Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Konteradmiral Karl Hoffmann

19. října 2017 v 22:13 | paulito |  Historie

26.10.1895, Terst, Rakousko-Uhersko
6.5.1945, Hamburg (nehoda)

Náčelník štábu Velitele průzkumných sil 2.5.1938 - 14.8.1940
K dispozici Kriegsmarine 15.8.1940 - 14.9.1940
Vedoucí Skupiny pro koloniální otázky, OKM 15.9.1940 - 14.2.1941
Velitel Kontrolní komise námořnictva u Kontrolní inspekce Afrika 15.2.1941 - 31.8.1942
Umístěn k dispozici Veliteli ponorek 1.9.1942 - 5.1.1943
Náčelník štábu Velitele ponorek 6.1.1943 - 5.2.1943
Náčelník štábu Námořní skupiny West 11.2.1943 - 20.10.1944
Náčelník štábu Námořního vrchního velení West 20.10.1944 - 2.12.1944
Admirál ubytovatel u OKM 3.12.1944 - 6.5.1945

Německý kříž ve zlatě 14.6.1944 jako Konteradmiral a náčelník štábu Marine Gruppe West
Železný kříž (1914) 1. třídy
Železný kříž (1914) 2. třídy
Württemberská Stříbrná vojenská medaile za zásluhy
Čestný kříž 1914/1918
Vyznamenání za dlouhou službu ve Wehrmacht 4. až 2. třídy
Sudetská medaile
Memelská medaile
Spona (1939) k Železnému kříži 1. třídy
Spona (1939) k Železnému kříži 2. třídy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama