Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Oberwachtmeister Julius Serck

19. června 2017 v 22:14 | paulito |  Historie

Julius Serck se narodil 1.4.1917 v Avendorfu a 4.4. až 20.9.1937 absolvoval svoji službu v RAD. Krátce nato vstoupil 2.10.1937 do 1. Batterie, Artillerie-Regiment 30 v Rendsburgu. 1.10.1938 byl převelen do 3. Batterie a zúčastnil se tažení v Polsku a Francii. 10.2.1941 byl u Artillerie-Ersatz-Abteilung 158 v Rendsburgu a 10.8.1941 se přihlásil k Sturmartillerie. Přeškolení absolvoval v Adolf-Hitler-Lager v Döberitz. Po skončení výcviku byl Serck poslán 10.2.1942 k Sturmgeschütz-Abteilung 209 na Krymu. 15.8.1943 byl jeho Abteilung přeložen do Tours. 25.12.1943 byl Serck poslán k Sturmgeschütz-Brigade 300 (F) na východní frontě. Tam se vyznamenal jako Oberwachtmeister a velitel čety v 3. Batterie. Koncem ledna 1945 byl se 6 Sturmgeschütze, spolu s pancéřovou skupinou Majora Malzahna v rámci 20. Panzer-Division nasazen u Sossnowitz východně od Katovic. Zde držel křižovatku, důležitou pro ústup dalších jednotek. Během dvou dnů obranných bojů zničil 8 ruských tanků a způsobil nepříteli těžké ztráty. Poté byl Kampfgruppe obklíčena u Preiswitz. Po šestihodinovém boji Serck prorazil 28.1.1945 ráno ve směru Nikolai. Gruppe Maltzahn nemněla takřka žádné ztráty. Za to obdržel Serck 23.3.1945 jako Oberwachtmeister a velitel 3. čety v 3. Batterie, Sturmgeschütz-Brigade 300 (F), po zničení 32 nepřátelských tanků, Ritterkreuz. 8.6.1945 byl internován a 24.7.1945 propuštěn. K jeho vyznamenáním patřil Allgemeine Sturmabzeichen mit der Einsatzzahl "50" a Goldene Verwundetenabzeichen. Julius Serck zemřel 24.2.1999 v Landkirchenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama