Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Hauptmann Eduard Altacher

8. června 2017 v 20:07 | paulito |  Historie

Eduard Altacher se narodil 24.1.1919 v Saalfelden-Harham. 4.3.1940 vstoupil do 5. (schweren) Kompanie, Gebirgs-Jäger-Ersatz-Regiment 137 v Salzburgu a 2.9.1940 byl převelen k 6. Gebirgs-Division, kde byl 11.9.1940 zařazen do 3. Kompanie, Gebirgs-Jäger-Regiment 141. Od 29.9.1940 byl velitelem družstva v 13. Kompanie, Gebirgs-Jäger-Regiment 143, 8.11.1940 v 11. a 30.11.1940 opět ve 13. Kompanie. Zúčastnil se tažení na Balkáně a od 22.6.1941 na Východě. Byl zraněn a od 11.8.1941 byl v I. Bataillon, Gebirgs-Jäger-Ersatz-Regiment 136 v Innsbrucku a 16.9.1941 až 15.2.1942 na Kriegsschule Potsdam, kde se zúčastnil důstojnického kurzu. 16.2.1942 se stal velitelem čety v 15. Kompanie, Gebirgs-Jäger-Ersatz-Regiment 136. 3.4.1942 byl převelen do 4. Kompanie, Gebirgs-Jäger-Regiment 143 a 28.5. až 9.7.1942 velel 4. Kompanie. 10.3.1943 převzal velení 4. Kompanie a 22.4.1943 1. Kompanie. 1.8.1943 se stal velitelem 4. Kompanie, 15.7.1944 8. Kompanie, 15.10.1944 II. Bataillonu. 6. Gebirgs-Division bojovala od 15.10.1944 u Kirkenes a ustupovala přes Valasjärwi k Langfjordu, kam jí zatlačovala sovětská 14. armáda. 25.10.1944 obsadili Sověti Kirkenes a Němci ustupovali na Narvik. Gebirgs-Jäger-Regiment 143 dostal za rozkaz udržet ústupovou cestu volnou. Přitom se vyznamenal Eduard Altacher se svým II. Bataillonem a 18.11.1944 obdržel jako Hauptmann a velitel II. Bataillon, Gebirgs-Jäger-Regiment 143, Ritterkreuz. 10.12.1944 byl přeložen do Führer-Reserve. Byl zařazen na Heeresschule für Bataillons- und Abteilungsführer Güstrow a 6.2.1945 byl převelen na Truppenübungsplatz Döllersheim. 12.3.1945 byl převelen na Gebirgs-Jäger-Schule Mittenwald. Po skončení války byl zabit jako údajný nacista 27.5.1945 u Zell am See.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama