Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Srpen 2017

Konteradmiral Kurt Böhmer

31. srpna 2017 v 21:25 | paulito |  Historie

31.12.1892, Magdeburg
1.10.1944, Gasseln, Lotyšsko

Kadet, těžký křižník 'Hansa' (01.4.1914 - 10.8.1914)
Řadová loď 'König Albert' (11.8.1914 - 23.1.1916)
Marine-Schule, Mürwik (24.1.1916 - 04.3.1916)
Adjutant, řadová loď 'König Albert' (05.3.1916 - 14.8.1917)
Řadová loď 'König Albert' (20.11.1917 - 7.1918)
U-Boot výcvik a strážní důstojník 'U 17' a 'U 22' (7.1918 - 11.1918)
Strážní důstojník, 19. Torpédový člun-Halb-Flotille a III. Flotille (12.1918 - 29.3.1922)
Adjutant, Abwehr-Test-Kommando (02.4.1924 - 30.9.1924)
Velitel, minolovka 'M 136' (01.10.1924 - 11.10.1926)
Velitel roty, 1. Battalion I. Marine-Division (12.10.1926 - 30.9.1927)
Velitel roty, I. Marine-Artillerie-Battalion (01.10.1927 - 04.5.1930)
Strážní důstojník, řadová loď 'Hessen' (25.9.1930 - 14.3.1933)
Velitel roty, Infanterie-Battalion (15.3.1933 - 29.9.1933)
Velitel 1. Halb-Flotille minolovek (30.9.1933 - 26.9.1935)
Inspekce torpéd a min (27.9.1935 - 30.9.1936)
První důstojník, obrněná loď 'Admiral Scheer' (21.7.1937 - 21.1.1940)
Velitel Formací z.b.V. Nord Marine (22.1.1940 - 31.5.1940)
Náčelník štábu Sicherungs Nord Marine (01.6.1940 - 15.10.1940)
Velitel Minolovek Nord (16.10.1940 - 11.3.1942)
Velitel Minolovek Ost (12.3.1942 - 16.6.1944)
Velitel 9. Sicherungs-Division (17.6.1944 - 01.10.1944)
Zabit v boji, Gasseln, Lotyšsko (01.10.1944)

Leutnant zur See (13.7.1916)
Oberleutnant zur See (28.9.1920)
Kapitänleutnant (01.4.1927)
Korvettenkapitän (01.7.1934)
Fregattenkapitän (01.10.1937)
Kapitän zur See (01.8.1939)
Kommodore (10.4.1942)
Konteradmiral (01.2.1943)

Rytířský kříž 6.10.1940 jako Kapitän zur See a náčelník štábu Sicherungs Nord Marine
Železný kříž (1914) 2. třídy 6.1.1916
Železný kříž (1939), 1. třídy 21.4.1940
Spona (1939) k Železnému kříži 2. třídy 17.4.1940
Čestný kříž 1914/1918
Vyznamenání za dlouhou službu ve Wehrmacht 4. až 1. třídy
Komturský kříž řádu Mehdauia (Španělsko) 13.5.1938
Medalla de la Campaña de España 1936-1939
Španělský kříž ve stříbře 6.6.1939
Medaile Memel 26.10.1939
Válečný odznak minolovek 17.1.1941
Řád kříže svobody, 1. kříž s Meči (Finsko) 10.10.1942

Konteradmiral August Böning

31. srpna 2017 v 21:16 | paulito |  Historie

15.8.1891, Duisburg-Ruhrort
1.7.1964, Eckernförde

II. Marine.-Division (01.4.1910 - 31.7.1910)
1. Battalion II. Marine.-Division (01.8.1910 - 10.4.1911)
3. Battalion II. Marine-Division (11.4.1911 - 15.10.1911)
Průzkumná loď 'Planet' (17.12.1911 - 06.11.1912)
2. Battalion II. Marine-Division (10.1.1913 - 25.4.1913)
Marine-Rechnung-Büro, Wilhelmshaven (26.4.1913 - 25.5.1913)
Marine-Intendant Wilhelmshaven (26.5.1913 - 28.3.1914)
Důstojnická škola (01.4.1914 - 01.8.1914)
Řadová loď 'Kaiser Wilhelm II' (05.8.1914 - 06.2.1915)
3. Battalion II. Marine-Division (07.2.1915 - 23.6.1915)
Těžký křižník 'München' (24.6.1915 - 25.7.1915)
Řadová loď 'Kaiser Wilhelm der Große' (26.7.1915 - 20.11.1915)
Řadová loď 'Kaiser Wilhelm der Große' (21.11.1915 - 11.12.1915)
Ekonom v turecké flotile (22.12.1915 - 19.1.1916)
Těžký křižník 'Goeben' (20.1.1916 - 06.4.1916)
Štáb turecké flotily (07.4.1916 - 30.6.1917)
Říční flotila na Eufratu (01.7.1917 - 30.6.1918)
Středomořská Marine Division (01.7.1918 - 29.8.1918)
U-Boot-Halb-Flotille, Istanbul (30.8.1918 - 15.9.1918)
Administrativa, Küsten-Abwehr-Battalion III (26.9.1919 - 18.11.1920)
Administrativa, Küsten-Abwehr-Battalion IV (19.11.1920 - 31.3.1921)
Administrativa, Küsten-Abwehr-Battalion IV (01.4.1921 - 15.9.1925)
Administrativa, Marine-Schule Mürwik (15.9.1925 - 31.5.1928)
Řadová loď 'Hessen' (18.1.1928 - 30.1.1928)
1. Halb-Flotille minolovek (31.1.1928 - 06.2.1928)
Učitel Marine-Schule, Mürwik (01.6.1928 - 02.4.1929)
Učitel Marine-Schule, Kiel-Wik (03.4.1929 - 16.3.1930)
Učitel Marine-Schule, Mürwik (17.3.1930 - 31.10.1931)
Administrativa, 1. Halb-Battalion minolovek (01.11.1931 - 19.9.1933)
Učitel Marine-Schule, Mürwik (20.9.1933 - 31.3.1934)
Štáb Ost Marine (01.2.1934 - 14.6.1934)
Učitel Marine-Schule, Mürwik (15.6.1934 - 15.4.1935)
Administrativa, Marine-Nachrichten-Schule (16.4.1935 - 22.9.1935)
Administrativa, U-Boot-Flotille 'Weddigen (23.9.1935 - 05.5.1937)
Administrativa, Štáb velitelele U-Boots (01.1.1936 - 03.4.1939)
Personální poradce, Marine Nord (04.4.1939 - 26.1.1940)
Marine Personal Büro, OKM (27.1.1940 - 14.6.1943)
Náčelník zásobování, Höhere Administration Štáb Marine Höhere Kommando Ost (15.6.1943 - 30.6.1945)
V zajetí (30.6.1945 - 8.1945)

Marine-Ekonom 10.6.1916
Marine Oberekonom 30.5.1920
Marine-Staffekonom 20.12.1933
Kapitänleutnant 1.4.1935
Korvettenkapitän 1.1.1937
Fregattenkapitän 1.4.1940
Kapitän zur See 1.7.1942
Konteradmiral 1.1.1945

Železný kříž (1914) 1. a 2. třídy
Čestný kříž 1914/1918
Vyznamenání za dlouhou službu ve Wehrmacht 4. až 1. třídy
Řád Medjidie, 5. třída se Šavlemi (Turecko)
Liakat medaile ve stříbře (Turecko)

Konteradmiral Reimar von Bonin

31. srpna 2017 v 21:11 | paulito |  Historie

3.10.1890, Berlín-Steglitz
18.5.1976, Bad Liebenzell

Kadet, těžký křižník 'Hertha' (01.4.1908 - 31.3.1909)
Marine-Schule (01.4.1909 - 30.9.1910)
Řadová loď 'Braunschweig' (01.10.1910 - 31.7.1912)
Torpédový důstojník, řadová loď 'Kaiser' (01.8.1912 - 30.9.1913)
Strážní důstojník, III. Torpedo-Division, VI. Torpédový člun-Flotille (01.10.1913 - 4.1917)
Velitel torpédových člunů 'S 44' a 'S 131', VI. Torpédový člun-Flotille, poté velitel 11. Halb-Flotille (4.1917 - 21.6.1919)
K dispozici Marine Ost (21.6.1919 - 30.5.1920)
Velitel roty, Mine-Battalion (31.5.1920 - 09.9.1920)
Marine-Schule, Mürwik (10.9.1920 - 01.4.1922)
Štáb Marine Nord (02.4.1922 - 14.9.1924)
Navigační důstojník, křižník 'Amazone' (27.9.1924 - 24.9.1925)
Velitel 3. Torpédový člun-Halb-Flotille (25.9.1925 - 30.9.1927)
Tiskový poradce, Říšské ministerstvo obrany (04.10.1927 - 14.3.1929)
Flotille-Abteilung Marine-Administration (15.3.1929 - 30.9.1933)
Náčelník Organisation-Abteilung, Marine Administration (01.10.1933 - 28.9.1934)
Náčelník štábu Inspektion Ausbildung Marine (29.9.1934 - 10.6.1937)
OKM (11.6.1937 - 25.6.1937)
Námořní atašé Helsinki, Riga, Tallinn a Kaunas (01.7.1937 - 13.9.1944)
Velitel Wehrkreis-Kommando Eutin (01.11.1944 - 31.1.1945)
Velitel Wehrkreis-Kommando Vienna III (01.2.1945 - 04.4.1945)
Inspektor Marine Ausbildung Abteilung, Wolfgang (01.5.1945 - 05.8.1945)
V zajetí (05.8.1945 - 31.3.1947)

Leutnant zur See 27.9.1911
Oberleutnant zur See 19.9.1914
Kapitänleutnant 28.4.1918
Korvettenkapitän 1.4.1927
Fregattenkapitän 1.10.1932
Kapitän zur See 1.9.1934
Konteradmiral 1.1.1941

Železný kříž (1914) 1. a 2. třídy
Spona (1939) k Železnému kříži 2. třídy
Válečný kříž za zásluhy (1939) 1. a 2. třídy s Meči
Čestný kříž 1914/1918
Řád kříže svobody, 1. třída s Meči (Finsko) 31.1.1942
Vyznamenání za dlouhou službu ve Wehrmacht 4. až 1. třídy
Medaile Memel




Konteradmiral Friedrich Braune

31. srpna 2017 v 21:03 | paulito |  Historie

6.10.1889, Fehrbellin
29.6.1971, Flensburg

Kadet, školní loď 'Stein' (03.4.1907 - 31.3.1908)
Marine-Schule (01.4.1908 - 30.9.1909)
Řadová loď 'Elsass' (01.10.1909 - 14.9.1910)
Řadová loď 'Schleswig-Holstein' (15.9.1910 - 30.9.1912)
I. Torpedo-Division (01.10.1912 - 30.7.1914)
Strážní důstojník, torpédový člun 'S 143' (01.11.1912 - 13.9.1913)
Strážní důstojník, torpédový člun 'S 138' (01.10.1913 - 28.6.1914)
Strážní důstojník, torpédový člun 'V 187', I. Torpédový člun-Flotille (31.7.1914 - 28.8.1914)
V zajetí, internován, Holandsko (28.8.1914 - 19.11.1918)
Inspekce torpéd (20.11.1918 - 30.1.1919)
Velitel, parník 'V 108' (31.1.1919 - 28.2.1919)
Velitel 'T 93', 3. Ost-Marine Halb-Flotille minolovek (01.3.1919 - 06.10.1919)
Velitel 'T 143', 4. Ost-Marine Halb-Flotille minolovek(07.10.1919 - 14.9.1920)
Ausbildung-Battalion I. Flotille (15.9.1920 - 03.1.1921)
Velitel člunu u 2. Halb-Flotille (04.1.1921 - 05.5.1921)
Učitel Torpedo-Schule, Mürwik (06.5.1921 - 14.10.1923)
Navigační důstojník, křižník 'Hamburg' (15.10.1923 - 25.9.1925)
Marine-Arsenal Kiel (26.9.1925 - 21.2.1927)
Vedoucí Abteilung, Waffen-Abteilung Marine-Administration (22.2.1927 - 29.9.1930)
Velitel VI. Marine-Artillerie-Battalion (30.9.1930 - 03.10.1932)
Velitel Division Nord Marine (04.10.1932 - 31.3.1935)
Náčelník štábu, Marine Nord-Marines (01.4.1935 - 22.9.1936)
Velitel Marine Nord (01.4.1935 - 27.6.1935)
Velitel Regiment Ost Marine (02.10.1936 - 30.9.1937)
Velitel 1. Regiment (01.10.1937 - 26.10.1938)
Velitel Stralsund (02.10.1936 - 26.10.1938)
Velitel Wehrkreis-Kommando Kolberg (10.11.1938 - 27.12.1939)
Říšský válečný soud (28.12.1939 - 30.3.1941)
K dispozici Marine Ost (31.3.1941 - 29.4.1941)
Ředitel loděnice, Bergen (30.4.1941 - 08.5.1942)
K dispozici Marine Ost (09.5.1942 - 14.6.1942)
Říšský válečný soud (15.6.1942 - 31.7.1942)
Penzionován (31.7.1942)
K dispozici OKM (01.8.1942 - 01.9.1942)
Soud, Berlín (01.9.1942 - 30.4.1945)
Penzionován (30.4.1945)

Leutnant zur See 28.9.1910
Oberleutnant zur See 27.9.1913
Kapitänleutnant 17.5.1919
Korvettenkapitän 1.4.1926
Fregattenkapitän 1.10.1931
Kapitän zur See 1.10.1933
Konteradmiral 1.1.1941




Konteradmiral Erich Alfred Breuning

31. srpna 2017 v 20:56 | paulito |  Historie

16.10.1897, Rottweil, Württemberg
28.11.1978, Las Palmas

Dobrovolník, Válečná škola, Mürwik (03.1.1916 - 04.3.1916)
Těžký křižník 'Freya' (05.3.1916 - 04.5.1916)
Řadová loď 'Schleswig-Holstein' (05.5.1916 - 31.10.1916)
Marine-Schule (01.11.1916 - 6.1917)
I. Marine-Luft-Battalion (6.1917 - 15.11.1917)
Řadová loď 'Kaiserin' (16.11.1917 - 17.11.1918)
Strážní důstojník, křižník 'Köln' (25.2.1919 - 21.6.1919)
V britském zajetí (22.6.1919 - 31.1.1920)
Dělostřelecký důstojník, torpédový člun 'T 196' a 'V 3', II. Flotille (16.6.1920 - 31.3.1922)
Strážní a dělostřelecký důstojník, torpédový člun 'V 2', II. Flotille (01.4.1922 - 30.9.1922)
Küsten-Abwehr-Battalion I (01.10.1922 - 27.9.1925)
Adjutant a strážní důstojník, křižník 'Nymphe' (28.9.1925 - 29.9.1927)
Velitel minolovky 'M 122', 1. Halb-Flotille minolovek (30.9.1927 - 23.9.1929)
Velitel roty, Marine-Schule, Mürwik (24.9.1929 - 31.3.1932)
Experimentální minové Kommando (01.4.1932 - 20.9.1934)
Štáb Průzkumných sil (21.9.1934 - 15.10.1936)
Oddělení min, Operační oddělení OKM (16.10.1936 - 09.9.1942)
Velitel 3. Sicherungs-Division (21.9.1942 - 31.5.1943)
Velitel Sicherungs West (01.6.1943 - 25.9.1944)
Náčelník štábu NS-Administratvní štáb, OKW (28.10.1944 - 08.5.1945)
V zajetí (08.5.1945 - 17.5.1948)

Leutnant zur See (17.3.1918)
Oberleutnant zur See (01.4.1922)
Kapitänleutnant (01.12.1928)
Korvettenkapitän (01.4.1935)
Fregattenkapitän (01.10.1938)
Kapitän zur See (01.4.1940)
Kommodore (01.6.1943)

Německý kříž ve zlatě 24.9.1944
Železný kříž 2. třídy (1914)
Železný kříž 1. třídy (1939)
Spona (1939) k Železnému kříži 2. třídy (1914)
Čestný kříž 1914/1918
Vyznamenání za dlouhou službu ve Wehrmacht 4. až 2. třídy
Řád kříže svobody, 2. třída s meči (Finsko) 25.3.1942




Mustangy nad Tokiem (2)

31. srpna 2017 v 20:32 | paulito |  Historie
30.3.1945 provedly 15. a 21. FG zkoušku před první misí nad Japonskem, zkoušejíce trasu nad Saipan i s návratem. Nebylo to povzbuzující, z technických důvodů se musela polovina Mustangů vrátit nebo přistát na Saipanu. Hlavním důvodem byl vulkanický prach, pokrývající Iwo Jimu, který pronikal do palubních mechanismů letadel i přes veškerou snahu mechaniků. V prvních dubnových dnech počasí, které bylo dle amerických pilotů horším protivníkem než japonské letectvo, znemožňovalo debut Mustangů z Iwo Jimy v roli doprovodných stíhaček. Teprve 7.4.1945 vyrazily Mustangy z obou skupin na doprovod 107 Superfortressů ze 73. BW. Jejich cílem byla továrna na výrobu leteckých motorů Nakajima, v západní části Tokia. Pro Superfortressy to byl již desátý nálet na tento cíl. Přes celonoční práci mechaniků měl krátce po startu plukovník Beckwith poruchu na stroji a velení převzal major John Piper, velitel 47. FS. O chvíli později se musel vrátit také generál Moore, letící jako pozorovatel. Na místo setkání s bombardéry nad ostrovem Kozushima, jižně od Tokia, dovedly Mustangy tři B-29. V 10:20 se Mustangy setkaly se Superfortressy u pobřeží Honšú. B-29 letěly ve výšce 4.600 metrů, značně níže, než obvykle. Což měla dát jejich náletu větší přesnost. Ve 14:30, po sedmi a půl hodinách letu, přistály Mustangy na Iwo Jimě. Obě skupiny získaly celkem 22 sestřelech, z toho 15. FG 16 (většina japonských stíhaček nalétala z východu, ze strany 15. FG). Nejvíce sestřelů získal major Tapp, čtyři (Ki-45, Ki-61, Ki-43 a jeden N1K). Tři sestřely získal kapitán Eurich Bright z 47. FS. Vlastní ztráty čítaly dva letouny a jednoho pilota. Smrt poručíka Roberta G. Andersona z 531. FS, 21. FG zůstala záhadou. Bylo vidět, jak se jeho Mustang převrátil na záda, ztratil obě křídla a explodoval. Poručík Frank Ayers z 47. FS, 15. FG musel z důvodu nedostatku paliva vyskočit na padáku 200 mil od Iwo Jimy a z vody ho vyzvednul torpédoborec USS Cassin. Major John Piper, velitel 47. FS, prožil chvilku hrůzy, když mu po navázání kontaktu s japonskými stíhači nad Tokijskou zátokou zhasl náhle motor. Potom zase naskočil, ale vracel se sám osamocen se svým wingmanem. Poručík Charles Heil ze 78. FS, který se zdržel při cestě nad cíl, potkal po cestě formaci B-29. Byla to výprava 313. a 314. BW se 153 Superfortressy, jejich cílem byla Nagoja a dělal jim během letu eskortu o jedné osobě. Bombardéry ze 73. BW ztratily tři letouny, dva byly taranované při sebevražedných útocích. Pět letounů ztratila 28. Sentai, vybavená dvoumotorovými Mitsubishi Ki-46 Dinah. Byla to původně průzkumná jednotka a jejím posádkám chyběl stíhací výcvik. Po střetu s Mustangy byla 28. Sentai opět přesunuta k plnění průzkumných úkolů. Následující výprava B-29 s eskortou Mustangů nad Japonsko, 12.4.1945, ukázala, že ani podrobně naplánovaná operace nemusí mít přístup. Již na počátku ostrý vítr na Central Field zpozdil start 21. FG, 531. FS pak ztratila kontakt se skupinou a vrátila se pro nedostatek paliva. Nad Japonskem byla formace B-29 rozprostřena do velké plochy. Japonci zahájili útok na bombardéry, včetně nasazení nových letadel J2M Raiden z IJNAF. V boji s nimi padl poručík James Beattie z 46. FS. Obě skupiny Mustangů získaly ten den 13 sestřelů. Mezi nimi byl Ki-61, který sestřelil major James Tapp nad Tokiem. Byl tak prvním esem mezi piloty z Iwo Jimy. Nejvíce bylo sestřelů Ki-45, podobně jako Me 110 a Me 410 nad Německem, neměly těžké dvoumotorové bombardéry v boji s Mustangy šanci. Tyto úspěchy byly vykoupeny smrtí wingmana majora Tappa. Poručík Fred White byl u svého velitele tak blízko, že mu při střelbě z Tappova Mustangu vlétly do sání vzduchu a poškodily chladič. Během návratu musel vyskočit na padáku, ten se však neotevřel. Poručík Maurice Gourley nedoletěl na Iwo Jimu kvůli nedostatku paliva. Mnoho dalších pilotů neměla daleko k jeho osudu, veliteli 78. FS, kterým byl major James Vande Hey, se zastavil motor, sotva se dotkla jeho kola dráhy. V následujících dnech byly Mustangy využity v bitevních útocích na letiště v jižní části Kjúšú. Odtud startovaly kamikaze proti americké flotile u Okinawy. Mustangy dále trápily poruchy motorů. Během výpravy na letiště Kanoja 16.4.1945 již cestou nad cíl museli dva piloti z 21. FG vyskočit na padáku. Poručík Glenn Reagan ze 72. FS zahynul. Jen šest pilotů našlo cíl, kde se nacházelo jen několik letadel. Během zpátečního letu musel vyskočit poručík James Wightman ze 78. FS, jeho padák se neotevřel. V polovině dubna přišlo několik personálních změn. Novým velitelem 15. FG se stal podplukovník DeWitt Spain a 78. FS major James Trapp. Následující útok na japonské letiště byl plánován na 19.4.1945. Cílem byla základna IJNAF Atsugi u Tokia. Zatímco 15. FG prováděla horní krytí, 21. FG udeřila na letiště a zcela Japonce zaskočila. Na základně bylo 150-200 letadel. Mustangy zničily 14 a poškodily 53. Poblíž letiště narazili piloti 46. a 72. FS na skupinu dvoumotorových Nakajima J1N Gekko a hlásili sestřel devíti z nich. Za oběť Mustangům padly také dva výcvikové stroje. Major Tapp získal své šesté vítězství, sestřelil jeden J2M. Konečný účet nad Atsugi vynesl 21 sestřelů. Protiletadlová obrana sestřelila dva Mustangy, poručík Thomas Cole z 46. FS zahynul a poručík Arthur Beckington padl do zajetí, které přežil (na konci války byl nalezen vyčerpán ve vězení v Jokohamě). 22.4.1945 se Mustangy vypravily nad Honšú a napadly letiště Suzuka v Nagoji. Ve vzduchu zničily devět japonských letadel (z toho dva velitel 46. FS major Fred Shirley) a 14 na zemi, ztracen byl jeden pilot. Byla to na dlouhý čas poslední výprava. Následující měsíc, z důvodu zhoršujícího se počasí, nezískaly 15. a 21. FG ani jeden sestřel.

P-51D-25-NA majora Harry C. Crima, od 26.3.1945 velitele 531. FS, 21. FG.

Major James Tapp, operační důstojník a poté velitel 78. FS, 15. FG.

Konteradmiral Hasso von Bredow

30. srpna 2017 v 22:48 | paulito |  Historie

31.3.1883, Neuruppin
16.10.1966, Köln

Kadet, školní loď 'Stein' (10.4.1901 - 31.3.1902)
Marine-Schule (01.4.1902 - 30.9.1903)
Těžký křižník 'Hansa' (06.12.1903 - 29.9.1905)
Těžký křižník 'Prinz Adalbert' (18.11.1905 - 30.9.1906)
Křižník 'Hamburg' (01.10.1906 - 30.9.1907)
I. Marine-Division (01.10.1927 - 24.4.1908)
Školní loď 'Mars' (02.1.1908 - 31.3.1908)
Tsingtau (01.4.1908 - 15.6.1908)
Strážní a dělostřelecký důstojník, dělový člun 'Jaguar' (16.6.1908 - 28.5.1910)
I. Marine-Division (17.7.1910 - 01.2.1911)
Křižník 'Stuttgart' (02.2.1911 - 30.3.1911)
Strážní a dělostřelecký důstojník, křižník 'Hela' (01.4.1911 - 30.9.1912)
I. Marine-Division (01.10.1912 - 30.11.1912)
Strážní důstojník, řadová loď 'Braunschweig' (01.12.1912 - 30.7.1913)
Dělostřelecký důstojník, řadová loď 'König Albert' (31.7.1913 - 17.11.1918)
Adjutant Kommando Marine, Kurlandy a Livonsko (27.11.1918 - 17.12.1918)
Štáb Freikorps Dohna (18.3.1919 - 05.8.1919)
Velitel I. Battalion Küsten-Abwehr-Regiment Kiel (06.8.1919 - 27.8.1919)
III. Marine-Brigade (Von Loewenfeld) (28.8.1919 - 02.1.1920)
Velitel Kommando Battalion, Kiel (03.1.1920 - 10.2.1920)
Štáb Velitelství Cuxhaven (11.2.1920 - 05.7.1920)
Velitel I. Battalion Küsten-Abwehr-Regiment Wilhelmshaven (06.7.1920 - 25.10.1920)
Velitel Küsten-Abwehr-Battalion II (26.10.1920 - 06.4.1923)
Štáb Marine-Schule Mürwik (07.4.1923 - 17.9.1924)
Styčný důstojník u Mírové komise (22.9.1924 - 30.10.1925)
Velitel Küsten-Abwehr-Battalion I (31.10.1925 - 30.9.1926)
Velitel Festung Swinemünde (01.6.1926 - 21.6.1926)
Velitel III. Marine-Artillerie-Battalion (01.10.1926 - 05.10.1927)
Velitel Festung Swinemünde (11.4.1927 - 29.4.1927)
Velitel Marine-Schule, Mürwik (06.10.1927 - 11.10.1929)
Velitel Marine Division Ost (16.10.1929 - 29.9.1931)
Velitelství Kiel, později komisař pro Kaiser Wilhelm Kanal (02.7.1930 - 27.9.1932)
Velitel Marine-Division Ost (10.7.1932 - 02.8.1932)
Penzionován (30.9.1932)
Ředitel Psychologické testovací kanceláře Kiel (01.10.1933 - 03.9.1939)
Velitel Marine-Schule, Mürwik (04.9.1939 - 13.10.1939)
Velitel Kanceláře pro kvalifikační testy Kiel (18.10.1939 - 25.6.1940)
Küsten-Kommando Pomořany (26.6.1940 - 02.3.1943)
K dispozici OKM (03.3.1943 - 31.5.1943)
Penzionován (31.5.1943)
V ruské zajetí (5.1945 - 12.1953)

Leutnant zur See (29.9.1904)
Oberleutnant zur See (27.4.1907)
Kapitänleutnant (22.3.1913)
Korvettenkapitän (08.3.1920)
Fregattenkapitän (01.4.1927)
Kapitän zur See (01.12.1928)
Konteradmiral (01.1.1941)

Železný kříž (1914) II. a I. třídy
Čestný kříž 1914/1918
Vyznamenání za dlouhou službu ve Wehrmacht 4. až 1. třídy
Pruské vyznamenání za dlouhou službu
Pruský řád Červeného orla 4. třídy
Rytířský kříž saského Albertova řádu, 1. třídy s meči




Konteradmiral Hermann von Bredow

30. srpna 2017 v 22:40 | paulito |  Historie

4.11.1893, Wilhelmshaven
10.3.1954, Westerland, Sylt

Kadet, těžký křižník 'Hansa' (01.4.1912 - 31.3.1913)
Marine-Schule, Mürwik (01.4.1913 - 31.7.1914)
Řadová loď 'Wettin' (01.8.1914 - 20.11.1915)
Strážní důstojník, torpédový člun 'S 127', velitel lodi 'Kehrwieder', Nord-Marine-Flotille (21.11.1915 - 17.11.1917)
V zajetí (17.11.1917 - 19.7.1919)
K dispozici I. Marine-Inspektion (20.7.1919 - 20.11.1919)
Velitelství Kiel (20.11.1919 - 31.5.1920)
Adjutant Küsten-Abwehr-Battalion IV (01.6.1920 - 15.6.1920)
Velitelství Cuxhaven (16.6.1920 - 01.11.1920)
Adjutant Küsten-Abwehr-Battalion III (02.11.1920 - 24.3.1921)
Marine-Schule, Mürwik (25.3.1921 - 07.10.1921)
Personal-Büro Marine Ost (08.10.1921 - 28.5.1922)
Adjutant Marine Division Ost (01.3.1922 - 28.5.1922)
Adjutant I. Battalion Marine Division Ost (29.5.1922 - 28.2.1923)
Velitel roty, Marine Division Ost (01.3.1923 - 30.9.1923)
Strážní důstojník, křižník 'Medusa' (01.10.1923 - 17.3.1924)
Strážní důstojník, křižník 'Thetis' (18.3.1924 - 09.6.1924)
Velitel roty, Küsten-Abwehr-Battalion II (11.6.1924 - 14.9.1924)
Adjutant Marine Wilhelmshaven (15.9.1924 - 05.4.1925)
Strážní a dělostřelecký důstojník, řadová loď 'Hannover' (06.4.1925 - 30.9.1925)
Strážní a dělostřelecký důstojník, řadová loď 'Elsass' (01.10.1925 - 23.9.1926)
Dělostřelecký důstojník, křižník 'Nymphe' (24.9.1926 - 27.9.1928)
Velitel roty, I. Marine-Artillerie-Battalion (28.9.1928 - 28.9.1931)
Dělostřelecký důstojník, Festung Borkum (29.9.1931 - 08.10.1933)
Waffen-Abteilung Marine-Administration, OKM (11.10.1933 - 10.11.1935)
Velitel, školní loď 'Brummer' (11.11.1935 - 19.8.1937)
Velitel I. Marine-Zásobovací-Battalion (20.8.1937 - 31.12.1937)
Velitel 5. Marine-Division (01.1.1938 - 11.4.1939)
Velitel Festung Memel a velitel III. Marine-Artillerie-Battalion (12.4.1939 - 18.7.1940)
Velitel Marine-Festung Polární pobřeží (19.7.1940 - 30.8.1940)
Velitel Marine-Festung Kristiansand (12.9.1940 - 06.1.1945)
Inspektor, Plynová a protiletecká inspekce (01.2.1945 - 22.7.1945)
V zajetí (22.7.1945 - 21.2.1947)

Leutnant zur See (22.3.1915)
Oberleutnant zur See (22.7.1919)
Kapitänleutnant (01.2.1924)
Korvettenkapitän (01.10.1931)
Fregattenkapitän (01.7.1936)
Kapitän zur See (01.11.1937)
Konteradmiral (01.11.1942)

Železný kříž (1914) II. třídy
Čestný kříž 1914/1918
Vyznamenání za dlouhou službu ve Wehrmacht 4. až 2. třídy





18.8.2017: Island - Vestmannayer

30. srpna 2017 v 20:44 | paulito |  Ostatní
První takový takřka odpočinkový den nastal při našem výletu na Vestmannayer. Přístav, kde je možné se nalodit na trajekt, je asi 120 km od Reykjavíku, plavba sama trvá jen něco přes půl hodiny, takže se člověk nestačí ani porozhlédnou a už je na břehu. Měli jsme celkem štěstí, nijak daleko jsme to neplánovali a ty trajekty nejezdí tak často a my přijeli asi 20 minut před jeho příjezdem. Takže super. Vylodění, nějaký nákup a už jsme šplhali do lávových kopců nad městem, nijak jsme to nepřeháněli, nepustili jsme se s ostatními turisty na nejvyšší kopec, jen jsme obešli lávová pole nad městem, není to tak dávno, kdy sopka město málem lávou zalila a jen kropení vodou zastavilo masu rozžhavené lávy včas. Je tam i fotka posledního domu ve městě, který byl až po střechu zasypán lávovým prachem a opět vyhrabán. Natáhli jsme se do mechu pod lávovým polem, pak jsme sešli do města a dali si v přístavu oběd a počkali na zpáteční trajekt a zbytek dne věnovali odpočinku.

Islanďané:
Přiznám se, že mně moc neseděli, jsou takoví komisní, hodně uzavření, velice málo opravdu hezkých slečen, řekl bych, že tam turisty trpí spíše z nutnosti. Asi i proto je tam hodně Čechů a Poláků, hlavně v kavárnách, hotelech, turistických centrech, provozovat Islanďan hospodu tady, tak brzy zkrachuje. Zase na druhou stranu, nikdo vás neotravuje, nic nenabízí, pohoda. Čechy jsme tam potkali asi na pěti místech (coby pracovníky) a rozdíl oproti domácím je znát.












Sirrah: Acme

30. srpna 2017 v 20:22 | paulito |  Hudba
80%
1996

První LP polské doom/gothic metalové kapely z Opole, hrající od roku 1992. Hraje ve složení Roman Bereźnicki (baskytara, zpěv), Michał Bereźnicki (bicí), Paweł Nafus (kytara), Roger Trela (kytara), Krzysztof Passowicz (klávesy), Magdalena Brudzińska (housle, zpěv) a Tomo Żyżyk (zpěv).




Generalleutnant Rainer Stahel

29. srpna 2017 v 21:38 | paulito |  Historie

Rainer Stahel se narodil v roce 1892 v Bielefeldu a vstoupil 1.4.1911 jako Fahnenjunker do Königlich Preußische Armee. Přišel k 1. Lothringisches Infanterie-Regiment Nr. 130. Zde byl 19.12.1911 povýšen do hodnosti Fähnrich. Po absolvování Kriegsschule Hersfeld byl 18.10.1912 povýšen do hodnosti Leutnant. Byl později nasazen jako adjutant praporu. Na počátku první světové války přišel se svým plukem na frontu. 1.8.1915 se stal velitelem roty v 1. Lothringisches Infanterie-Regiment Nr. 130. 27.1.1916 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant. 1.5.1916 byl převelen k doplňovací jednotce. Koncem května 1916 se stal velitelem MG-Kompanie, 27. Königlich Preußisches Jäger-Bataillon. Tato jednotka byla také známa jako Finnische Jäger. Byla nasazena v Kurlandsku. Při vypuknutí finské občanské války byl v roce 1918 se svojí rotou poslán do Finska. Na jaře 1918 byl propuštěn z armády a převelen do finské armády v hodnosti kapitán. Byl rychle povýšen do hodnosti podplukovník. V létě 1918 byl jmenován náčelníkem štábu 1. divize. Na počátku září 1918 se stal velitelem pluku. Na počátku listopadu 1919 byl z finské armády propuštěn. V první světové válce získal Verwundetenabzeichens in Silber. Kromě jiného získal oba stupně Eisernen Kreuz. Na jaře 1920 byl přidělen k finské pohraniční policii. Zde byl pět let velitelem oddílu v Abo. V letech 1922 až 1934 byl záložním důstojníkem finské armády. Na počátku roku 1934 vstoupil jako Landesschutzoffizier do Reichswehru. Jako Hauptmann přišel jako referent k Abteilung (Wa Prw 2), Heeres-Waffen-Amt (WaA). Na jaře 1935 byl jako Hauptmann (E) převzat do Ergänzungsoffizierskorps. 1.6.1935 přišel na Reichsluftfahrtministerium (RLM) do Berlína, kde se zabýval vývojem flaku. 1.4.1936 byl povýšen do hodnosti Major (E). V listopadu 1938 byl jmenován velitelem baterie v leichte Flak-Abteilung 73 v Lipsku. V létě 1939 se stal velitelem leichte Reserve-Flak-Abteilung 731 v Lipsku. 1.11.1939 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant (E). V únoru 1940 se stal velitelem Reserve-Flak-Abteilung 226. Koncem února 1940 navštěvoval měsíc kurz pro Abteilungskommandeure na Flak-Artillerie-Schule I. 1.5.1940 se stal velitelem Reserve-Flak-Abteilung 151 v Augsburgu. 1.8.1940 byl přidělen jako kontrolní důstojník Luftwaffe ke Kontrollkommission I v neobsazené části Francie v Bourges. Od začátku ledna 1941 byl také náčelníkem štábu komise. Byl jako Oberstleutnant převzat do aktivní služby. Koncem března 1941 se stal velitelem Flak-Regiment 34. S ním byl od léta 1941 nasazen ve středním Rusku. V létě 1941 obdržel obě spony ke svému Železnému kříži. 18.1.1942 obdržel Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes. 1.3.1942 byl povýšen do hodnosti Oberst. V dubnu 1942 se stal velitelem Flak-Regiment 99 v jižním úseku fronty. V létě 1942 byl pověřen velením Luftwaffen-Felddivision 4. Při obranných bojích koncem roku 1942 byl velitelem jedné Luftwaffen-Kampfgruppe jižně od Stalingradu, kde stabilizoval frontu. Za to obdržel 4.1.1943 Eichenlaub zum Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes. 21.1.1943 byl povýšen do hodnosti Generalmajor. Byl odvelen k Luftflotte 4. Koncem května 1943 byl jmenován velitelem 22. Flak-Brigade v Itálii. S ní převzal obranu Messinské úžiny. Po kapitulaci Itálie byl od září 1943 do prosince 1943 velitelem Říma. Na počátku července 1944 byl jmenován velitelem Wilna. 14.7.1944 byl zmíněn ve Wehrmachtsbericht. Za obranu Wilna obdržel 18.7.1944 Schwertern zum Ritterkreuz a krátce na to byl povýšen do hodnosti Generalleutnant. Koncem července 1944 byl na měsíc jmenován velitelem Varšavy. Koncem srpna 1944 byl nasazen severně od Bukurešti. Tam padl po několika dnech do sovětského zajetí. Zemřel v roce 1955 na infarkt, když mu byla předána zpráva o propuštění.

Oberleutnant Alex Ernst

29. srpna 2017 v 21:02 | paulito |  Historie

Ernst Alex se narodil 1.3.1915 v Seifersdorfu a vstoupil 1.10.1935 do Wehrmacht. Zde byl přidělen k VI. Abteilung, Artillerie-Regiment 29 v Kasselu. 1.10.1938 byl povýšen do hodnosti Wachtmeister a 1.10.1940 Oberwachtmeister. 10.5.1941 byl převelen do nově ustaveného Sturmgeschütz-Abteilung 243, kde časem velel 1. Batterie. Jako velitel děla byl Oberwachtmeister Ernst Alex podřízen 27.6.1941 III./Gebirgsjäger-Regiment 99. V bojích v lese u Janova zničil 10 nepřátelských tanků. Tím se zasloužil o rychlý postup 1. Gebirgs-Division na Lemberg. Při dalším postupu narazil na nádraží Kopysynac na sovětský obrněný vlak a zničil 150 mm dělo tohoto vlaku. 23.7.1941 byl u Brazlafu při přechodu přes Bug těžce zraněn. Za své výkony získal 1.8.1941 jako Oberwachtmeister a velitel děla v 1. Batterie, Sturmgeschütz-Abteilung 243 a za zničení 27 tanků, Ritterkreuz. Teprve 8.2.1943 se opět uzdravil. Po krátké době ve Führerreserve obdržel důstojnický výcvik. 1.6.1943 byl povýšen do hodnosti Leutnant a 1.4.1945 Oberleutnant. Díky ztrátě obou paží byl propuštěn z Wehrmacht. 25.10.1965 zemřel Ernst Alex v Kasselu.

Accept: The Rise Of Chaos

29. srpna 2017 v 20:27 | paulito |  Hudba
70%
2017

Nejnovější LP německé heavy metalové skupiny ze Solingenu, hrající od roku 1976. Hraje ve složení Peter Baltes (baskytara), Wolf Hoffmann (kytara), Mark Tornillo (zpěv), Christopher Williams (bicí) a Uwe Lulis (kytara).




Carpatia Castle: House By The Cemetery

29. srpna 2017 v 20:22 | paulito |  Hudba
60%
2009
Demo




Hauptmann Johannes Pfeiffer

29. srpna 2017 v 20:18 | paulito |  Historie

Johannes Pfeiffer se narodil 8.12.1916 v Babstu. Zúčastnil se jako pilot v IV. (Stuka) Staffel, Lehrgeschwader 1 tažení v Polsku a Francii a stal se v srpnu 1940 Staffelführerem 12. (Stuka) Staffel, Lehrgeschwader 1. Od 2.9.1940 byl Pfeiffer velitel Erprobungsgruppe 210 a létal nad Anglií. Od 28.11.1940 do ledna 1942 byl Staffelkapitän 12. (Stuka) Staffel, která byla přejmenována na I. Gruppe, Sturzkampfgeschwader 5. V této funkci obdržel 10.10.1941 za nasazení na severním úseku východní fronty Ritterkreuz. Od 15.1.1942 byl styčný důstojník u AOK Norwegen a od 16.11.1942 do 19.1.1943 Gruppenleiter v Ausbildungs-Abteilung, Reichsluftfahrtministerium. 30.6.1944 přišel na Luftkriegsakademie Berlin-Gatow a pracoval zde od 8.7.1944 u Jägerführung, Luftflotte Reich. Do konce války byl v hodnosti Hauptmann ve štábu 1. Jagd-Division. Pfeiffer odlétal 200 bojových letů. Johannes Pfeiffer zemřel v roce 1994 v severním Německu.

6 Days

28. srpna 2017 v 23:46 | paulito |  Filmy
70%
2017
Akční
Režie: Toa Fraser
Hrají: Jamie Bell, Abbie Cornish, Mark Strong, Emun Elliott, Jared Turner, Martin Shaw, Tim Pigott-Smith, Ronan Vibert, Nicholas Boulton, John Henshaw, Colin Moy, Ben Turner

Od 30.4. do 5.5.1980 okupovalo íránskou ambasádu v Londýně 6 ozbrojených teroristů. Zajali 26 rukojmí. Anglická vláda za tehdejší premiérky Margaret Thatcherové chtěla situaci řešit razantně a udělat z útočníků odstrašujíci příklad. Po šestidenním neúspěšném vyjednávaní pod vedením Maxe Vernona (Mark Strong) se vláda rozhodla zasáhnout a na vysvobození rukojmní vyslat speciální jednotky SAS (Special Air Service). Začal boj o každou sekundu a každého rukojmího, který vyvrcholil v jednu z nejúspešnějších protiteroristických akcí v historii.

Evropa by potřebovala Železnou lady zpět.....



SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei Heinrich Müller

28. srpna 2017 v 23:34 | paulito |  Historie

28.4.1900, München
1.5.1945

NSDAP-Nr.: 4.583.199

Vedoucí RSHA Amt IV (Gestapo)

11.6.1917 válečný dobrovolník v Bayerische Armee, přišel k Königlich-Bayerischen Fliegertruppe, výcvik v Augsburgu, Mnichově a Neustadtu, v 12.1917 pilot
4.1918 přidělen jako bitevní letec k Flieger-Abteilung (A) 287b na západní frontě, FA (A) 287b
28.5.1918 Gefreiter
13.6.1918 Unteroffizier
13.6.1919 Vizefeldwebel, Königlich Bayerischen Inspektion des Militär-Luftfahrt-Wesens v Mnichově
11.1919 propuštěn z Vorläufigen Reichswehr
1.12.1919 Hilfsassistent, Polizeidirektion München
1.7.1921 Kanzleigehilfe
1.8.1922 Kanzleiassistent
1.4.1923 Polizeiassistent
1.7.1929 Polizeisekretär
1.5.1933 Polizeiobersekretär
16.11.1933 Kriminalinspektor
20.4.1934 SS-Mann, vstup do SS (SS-Nr.: 107.043)
23.4.1934 SS-Sturmführer
6.7.1934 SS-Obersturmführer
1.11.1934 Kriminaloberinspektor
21.3.1935 SS-Hauptsturmführer
23.4.1936 SS-Sturmbannführer
9.11.1936 SS-Obersturmbannführer
30.1.1937 SS-Standartenführer
3.6.1937 Oberregierungs- und Kriminalrat
20.4.1939 SS-Oberführer
22.6.1939 Reichskriminaldirektor
14.12.1940 SS-Brigadeführer
16.12.1940 Generalmajor der Polizei
9.11.1941 SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei

Abzeichen für Flugzeugführer (Bayern)
Eisernes Kreuz (1914), II. und I. Klasse
Bayerisches Militär-Verdienstkreuz II. Klasse mit Krone und Schwertern
Flieger-Erinnerungabzeichen (1914)
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Julleuchter der SS 16.12.1935
SA-Sportabzeichen in Bronze
SS-Ehrendegen
SS-Ehrenring
Ehrenwinkel für Alte Kämpfer 9.11.1936
Deutsche Olympia-Ehrenzeichen, I. Klasse (Halsorden)
Polizei-Dienstauszeichnung, 2. und 1. Stufe (Gold)
Dienstauszeichnung der NSDAP in Bronze
Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938 mit Spange "Prager Burg"
Wiederholungsspange (1939) zum Eisernen Kreuz II. und I. Klasse (1914)
Spange zur II. Klasse 1939
Spange zur I. Klasse 29.10.1940
Kriegsverdienstkreuz (1939), II. und I. Klasse
II. Klasse ohne Schwerter 1.9.1941
II. Klasse mit Schwertern 20.1.1942
I. Klasse mit Schwertern 1942
Ritterkreuz des Kriegsverdienstkreuzes mit Schwertern 10.10.1944 jako SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei a vedoucí Sonderkommission 20. Juli 1944

SS-Brigadeführer und Generalmajor der Polizei Hermann Franz

28. srpna 2017 v 23:11 | paulito |  Historie

16.8.1891, Leipzig-Stötteritz
18.2.1960

1905-1906 Unteroffiziervorschule Struppen
1907 až 31.3.1909 Unteroffizier-Vorschule Marienberg v Sasku
1.4.1909 až 31.3.1911 Unteroffiziersschule Marienberg v Sasku
27.1.1911 Unteroffizier
1.4.1911 vstup do Königlich Sächsische 9. Infanterie-Regiment Nr. 133
10.1915 Vizefeldwebel
9.8.1914 až 11.1918 s plukem na západní frontě
8.1.1920 převzat do Sächsischen Hilfspolizei
1.12.1920 Polizeileutnant, referent v Abteilungs-Kommandeur, Landespolizei Zwickau
1.12.1923 Polizeioberleutnant
3.1925 až 1.1926 Höhere Polizeischule Eiche, Bereitschaftsführer Plauen
Do 8.3.1933 adjutant u Leiter der Vollzugspolizei Dresden
1.12.1931 vstup do NSDAP (číslo 824.526)
1.5.1933 HJ-Unterbannführer
1.5.1933 až 31.3.1937 referent pro výcvik u HJ-Bann 134
1.6.1933 Hauptmann der Schutzpolizei
1.3. až 1.6.1933 Polizeidirektor (Polizeileiter) Polizeidirektion Plauen
1.6.1933 až 16.5.1938 Polizeidirektor Plauen
1.12.1933 Major der Schutzpolizei
20.4.1938 Oberstleutnant der Schutzpolizei
1.1.1939 HJ-Bannführer
HJ-Führer z. b. V/HJ-Gebietsführung
HJ-Oberbannführer
1.9. až 29.9.1939 velitel Polizei-Bataillon 41 v týlu 8. Armee
1.1. až 1.8.1940 Gruppenkommandeur Polizei-Ausbildungs-Bataillon, Hauptamt Ordnungspolizei (Orpo)
1.8.1940 Oberst der Schutzpolizei
1.8.1940 SS-Obersturmbannführer
1.8.1940 vstup do (SS-Nr. 361.279)
1.1.1941 vedoucí SS-Stammabteilung Süd
15.3.1941 vedoucí štábu v SS-Personalhauptamt
1.4.1941 SS-Standartenführer
7.1941 až 5.1942 velitel Polizei-Regiment Süd na východní frontě, od 2.1941 přejmenován na Polizei-Regiment 10
9.7.1942 až 8.1943 velitel Polizei-Regiment 18, od 24.2.1943 SS-Polizei-Regiment 18, od 23.5.1943 SS-Polizei-Gebirgsjäger-Regiment 18, složená ze tří Polizei-Bataillone a jednoho Polizei-Gebirgsartillerie-Bataillon, boje s partyzány ve Slovinsku, v 12.1942 přesunut do Finska a podřízen XVIII. Gebirgs-Armeekorps. V 7.1943 návrat do Německa, v 8.1943 odeslán do Řecka
21.12.1943 SS-Oberführer
9.1943 až 23.9.1944 Befehlshaber der Ordnungspolizei (BdO) Griechenland
14.9.1944 Generalmajor der Polizei
24.9.1944 až 18.11.1944 Höherer SS-und Polizeiführer Griechenland
9.11.1944 SS-Brigadeführer
7.2.1945 až 8.5.1945 Befehlshaber der Ordnungspolizei (BdO) in Norwegen
25.9.1945 padl do britského zajetí, poté předán Američanům a propuštěn 25.11.1947

Silberne Medaille für Lebensrettung des Königs von Sachsen Friedrich August III.
Eisernes Kreuz (1914), II. Klasse
Sachsen-Meiningische Ehrenmedaille für Verdienste im Kriege am Kämpferband
Albrechtskreuz mit Schwertern
Verwundetenabzeichen (1918) in Schwarz
Sächsische Dienstauszeichnung für 12 Jahre
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Záslužná medaile s meči (Maďarsko)
DRL-Sportabzeichen in Gold
SA-Sportabzeichen in Bronze
Polizei-Dienstauszeichnung in Gold 26.9.1938
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938 5.7.1939
Dienstauszeichnung der NSDAP in Bronze
Wiederholungsspange (1939) zum Eisernen Kreuz II. Klasse (1914)
Eisernes Kreuz (1939), 1. Klasse
SS-Ehrenring, 1940
Kriegsverdienstkreuz (1939), II. und I. Klasse mit Schwertern
II. Klasse 24.10.1941
Medaille "Winterschlacht im Osten 1941/42"

17.8.2017: Island - Seljalandsfoss, Jökulsárlon, Laufskálavarda, Skogafoss

28. srpna 2017 v 22:02 | paulito |  Ostatní
Možná nejkrásnější den naší výpravy přišel vlastně úplně náhodou, návštěva ledovcových jezer nebyla vůbec v plánu, je to také od Reykjavíku pořádný kus po jižním pobřeží, ale už doma mě navnadil kamarád a pak jsem uviděl na netu osudovou větu: ...kdo neviděl ledovcová jezera, jako by na Islandu nebyl... a tak se jelo. První zastávka byla u vodopádu Seljalandsfoss, kde jsme se vyřádili jak malé děti a lehce skropení si dali kávičku ve stánku a vyrazili dál. Cesta po 1 je pohodlná, ale pak na planinách u moře začal dout pořádný vítr a bylo docela problém udržet auto v klidu na silnici, o otevírání dveří ani nemluvě. Ale dojeli jsme a wow.. spatřili nádhernou scenérii jezera na pokraji ledovce, plného ledových ker a také tuleňů. Bezesporu jeden z nejsilnějších zážitků naší dovolené. Jökulsárlon opravdu za návštěvu stojí, i když celá cesta po jižnám pobřeží je plná nádherných přírodních zákoutí, každou chvíli jiné, ledovce, skály, moře, romantické vodopády, zajímavým místem je také Laufskálavarda, plná malých pyramidek, postavených z kamenů. Cesta už nás skoro přemohla, byli jsme utahaní jak psi, ale přesto jsme si ještě odskočili k dalšímu vodopoádu, Skogafoss, který nás zase naplnil energií a už jsme ten zbytek cesty do hotelu zpět dojeli. Za dnešní den více než slova vypovídají fotografie a vybrat ty nejkrásnější.... bylo náročné.

Doprava:
Z pohledu Čecha, sužovaného zácpami v Plzni a kamiony, které nechtějí platit, na okreskách, je ježdění po Islandu luxusní. Zácpy ani v Reykjavíku v pátek, cestování po 1 a dalších silnicích naprosto pohodlné, cestování po F silnicích občas lehce dobrodružné, ale s naším Swift 4x4 jsme to dali v pohodě. Jinak přebírání v autopůjčovně a předávání proběhlo bez problémů, auto vše vydrželo. Auta na Islandu většinou SUV nebo jeep a pak menší auta do města, plus nějaké ty speciály na cestování pro turisty. Islandští řidiči jezdí na 90 km/h tak 90-120, nezdržují, jezdí se plynule. Motorek minimum, nákladních aut také, můj obdiv patří cyklistům, protože jízda ve větru, jaký občas panuje... musí být šílená dřina. Policii jsme potkali dvakrát, nehodu žádnou. Stopaři jsou, není jich moc a také není pravidlo, že je hned někdo vezme. My je nebrali, ne proto, že by jsme měli nějaké obavy, ale prostě nacpat do malého auta dva další lidi a velkými bágly je trochu problém :-) a když už jsme potkali samotnou stopařku, jeli jsme na druhou stranu.























Samael: Above, Lux Mundi

28. srpna 2017 v 20:32 | paulito |  Hudba
90%

Dvě LP tehdy ještě black metalové švýcarské kapely ze Sionu, hrající od roku 1987. Kapela hraje ve složení Vorph (kytara, zpěv), Xy (bicí, klávesy), Makro (kytara) a Drop (baskytara).


Above
2009



Lux Mundi
2011