Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Generalleutnant Otto Drescher

16. června 2017 v 18:48 | paulito |  Historie

Otto Drescher se narodil 5.10.1895 v Niklu v Sudetech v Rakousko-Uhersku. Po absolvování Kadettenschule Graz-Liebenau vstoupil 1.8.1914 jako Fähnrich do k.u.k. Feldjäger-Bataillon 25 a navštěvoval Offiziersschule Graz. Během první světové války byl na vlastní přání přidělen k německé divizi u Verdunu. Zde byl těžce zraněn. Po první světové válce vstoupil v roce 1919 k Freikorps Hülsen a v roce 1920 by převzat k policii v Düsseldorfu. Byl poté nasazen na dalších místech jako Wuppertal, Berlín a Hamburg. 1.10.1935 byl převzat jako Major do Heer. 1.10.1937 se stal velitelem II. Bataillon, Infanterie-Regiment 74. 1.4.1938 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant. 5.10.1940 převzal jako velitel Infanterie-Regiment 434 a 1.4.1941 byl povýšen do hodnosti Oberst. S ním byl také nasazen do války se Sovětským svazem v rámci 131. Infanterie-Division 22.6.1941 ve středním úseku východní fronty. Oberst Drescher obdržel 29.1.1942 Deutsche Kreuz in Gold a 21.6.1942 byl jmenován v Ehrenblatt des Deutschen Heeres. Velel svému Infanterie-Regiment 434 do podzimu 1942 a v dubnu 1943 byl pověřen velením 35. Infanterie-Division. 1.6.1943 byl povýšen do hodnosti Generalmajor a 8.6.1943 se stal velitelem 267.Infanterie-Division a 1.12.1943 byl povýšen do hodnosti Generalleutnant. Za obranné boje na středním úseku východní fronty byl 1.3.1944 jmenován ve Wehrmachtbericht. 6.4.1944 obdržel jako Generalleutnant a velitel 267. Infanterie-Division Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes. Díky nasazení své divize u Heeresgruppe Mitte, spolu s 31. Infanterie-Division, umožnily ústup řadě německých divizí. Během těchto bojů byly tyto divize často obklíčeny a musely se probíjet z obklíčení. Pochodová skupina Generalleutnant Dreschera měla asi 1.000 vojáků a byla rychle rozdělena a z velké části zničena. Čtyři týdny se Generalleutnant Drescher se svými vojáky probíjel z obklíčení. Nedaleko Merkine na Němenu těžce zraněný generál 13.8.1944 zemřel.

Leutnant (01.1.1915)
Oberleutnant (01.11.1916)
Polizei-Oberleutnant (07.6.1920)
Polizei-Hauptmann (01.10.1926)
Polizei-Major (01.9.1935)
Major (16.3.1936)
Oberstleutnant (01.4.1938)
Oberst (01.4.1941)
Generalmajor (01.6.1943)
Generalleutnant (01.12.1943)

Rakousko-uherská armáda, důstojnický čekatel, 25. Feld-Jäger-Battalion (01.8.1914 - 05.11.1916)
Velitel roty, Sturm-Battalion V (Von Rohr) (05.11.1916 - 01.1.1917)
Sturm-Battalion 18. Korps (01.1.1917 - 04.2.1917)
Velitel Sturm-Battalion 18. Korps (04.2.1917 - 19.4.1917)
Velitel roty, Sturm-Battalion 2. Armee (19.4.1917 - 01.10.1917)
Velitel roty, 25. Sturm-Battalion (01.10.1917 - 17.3.1918)
Velitel roty, 25. Jäger-Battalion (17.3.1918 - 30.9.1918)
Adjutant 1. Jäger-Regiment (30.9.1918 - 01.12.1918)
Adjutant 1. Jäger-Battalion (01.12.1918 - 01.4.1919)
Velitel čety, Freikorps Von Hülsen (01.4.1919 - 12.5.1919)
Zařazen do německé armády, velitel čety, Garde-Jäger-Battalion 3. Reichswehr-Jäger-Battalion (12.5.1919 - 15.5.1920)
Penzionován (15.5.1920)
Policie (07.6.1920 - 16.3.1936)
Zařazen do armády, Armee-Büro 7 (16.3.1936 - 01.5.1936)
Štáb 59. Infanterie-Regiment (01.5.1936 - 01.10.1936)
Velitel roty, 59. Infanterie-Regiment (01.10.1936 - 01.4.1937)
Velitel roty, 73. Infanterie-Regiment (01.4.1937 - 12.10.1937)
Velitel II. Battalion 74. Infanterie-Regiment (12.10.1937 - 26.8.1939)
Velitel I. Battalion 517. Infanterie-Regiment (26.8.1939 - 05.10.1940)
Velitel 434. Infanterie-Regiment (05.10.1940 - 9.1942)
Führer-Reserve OKH (9.1942 - 4.1943)
Velitel 35. Infanterie-Division (4.1943 - 08.6.1943)
Velitel 267. Infanterie-Division (08.6.1943 - 13.8.1944)
Zabit v boji, Jacelli, Memel (13.8.1944)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama