Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

SS-Brigadeführer und Generalmajor der Polizei Erik von Heimburg

15. června 2017 v 19:52 | paulito |  Historie

6.10.1892, Karlsruhe; popraven 14.5.1946, Minsk

4.1904 až 3.1911 Kadettenanstalt Plön a Köslin a Hauptkadettenanstalt Groß-Lichterfelde
14.3.1911 vstup jako Fähnrich do Füsilier-Regiment "General-Feldmarschall Prinz Albrecht von Preußen" (Hannoversches) Nr. 73, 1. Kompanie/I. Bataillon
22.5.1912 až 2.1914 adjutant III. Bataillon/Füsilier-Regiment "General-Feldmarschall Prinz Albrecht von Preußen" (Hannoversches) Nr. 73
1914 velitel čety v 1. Hannoverschen Infanterie-Regiment Nr. 74, 38. Infanterie-Brigade, 19. Infanterie-Division nasazen na frontě, těžce zraněn při obsazování Lutychu
3.1915 přestup k Fliegertruppe a výcvik na pozorovatele v Luftschiff- und Fliegerstation Hannover
4.1915 až 1.1916 pozorovatel ve Feldflieger-Abteilung 40 (FFA 40) na západní frontě
9.5.1916 až 6.2.1917 pozorovatel ve Fliegerabteilung 300 "Pascha" (FA 300) v Palestině, povýšen do hodnosti Leutnant
Do 6.1918 ve štábu Kommandeurs der Flieger, 4. Armee (Kofl A.O.K. 4) a Heeresgruppe Yıldırım, Heeresgruppe F (Kofl F)
Do 12.1918 ve štábu Kommandeurs der Flieger, 3. Armee (Kofl A.O.K. 3)
Do 1.1919 ve štábu 3. Armee (demobilizace)
Do 6.1919 velitel Freiwilligen Flieger-Abteilung "Loewe", později přejmenován na Nr. 422
Do 30.9.1919 velitel Truppenflieger-Staffel 15
1.10.1919 vstup jako Polizeioberleutnant do Sicherheitspolizei Hamburg, Polizeifliegerstaffel Hamburg, Luftaufsicht der Ordnungspolizei Hamburg
1.9.1933 až 31.3.1937 velitel Polizeiabschnitt, Hamburg, velitel Gruppe Ost, Schutzpolizei Hamburg
1.5.1937 vstup do NSDAP (NSDAP-Nr.: 4.230.308)
do 21.3.1938 velitel Gruppe 4, Marschgruppe II, Ordnungspolizei
1938 až 1.6.1939 velitel Schutzpolizei Essen
12.6.1939 až 31.8.1940 vedoucí Abteilung C, Staatsverwaltung der Hansestadt Hamburg
1.7.1939 vstup do SS (SS-Nr.: 337.729), ve SS-Stammabteilung West
9.1939 až 5.1940 Befehlshaber der Ordnungspolizei (BdO) Stettin
5.1940 až 2.1942 Inspekteur der Ordnungspolizei (IdO) Stettin, SS-Oberabschnitt Ostsee
Velitel Ordnungspolizei Weißruthenien
12.1941 až 28.4.1942 velitel Ordnungspolizei Charkow
28.4.1942 až 7.1942 velitel Ordnungspolizei Minsk
24.7.1942 až 10.8.1943 velitel Schutzpolizei Hamburg
1.10.1943 až 10.8.1944 BdO Kopenhagen
9.11.1944 velitel Schutzpolizei Berlin

2.5.1945 padl von Heimburg po kapitulaci Berlína do sovětského zajetí. 5.5.1945 byl převezen do Minsku a zde odsouzen vojenským tribunálem 8.3.1946 k smrti oběšením a 14.5.1946 popraven.

14.3.1911 Fähnrich
22.5.1912 Leutnant
18.10.1915 Oberleutnant
1.10.1919 Polizeioberleutnant
16.12.1919 Polizeihauptmann
1.10.1924 Major der Schutzpolizei
1.7.1935 Oberstleutnant der Schutzpolizei
1.12.1937 Oberst der Schutzpolizei
1.7.1939 SS-Mann
1.7.1939 SS-Standartenführer
18.8.1942 Generalmajor der Polizei
18.8.1942 SS-Oberführer
9.11.1942 SS-Brigadeführer

Eisernes Kreuz (1914), II. und I. Klasse
II. Klasse 26.10.1914
I. Klasse 11.1915
Abzeichen für Beobachtungsoffiziere aus Flugzeugen (1914)
Friedrich-August-Kreuz, II. und I. Klasse
II. Klasse am Band für Kämpfer
Železný půlměsíc
Stříbrná medaile Liakat s Meči
Verwundetenabzeichen (1918) in Schwarz
Flieger-Erinnerungsabzeichen (1914)
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Luftschutz-Ehrenzeichen, II. Stufe
Polizei-Dienstauszeichnung I. Stufe (Gold)
SS-Zivilabzeichen (Nr. 33.869)
Julleuchter der SS 12.1939
SS-Ehrenring
Kriegsverdienstkreuz (1939), II. und I. Klasse mit Schwertern
I. Klasse mit Schwertern 8.7.1943
Wiederholungsspange (1939) zum Eisernen Kreuz II. und I. Klasse (1914) 4.8.1943
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama