Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Major Gerhard Fischer

8. června 2017 v 21:12 | paulito |  Historie

Gerhard Fischer se narodil 4.12.1915 v Görlitz. Do Reichswehru vstoupil 1.4.1934. 1.9.1939 při zahájení tažení do Polska byl velitel čety v 1. Kompanie, Panzer-Regiment 5, 3. Panzer-Division. Za statečnost obdržel 23.10.1939 Eisernen Kreuz II. Klasse. Tažení na Západě v roce 1940 se zúčastnil ve stejné jednotce a 10.5.1940 obdržel Panzerkampfabzeichen in Silber. 1.10.1940 byl Fischer povýšen do hodnosti Leutnant a 23.11.1940 obdržel Eisernen Kreuz I. Klasse. Od roku 1942 do konce války byl Gerhard Fischer příslušníkem Panzer-Regiment 23 na východní frontě, jako velitel čety, roty a nakonec oddílu. 1.11.1942 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant. 23.12.1942 obdržel Deutschen Kreuz in Gold a 12.12.1943 Panzerkampfabzeichen "25". 14.11.1943 začal sovětský útok na Krivoj Rog, místo nasazení 23. Panzer-Division. Panzer-Regiment 23, i když přečíslen nepřítelem, útoky odrazil. Na úspěchu měl velký podíl Oberleutnant Gerhard Fischer, velitel roty v Panzer-Regiment 23. Jako velitel skupiny s tanky Panzerkampfwagen V Panther, byl Fischer přidělen Kampfgruppe Fechner, která se skládala z Panzer-Regiment 23, schweren Panzerabteilung 506 a 3./Panzeraufklärungsabteilung 23. Oberleutnant Fischer zahájil protiútok u Novo Ivanovky a zničil 31 sovětských tanků při ztrátě dvou Pantherů. 28.12.1943 obdržel Fischer jako Oberleutnant a velitel 8./Panzer-Regiment 23 Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes. 1.11.1943 byl povýšen do hodnosti Hauptmann. Na počátku roku 1944 byl zraněn, 25.2.1944 obdržel Verwundetenabzeichen in Schwarz. 26.5.1944 obdržel Panzerkampfabzeichen "50" a 1.9.1944 Panzerkampfabzeichen "75". V roce 1944 byl podruhé zraněn, 5.9.1944 obdržel Verwundetenabzeichen in Silber. 1.10.1944 byl povýšen do hodnosti Major. Panzerkampfabzeichen "100" obdržel 18.12.1944. Gerhard Fischer zemřel 9.8.2014 v Dannau.

Leutnant: 1.10.1940
Oberleutnant: 1.11.1942
Hauptmann: 1.11.1943
Major: 1.10.1944

Eisernes Kreuz (1939), 2. und 1. Klasse
2. Klasse 23.10.1939
1. Klasse 23.6.1940
Wehrmacht*Dienstauszeichnung, IV. Stufe
Panzerkampfabzeichen in Silber
Deutsches Kreuz in Gold 28.11.1942 jako Leutnant a velitel čety v II. Abteilung/Panzer-Regiment 201
Verwundetenabzeichen (1939) in Silber
in Schwarz 25.2.1944
in Silber 5.9.1944
Ritterkreuz 28.12.1943 jako Oberleutnant a velitel 8. Kompanie, Panzer Regiment 23

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama