Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

General der Infanterie Karl Allmendinger

12. května 2018 v 21:32 | paulito |  Historie

Karl Allmendinger se narodil 3.2.1891 v Abtsgemündu a vstoupil 1.10.1910 jako Fahnenjunker do würtemberské armády. Byl zařazen k 4. Württembergisches Füsilier-Regiment "Kaiser Franz Josef von Österreich, König von Ungarn" Nr. 122. 27.1.1913 byl povýšen do hodnosti Leutnant. V létě 1914 byl jako velitel čety v 11. Kompanie svého pluku nasazen do první světové války. Až do svého zranění u Yper byl adjutant praporu. Po uzdravení se vrátil na frontu. Byl nasazen v různých pozicích u svého pluku. 18.4.1916 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant. Na konci války byl nositelem vysokých vyznamenání, krom jiného obou stupňů Železného kříže. Zpátky ve vlasti se v roce 1919 připojil k Freiwilligenabteilung Haas. Přes něj přišel do Reichsheer. V Übergangsheer na jaře 1920 patřil k Reichswehr-Schützen-Regiment 26. Při výstavbě 100.000 Mann-Heer Reichswehr byl v důstojnické rotě 13. (Württ.) Infanterie-Regiment. 1.1.1923 byl povýšen do hodnosti Hauptmann. 1.10.1923 byl přeložen do štábu 18. Reiter-Regiment ve Stuttgart-Cannstatt. První rok prodělal velitelský výcvik ve štábu 5. Division ve Stuttgartu. 1.10.1924 byl poslán na rok do štábu I. Bataillon, 13. (Württ.) Infanterie-Regiment ve Stuttgartu. 1.10.1925 byl poslán na dva roky k velitelskému výcviku na Reichswehrministerium v Berlíně. Zde byl zařazen k Heeres-Statistische-Abteilung (T 3). Od 1.10.1926 byl nasazen na jeden rok k 4. Eskadron, 15. (Preuß.) Reiter-Regiment v Münsteru. 1.10.1927 se stal referentem na Heeres-Statistische-Abteilung (T 3). 1.10.1929 se stal velitelem 5. Kompanie, Infanterie-Regiment 1 v Insterburgu. 1.2.1932 byl povýšen do hodnosti Major. 1.10.1932 se stal referentem na Heeres-Ausbildungsabteilung (T 4). 1.7.1934 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant. 1.8.1934 byl přeložen do štábu 1. Division v Königsbergu. 1.10.1934 byl přidělen k veliteli Wehrkreis I. 15.10.1935 se stal náčelníkem štábu I. Armeekorps. 1.8.1936 byl povýšen do hodnosti Oberst. 12.10.1937 se stal velitelem Infanterie-Regiment 35 v Tübingenu. 10.11.1938 se stal náčelníkem 10. Abteilung, Generalstab des Heeres. 15.10.1939 se stal náčelníkem štábu V. Armeekorps. V této funkci se zúčastnil tažení ve Francii. Za to obdržel obě Spony k Železnému kříži. 1.8.1940 byl povýšen do hodnosti Generalmajor. 25.10.1940 převzal velení 5. Infanterie-Division. Ta se nacházela jako okupační síla ve Francii. Na jaře 1941 byla divize přeložena do Východního Pruska. V létě 1941 vedl divizi při útoku do středního Ruska. 17.7.1941 obdržel Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes. Po přejmenování divize na 5. leichte Infanterie-Division v listopadu 1941 zůstal jejím velitelem, stejně jako při přejmenování na 5. Jäger-Division v létě 1942, kdy ji vedl v severním Rusku. 1.8.1942 byl povýšen do hodnosti Generalleutnant. 13.12.1942 obdržel Eichenlaub zum Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes za stabilizaci fronty na Ilmeňském jezeře. 4.1.1943 byl přeložen do Führerreserve. Po týdnu byl jako instruktor zařazen do kurzu pro velitele divizí. 1.4.1943 byl povýšen do hodnosti General der Infanterie. 1.7.1943 byl jmenován velícím generálem V. Armeekorps. Tu vedl na Kubáni a na Krymu. 9.5.1944 obdržel Allmendinger po těžkých ruských útocích povolení vyklidit Festung Sewastopol. Koncem července 1944 byl jako velící generál odvolán a přeložen do Führerreserve. Do konce války neobdržel další velení. Po kapitulaci byl Spojenci zatčen, ale v roce 1947 propuštěn. Zemřel 2.10.1965 v Ellwangenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama