Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Generalmajor Robert Bader

16. července 2018 v 22:34 | paulito |  Historie

Robert Bader se narodil 14.3.1899 v Landau a 19.4.1917 vstoupil jako Fahnenjunker do Königlich Bayerische Armee, k 2. Königlich Bayerisches Infanterie-Regiment "Kronprinz". S ním se zúčastnil bojů na západní frontě. 12.8.1918 byl povýšen do hodnosti Leutnant. Během války obdržel Eiserne Kreuz 2. Klasse. Po válce byl převzat do Reichsheer. Patřil v Übergangsheer na jaře 1920 k Reichswehr-Schützen-Regiment 42. Při výstavbě 100.000 Mann-Heeres der Reichswehr byl důstojníkem roty v 19. (Bayer.) Infanterie-Regiment. Od roku 1924 patřil k 12. (MG.) Kompanie, 19. (Bayer.) Infanterie-Regiment v Kemptenu. V létě 1925 byl Bader povýšen do hodnosti Oberleutnant. 1.10.1929 se stal adjutantem III. (Jäger-) Bataillon, 19. (Bayer.) Infanterie-Regiment v Kemptenu. 1.10.1931 začal jeho velitelský výcvik ve štábu 5. Division ve Stuttgartu. 1.7.1933 byl povýšen do hodnosti Hauptmann. Od roku 1934 byl na Reichswehrministeriu, později Reichskriegsministeriu. Od léta 1935 byl u 2. Abteilung, OKH. 1.1.1937 byl povýšen do hodnosti Major i.G. 12.10.1937 se stal velitelem roty v Infanterie-Regiment 19. V létě 1938 byl poslán do štábu Heeres-Gruppenkommando 2 ve Frankfurtu, kde byl v Referat Westwall. 10.11.1938 byl převelen do funkce Offizier z.b.V. u Oberkommando des Heeres. 1.3.1939 se stal náčelníkem štábu 3. Gebirgs-Division. 1.6.1939 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant i.G. V září 1939 se s divizí zúčastnil tažení v Polsku a na jaře 1940 v Norsku. Na podzim 1940 byl jmenován do funkce Oberquartiermeister 18. Armee v severní Francii. 15.1.1941 byl poslán jako Oberquartiermeister k 15. Armee. Na počátku listopadu 1941 byl poslán k 12. Armee do Salonik, opět jako Oberquartiermeister. 1.2.1942 byl povýšen do hodnosti Oberst i.G. Od září 1942 do 1.8.1943 byl nasazen u 6. Armee před a po katastrofě u Stalingradu jako Quartiermeister. 19.2.1943 obdržel Deutsches Kreuz in Silber. 1.8.1943 se stal náčelníkem štábu XXV. Armeekorps. V létě 1944 byl poslán ke štábu Atlantikfestung Lorient. Koncem prosince 1944 byl odvolán a převelen do Führerreserve. Koncem ledna 1945 byl odvelen na 18. Divisionsführerlehrgang. Koncem února 1945 převzal velení 4. Gebirgs-Division. Na počátku dubna 1945 byl pověřen velením 304. Infanterie-Division. V dubnu 1945 převzal velení 97. Jäger-Division. 20.4.1945 byl povýšen do hodnosti Generalmajor. Generalmajor Bader byl pohřešován v boji od 9.5.1945, když se probíjel se zbytkem své divize k americkým liniím a po válce prohlášen za mrtvého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama