Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

SS-Oberführer Georg Bochmann

16. července 2018 v 22:10 | paulito |  Historie

Bochmann se narodil 18.9.1913 v Albernau v Sasku. 1.4.1934 vstoupil do SS-Totenkopfverbände. 20.4.1936 byl povýšen do hodnosti SS-Untersturmführer a později byl jmenován vůdcem 3. Hundertschaft, 1. SS-Totenkopfstandarte Oberbayern. V roce 1939 se stal velitelem 14. Kompanie Standarte. Během francouzského tažení byl vyznamenán EK II, povýšen do hodnosti SS-Hauptsturmführer a jmenován velitelem SS-Panzerjäger Abteilung Totenkopf. Na jaře 1942 vedl v Děmjanském kotli Kampfgruppe Bochmann, se kterou se mu podařilo z kotle probít. Po těžkých bojích dosáhla Kampfgruppe 21.4.1942 východního břehu řeky Lovat, kde narazila na vojáky z Korps Seydlitz. 20.4.1942 byl povýšen do hodnosti SS-Sturmbannführer a obdržel za své velení 3.5.1942 Rytířský kříž. Krátce poté byl jmenován velitelem II. / SS-Kradschützen-Regiment Thule, který vedl v únoru 1943 u Charkova. Za důležitou úlohu při prolomení ruských linií 9.3.1943 obdržel 17.5.1943 Dubové listy. V červenci 1943 se stal velitelem SS-Panzer-Regiment 3 Totenkopf. Poté převzal velení Administrativní důstojnické školy SS v Arolsenu. V září 1944 vedl krátký čas SS-Panzer Regiment 9 Hohenstaufen ve Francii. 9.11.1944 byl povýšen do hodnosti SS-Standartenführer. 3.1.1945 převzal velení 18. SS-Freiwilligen-Panzergrenadier-Division Horst Wessel, kterou vedl ve Slezsku. Za výkony divize byl vyznamenán 26.3.1945 Meči. Byl také povýšen do hodnosti SS-Oberführer. Na konci války převzal velení 17. SS-Panzergrenadier-Division Götz von Berlichingen. 8.5.1945 se vzdal Američanům. Zemřel 8.6.1973 v Offenbachu.

SS-Oberführer
SS-Standartenführer: 9.11.1944
SS-Obersturmbannführer: 9.11.1943
SS-Sturmbannführer: 20.4.1942
SS-Hauptsturmführer: 25.8.1939
SS-Obersturmführer: 20.4.1937
SS-Untersturmführer: 20.4.1936
SS-Unterscharführer: 25.1.1934
SS-Rottenführer: 24.12.1934
SS-Sturmmann: 9.11.1934

1939 Železný kříž II. třídy (20.6. 1940)
1939 Železný kříž I. třídy (8.7. 1941)
Rytířský kříž (13.5. 1942), SS-Hauptsturmführer, velitel Kampfgruppe Bochmann (části SS-Panzerjäger Abteilung, SS-Totenkopf-Division
Dubové listy (246., 17.5. 1942), SS-Sturmbannführer, velitel SS-Kradschützen-Regiment "Thule", SS-Panzer Grenadier Division "Totenkopf"
Meče (30.3. 1945), SS-Oberführer, velitel 18. SS-Panzer Grenadie Division "Horst Wessel"
Útočný odznak pěchoty (stříbrný)
Děmjanský štít
SS čestný prsten
SS čestný meč
Verwundetenabzeichen in Gold
Ostmedaille
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Medaille zur Erinnerung an den 13. Marz 1938
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama