Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Generalleutnant Friedrich Altrichter

6. května 2018 v 20:33 | paulito |  Historie

Friedrich Altrichter se narodil 3.9.1890 v Berlíně a 16.3.1910 vstoupil jako Fahnenjunker do Kaiserliche Armee. Přišel k 1. Schlesisches Grenadier-Regiment "König Friedrich Wilhelm II" Nr. 10. Po absolvování Kriegsschule Neiße byl 18.8.1911 povýšen do hodnosti Leutnant. Na počátku první světové války se 2.8.1914 stal adjutantem v Ersatz-Bataillon, 1. Schlesisches Grenadier-Regiment "König Friedrich Wilhelm II" Nr. 10. 20.9.1914 se stal adjutantem u Etappen-Inspektion, 9. Armee a 16.5.1915 adjutantem 99. Reserve-Infanterie-Brigade. 18.8.1915 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant. Po různých postech u různých jednotek byl 20.9.1918 povýšen do hodnosti Hauptmann. Během první světové války obdržel oba Eisernen Kreuzen. Po skončení války byl převzat do Reichsheer. V Übergangsheer na jaře 1920 patřil k Reichswehr-Infanterie-Regiment 11. Při výstavbě 100.000 Mann-Heeres Reichswehr přišel k 7. (Preuß.) Infanterie-Regiment. Zde byl nasazen jako velitel roty. 1.2.1929 se Altrichter stal učitelem na Infanterie-Schule Dresden. 1.12.1931 byl povýšen do hodnosti Major. 1.10.1933 byl jako Offizier z.b.V. u náčelníka Heeresleitung und Dozent für Wehrwissenschaft und Wehrpsychologie na univerzitě Frankfurt am Main. 1.3.1934 se Altrichter stal velitelem praporu v 9. (Preuß.) Infanterie-Regiment. 1.10.1934 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant. Ve stejný den se stal velitelem praporu v Infanterie-Regiment Potsdam. 15.10.1935 se stal velitelem praporu v Infanterie-Regiment 9. V létě 1936 získal titul Doktor. 6.10.1936 se stal vedoucím výcvikového kurzu D na Kriegsschule Dresden. 1.4.1937 byl Altrichter povýšen do hodnosti Oberst. 10.9.1938 se Oberst Altrichter stal velitelem Lehrgruppe A na Kriegsschule Dresden. 26.8.1939 se stal velitelem Infanterie-Regiment 188. Ten vedl během tažení v Polsku. 15.1.1940 se stal velitelem výcvikových kurzů pěchoty u 164. Infanterie-Division. Po tažení na Západě byl Altrichter 9.8.1940 přeřazen do Führerreserve. 10.10.1940 se stal velitelem výcvikových kurzů pěchoty v 71. Infanterie-Division. 25.3.1941 byl opět převeden do Führerreserve. 1.4.1941 byl povýšen do hodnosti Generalmajor. 12.7.1941 byl pověřen velením 1. Infanterie-Division. Ta byla nasazena při útoku na Sovětský svaz v severním sektoru fronty. Přitom obdržel obě Spony k Eisernen Kreuzen. 4.9.1941 převzal divizi jako velitel. Ale ještě ten den byl jmenován velitelem 58. Infanterie-Division. Ta se také nacházela na severním úseku východní fronty. 23.1.1942 obdržel Deutsches Kreuz in Gold. 3.4.1942 byl přeložen do Führerreserve. 1.6.1942 se stal velitelem Division Nr. 154. Přejmenování divize se stal 15.9.1942 velitelem 154. Reserve-Division. 1.4.1943 byl povýšen do hodnosti Generalleutnant. Přejmenováním jednotky se stal v roce 1944 velitelem 154. Feldausbildungs-Division a od 14.2.1945 154. Infanterie-Division. 17.4.1945 byl Generalleutnant Altrichter jmenován velitelem Feldausbildungskorps Mitte. Na konci války padl do sovětského zajetí, kde 14.4.1949 zemřel v Bedajk u Dolingy na Sibiři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama