Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Oberleutnant Ernst Alex

12. května 2018 v 21:52 | paulito |  Historie

Ernst Alex se narodil 1.3.1915 v Seifersdorfu a vstoupil 1.10.1935 do Wehrmacht k VI. Abteilung, Artillerie-Regiment 29 v Kasselu. 1.10.1938 byl povýšen do hodnosti Wachtmeister a 1.10.1940 Oberwachtmeister. 10.5.1941 byl zařazen k nově ustavenému Sturmgeschütz-Abteilung 243. Jako velitel děla byl Ernst Alex zařazen 27.6.1941 k III./Gebirgsjäger-Regiment 99. U tohoto oddílu se svým Sturmgeschütz zničil během jízdy přes les u Janova 10 nepřátelských tanků. Díky tomu pomohl rychlému postupu 1. Gebirgsjäger-Division na Leberg. Při dalším postupu narazil Alex na nádraží Kopysynac na sovětský pancéřový vlak a zničil 150 mm děla tohoto vlaku. 23.7.1941 byl opět na čele 1. Gebirgs-Division u Braslavi při překročení Bugu. Přitom byl těžce zraněn. Za své výkony byl 1.8.1941 vyznamenán Rytířským křížem. Teprve 8.2.1943 se vyléčil ze svých zranění. Po krátké době ve Führerreserve OKH obdržel důstojnický výcvik. 1.6.1943 byl povýšen do hodnosti Leutnant. 1.4.1945 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant. 25.10.1965 zemřel v Kasselu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama