem ve štábu Infanteriekommandeur 26 a 1.2.1940 byl povýšen do hodnosti Major a stal se velitelem II./Infanterie-Regiment 167. Zúčastnil se tažení na Západě a července 1941 bojoval v Rusku. 2.1.1942 obdržel Deutschen Kreuz in Gold. 6.3.1942 byl těžce zraněn, 1.4.1942 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant a 6.7.1942 se stal velitelem Infanterie-Ersatz-Bataillon 193. 25.9.1942 převzal velení Infanterie-Regiment 184 a 1.3.1943 byl povýšen do hodnosti Oberst. Za své v červenci 1943 u Orla obdržel 28.7.1943 Ritterkreuz. Od 4.11.1943 vedl Divisionsgruppe 86 na Dněpru, od 22.7.1944 Korps-Abteilung E. Velel praporu v těžkých obranných bojích v Polsku a 12.8.1944 byl poslán na výcvikový kurz pro velitele divizí. 2.9.1944 obdržel Dubové listy. Od 30.9.1944 velel 271. Volks-Grenadier-Division v Maďarsku a 1.1.1945 byl povýšen do hodnosti Generalmajor, Na konci války padl u Brna do sovětského zajetí, propuštěn byl v říjnu 1955. Zemřel 19.10.1974 v Düsseldorfu.

Generalmajor Karl Bickel

26. listopadu 2018 v 16:59 | paulito |  Historie

Karl Bickel se narodil 17.1.1891 v Ingolstadtu a vstoupil 27.7.1911 jako Fahnenjunker do 8. bayerische Infanterie-Regiment, kde byl 22.4.1912 povýšen do hodnosti Fähnrich. Od října 1912 do konce září 1913 byl na Kriegsschule München. 25.10.1913 byl povýšen do hodnosti Leutnant. V červenci 1914 byl nakrátko odvelen k Festungs-MG-Abteilung Metz. Na počátku války byl velitelem čety v 8. bayerischen Infanterie-Regiment. V červenci 1916 se stal velitelem roty. 17.1.1917 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant bez patentu. 9.4.1917 padl na západní frontě do britského zajetí, ze kterého byl propuštěn v listopadu 1919. Po návratu byl Bickel převzat do Reichswehru a po krátké době u Reichswehr-Nachrichten-Abteilung 23 se stal velitelem čety v Reichswehr-Infanterie-Regiment 45. 1.1.1921 byl převelen k Infanterie-Regiment 20, kde byl velitelem čety a od října 1922 velitelem roty. 8.4.1922 byl oficiálně povýšen do hodnosti Oberleutnant. 1.1.1923 byl povýšen do hodnosti Hauptmann. 1.3.1928 byl Bickel převelen do štábu II. praporu a 1.4.1933 povýšen do hodnosti Major. 1.10.1934 se stal velitelem III. praporu Infanterie-Regiment Nürnberg, který byl 15.10.1935 přejmenován na Infanterie-Regiment 63. 1.12.1935 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant, 1.4.1938 Oberst. 15.7.1938 odevzdal velení praporu a 1.8.1938 byl jmenován do funkce Ausbildungsleiter 2, Aachen. 1.4.1939 byl jmenován do funkce Ausbildungsleiter Hirschberg. 26.8.1939 se Bickel stal velitelem nového Infanterie-Regiment 318. Pluk překročil 3.9.1939 u Groß Warthenberg polské hranice. V té době byl zálohou Heeresgruppe. Postupoval přes Kutno na Modlin. Od října 1939 do 19.4.1940 byl pluk jako okupační jednotka u Siedlice. 22.5.1940 se Bickel stal velitelem Feldrekruten-Regiment 237. 6.7.1940 byl přeložen do Führerreserve u Wehrkreis-Kommando VIII a 10.8.1940 byl jmenován do funkce Feldkommandant 815. Byl se svým štábem v Rambouillet ve Francii. Na jaře 1941 byl štáb přeložen při přípravě tažení na Východ do Polska a nakonec umístěn v Polocku v Bělorusku. 10.12.1943 byl Bickel povýšen do hodnosti Generalmajor. 10.2.1944 byl Bickel na vlastní přání uvolněn z funkce a přeložen do Führerreserve. 12.5.1944 byl pověřen velením Feldkommandantur 626 (nebo Verbindungsstab 626) u Militärbefehlshaber Frankreich. 6.7.1944 byl na základě stížnosti Militärbefehlshaber Frankreich, General der Infanterie von Stülpnagela, byl Karl Bickel přeložen 20.9.1944 do Führerreserve a jmenován zmocněncem Wehrmacht u německého státního ministra v protektorátu Böhmen und Mähren a dán k dispozici veliteli Wehrkreis Böhmen und Mähren. V květnu 1945 padl do spojeneckého zajetí, propuštěn byl v roce 1947. Zemřel 11.12.1969 v Lenggries.



General der Infanterie Franz Beyer

25. listopadu 2018 v 21:09 | paulito |  Historie

Dr. Franz Beyer se narodil 27.5.1892 v Bautzenu a vstoupil 1.4.1911 jako Seekadett do císařského námořnictva. 3.8.1914 byl povýšen do hodnosti Leutnant zur See. Během války sloužil jako Oberleutnant zur See a strážní důstojník na bitevních lodích Westfalen a Ostfriesland. Získal oba stupně Železného kříže. Koncem března 1919 byl propuštěn ze služby a přešel k policii, kde dosáhl hodnosti Oberst. Jako Oberstleutnant byl na podzim 1935 převzat do Heer. Zde byl nasazen ve štábu Infanterie-Regiment 66 v Magdeburgu. 6.10.1936 se stal velitele III. praporu pluku v Burgu. 1.4.1938 byl povýšen do hodnosti Oberst. 1.4.1939 se stal velitelem Infanterie-Regiment 131 v Nikolsburgu. Vedl svůj pluk v září 1939 při tažení do Polska, kde získal obě Spony k Železnému kříži. Na jaře 1940 vedl pluk při tažení na Západě. Na jaře 1941 byl s plukem přeložen na území bývalého Polska a vedl pluk při tažení do jižního Ruska. 12.9.1941 obdržel Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes. Koncem prosince 1941 převzal velení 331. Infanterie-Division. 1.2.1942 byl povýšen do hodnosti Generalmajor a stal se velitelem 331. Infanterie-Division. Na počátku roku 1943 byl povýšen do hodnosti Generalleutnant. Koncem února 1943 byl přeložen do Führerreserve. 1.3.1943 byl jmenován velitelem nové 44. Infanterie-Division. 1.6.1943 byla divize přejmenována na 44. Reichsgrenadier-Division Hoch- und Deutschmeister. 1.1.1944 byl přeložen do Führerreserve. Navštěvoval 1. výcvikový kurz pro velící generály v Döberitz. Poté byl převelen k Heeresgruppe A. Koncem dubna 1944 byl pověřen velením XVII. Armeekorps. Poté se stal na několik dnů zastupujícím velitelem LVII. Panzerkorps. Na počátku června 1944 byl pověřen velením V. Armeekorps. 1.7.1944 byl povýšen do hodnosti General der Infanterie. Stal se nyní velícím generálem V. Armeekorps. Koncem července 1944 byl po zničení svého sboru na Krymu jmenován velitelem XXXXIX. Gebirgskorps. Na počátku srpna 1944 se stal velícím generálem LXXX. Armeekorps ve Francii. Vedl tento sbor po zbytek války. Na konci války padl do spojeneckého zajetí, ze kterého byl propuštěn v roce 1947. Zemřel 15.10.1968 v Bad Wiessee.

General der Infanterie Eugen Beyer

25. listopadu 2018 v 20:49 | paulito |  Historie

Eugen Beyer se narodil 18.2.1882 v Pohořelicích a vstoupil 18.8.1902 do k.u.k. Armee. Byl zařazen k Ungarisches Infanterie-Regiment "Pucherna" Nr. 31. Na počátku první světové války měl hodnost Hauptmann. Byl nasazen v různých štábech a 1.11.1917 povýšen do hodnosti Major. Po skončení války byl nějaký čas u jednotek Grenzschutz a poté byl převzat do rakouského Bundesheer. Zde byl v roce 1931 povýšen do hodnosti Generalmajor. Jako Feldmarschall-Leutnant prožil začlenění Bundesheer do Wehrmacht. 1.4.1938 byl jmenován do hodnosti General der Infanterie. Stal se velícím generálem XVIII. Armeekorps v Salzburgu a během mobilizace velitelem Wehrkreis XVIII. V září 1939 vedl svůj sbor při tažení do Polska. Na počátku června 1940 odevzdal velení ze zdravotních důvodů a byl převelen do Führerreserve. 25.7.1940 zemřel v Salzburgu.

Generalleutnant Kurt Beuttel

25. listopadu 2018 v 20:26 | paulito |  Historie

Kurt Beuttel se narodil 6.3.1886 ve Waldshutu a vstoupil 20.7.1905 jako Fahnenjunker do císařské armády. Byl zařazen k 3. Ober-Elsässiches Infanterie-Regiment Nr. 172. Po absolvování válečné školy byl 17.11.1906 povýšen do hodnosti Leutnant. Od konce roku 1910 byl adjutantem praporu u svého pluku. 17.2.1914 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant. Na počátku války šel se svým plukem na frontu. Po několika týdnech byl jmenován adjutantem pluku. 18.6.1915 byl povýšen do hodnosti Hauptmann. Na začátku léta 1918 byl převelen k 2. Badisches Grenadier-Regiment "Kaiser Wilhelm I." Nr. 110. Na podzim 1918 byl převelen k 2. Hanseatisches Infanterie-Regiment Hamburg Nr. 76. Během války získal oba stupně Železného kříže. Po skončení války byl převzat do Reichsheer. V 200.000 Mann-Übergangsheer na jaře 1920 patřil k Reichswehr-Infanterie-Regiment 31. V 100.000 Mann-Heer potom k 12. Infanterie-Regiment. Zde byl nasazen jako adjutant pluku v Halberstadtu. 1.10.1923 se stal velitelem 9. roty v Magdeburku. 1.2.1927 byl převelen do štábu Infanterieführer IV v Drážďanech. 1.2.1928 byl povýšen do hodnosti Major. 1.2.1931 se stal velitelem II. (Preuß.) Bataillon, 16. Infanterie-Regiment v Hannoveru. 1.10.1932 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant. Na počátku roku 1934 byl převelen do štábu 3. Division v Berlíně. 1.10.1934 byl povýšen do hodnosti Oberst a stal se velitelem Infanterie-Regiment Osnabrück. 15.10.1935 se stal velitelem Infanterie-Regiment 37 v Osnabrücku. 12.10.1937 se stal velitelem Feldzeug-Kommando XIII v Norimberku. 1.3.1938 byl povýšen do hodnosti Generalmajor. 1.8.1938 se stal velitelem Feldzeug-Kommando XVII ve Vídni. 1.3.1941 byl povýšen do hodnosti Generalleutnant. 1.9.1941 byl převelen do Führerreserve. V lednu 1942 se stal velitelem Oberfeldkommandantur 365 (OFK 365) v Lembergu. Na počátku srpna 1944 byl přeložen do Führerreserve. 31.12.1944 byl propuštěn z Wehrmacht. Po válce byl v létě 1945 zatčen a propuštěn na podzim 1947. Zemřel 2.5.1956 v Mnichově.

Ferndal: Ferndal

25. listopadu 2018 v 17:22 | paulito |  Hudba
90%
2018

První LP německé melodické black metalové kapely z Münsteru, hrající od roku 2016. Hraje ve složení Sorathiel (baskytara, zpěv), Lestaya (cello), Abarus (kytarea), Sethras (kytara) a Hatos (bicí).




Grisly: The Spectral Wars

25. listopadu 2018 v 17:16 | paulito |  Hudba
70%
2018

První LP švédské death metalové kapely z Gamleby, hrající od roku 2014. Hraje ve složení Dennis Blomberg (baskytara), Henke Lundgren (bicí) a Rogga Johansson (kytara).




Ichor: God Of Thunder God Of War

25. listopadu 2018 v 17:11 | paulito |  Hudba
70%
2018

První LP australské black metalové kapely ze Sydney, hrající v roce 1993 a poté od roku 2018. Hraje ve složení Zy (bicí), Wraith (kytara) a Diablore (zpěv, baskytara).




Holter: Vlad The Impaler

25. listopadu 2018 v 16:47 | paulito |  Hudba
70%
2018

Druhé LP norské symfonické power heavy metalové kapely z Østfoldu, hrající od roku 2014. Hraje ve složení Bernt Jansen (baskytara), Per Morten Bergseth (bicí), Trond Holter (kytara), Erling Henanger (klávesy), Nils K. Rue (zpěv) a Eva Iselin Erichsen (zpěv).




Hate Eternal: Upon Desolate Sands

25. listopadu 2018 v 16:42 | paulito |  Hudba
70%
2018

Nejnovější LP americké death metalové kapely z Tampy, hrající od roku 1997. Hraje ve složení Erik Rutan (kytara, zpěv), J.J. Hrubovcak (baskytara) a Hannes Grossmann (bicí).