Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Generalmajor Georg von Alten

11. května 2018 v 22:18 | paulito |  Historie

Georg von Alten se narodil 30.11.1875 v Altoně a zahájil svůj kadetní výcvik 22.3.1895 jako Fähnrich v královské pruské armádě. Přišel k 2. Großherzoglich Mecklenburgisches Dragoner-Regiment Nr. 18. Po absolvování Válečné školy byl 18.8.1896 povýšen do hodnosti Sekondeleutnant. Byl ve svém pluku jako důstojník eskadrony. 1.1.1899 byl jmenován do hodnosti Leutnant. 1.10.1902 byl odvelen na tři čtvrtě roku do Militär-Reitinstitut, pak se vrátil k pluku. 13.9.1906 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant. 18.8.1911 byl povýšen do hodnosti Rittmeister a stal se velitelem eskadrony v 2. Württembergisches Dragoner-Regiment "König" Nr. 26. Tuto funkci zastával i na počátku první světové války v létě 1914, kdy byl poslán se svým plukem na frontu. Koncem září 1914 přišel k Reserve-Ersatz-Schwadron XIII. Armeekorps. Koncem prosince 1914 se stal adjutantem XIV. Reservekorps, kde byl dva roky. Na počátku ledna 1917 se stal velitelem praporu v Infanterie-Regiment Nr. 468. V červnu 1917 byl na pár týdnů převelen k 2. Württembergisches Dragoner-Regiment "König" Nr. 26. Na počátku července 1917 se stal velitelem Ersatzschwadron v 1. Württembergisches Ulanen-Regiment "König Karl" Nr. 19. V září 1917 byl převelen k Ersatzschwadron ve 2. Württembergisches Dragoner-Regiment "König" Nr. 26. 1.11.1917 se stal velitelem eskadry v Reserve-Dragoner-Regiment Nr. 22. 22.3.1918 byl povýšen do hodnosti Major. V září 1918 se stal důstojníkem pro zvláštní účely u Generálního guvernéra Varšavy a byl nasazen ve štábu vojenského guvernéra Lodže. Během války nebyl nikdy zraněn, díky čemuž obdržel jen Verwundetenabzeichen in Schwarz. Kromě Ritterkreuz des Königlich Württembergischen Militär-Verdienstordens obdržel oba stupně Eisernen Kreuz a řadu dalších vyznamenání. Po skončení války přišel v prosinci 1918 pět k 2. Württembergisches Dragoner-Regiment "König" Nr. 26. 1.10.1919 byl jako Major převzat do Reichsheer. Zde byl nasazen do štábu Reichswehr-Kavallerie-Regiment 14. V 200.000 Mann-Übergangsheer na jaře 1920 patřil k Reiter-Regiment 14. Při výstavbě 100.000 Mann-Heer byl ve štábu 14. Reiter-Regiment v Ludwigslustu. 1.7.1923 se stal velitelem 14. (Preuß.-Mecklenb.) Reiter-Regiment v Ludwigslustu. 1.11.1923 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant. 1.2.1928 se stal velitelem města Hannover. 1.11.1928 byl povýšen do hodnosti Oberst. 30.9.1929 byl propuštěn z aktivní služby v Reichswehru. Při mobilizaci na druhou světovou válku v létě 1939 byl dán opět k dispozici Wehrmacht. Stal se velitelem zajateckého tábora pro mužstvo XIB (Stalag XIB) ve Fallingbostelu. V březnu 1940 předal velení Generalmajorovi Wilhelmu von Ditfurth. V květnu 1940 byl poslán jako velitel válečných zajatců do Norska. V červnu 1940 byl během tažení na Západě ve štábu vojenské vlády ve Francii. V září 1940 se stal velitelem zajateckého tábora pro důstojníky IXD (Oflag IXD). Koncem července 1941 se stal velitelem zajateckého tábora pro mužstvo IXB (Stalag IXB) v Bad Orb. Ještě v létě 1941 se stal velitelem zajateckého tábora pro důstojníky IXA (Oflag IXA) ve Spangenbergu. V říjnu 1941 se stal velitelem zajateckého tábora pro mužstvo XVIIIB (Stalag XVIIIB) ve Spittal an der Drau. Od 17.10.1941 byl tento tábor změněn na tábor jen pro sovětské zajatce a v listopadu 1941 přijel jejich první transport. 1.6.1942 byl povýšen do hodnosti Generalmajor z.V. 30.7.1942 byl propuštěn z aktivní služby. V roce 1943 bylo zrušeno také jeho z.V. přidělení. Georg von Alten zemřel 5.9.1950 v Schelenburgu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama