Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Oberst Hugo Labereu

15. června 2017 v 21:02 | paulito |  Historie

Hugo Laubereau se narodil 20.1.1904 v Offenburgu a po maturitě vstoupil do Königlich-Preußischen Kadettenanstalten v Oraniensteinu a Wahlstattu. 1.4.1924 přišel jako Offiziersanwärter k Infanterie-Regiment 19 v Mnichově. Zúčastnil se tažení v Polsku a na Západě, kde byl v květnu 1940 zraněn. Do června 1941 ležel v lazaretu a poté byl učitelem taktiky a vedoucím inspekce na Infanterieschule. 1.4.1942 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant a od července 1942 do konce ledna 1943 byl výcvikovým důstojníkem u německé armádní mise v Rumunsku. Od 22.11.1943 byl velitelem Grenadier-Regiment 61, 7. Infanterie Division na východní frontě. Za své velení obdržel 22.11.1943 jako Oberstleutnant Ritterkreuz a byl povýšen do hodnosti Oberst. Hugo Laubereu zemřel 18.11.1997 v Regensburgu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama