Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Generalleutnant Helmuth Böhlke

19. června 2017 v 22:24 | paulito |  Historie

7.2.1893, Lubahn
8.4.1956, München

Válečný dobrovolník 2. Ersatz-Jäger-Battalion (4.8.1914 - 11.9.1914)
2. Jäger-Battalion (11.9.1914 - 16.11.1914)
Nemocen, v nemocnici Gdaňsk (16.11.1914 - 3.1915)
2. Jäger-Battalion (3.1915 - 8.10.1916)
Důstojnický kurz Döberitz (19.4.1915 - 21.6.1915)
Velitel roty 2. Jäger-Battalion (8.10.1916 - 26.1.1917)
1. MG-Kompanie 2. Jäger-Battalion (26.1.1917 - 22.5.1918)
Velitel roty 2. Jäger-Battalion (22.5.1918 - 2.7.1918)
Zraněn, v nemocnici (2.7.1918 - 16.10.1918)
Velitel roty 2. Jäger-Battalion (16.10.1918 - 24.2.1919)
Grenzschutz Battalion Lyck (24.2.1919 - 1.4.1919)
Velitel roty Freikorps Lyck (1.4.1919 - 1.7.1919)
39. Infanterie-Regiment (1.7.1919 - 31.5.1920)
Propuštěn z armády (31.5.1920)
Polizei Lyck, velitel čety a velitel zásahové jednotky (1.7.1920 - 1.10.1922)
Zásahová jednotka u Polizei-Administration Berlín (1.10.1922 - 15.7.1927)
Polizei-Administration Görlitz (15.7.1927 - 3.1.1929)
Ředitel výcviku Berlín (3.1.1929 - 1.4.1930)
Polizei-Administration Hannover (1.4.1930 - 10.4.1934)
Učitel Höhere Polizei-Schule Eiche (10.4.1934 - 15.10.1935)
Velitel roty 55. Infanterie-Regiment (15.10.1935 - 1.5.1937)
Velitel II. Battalion 21. Infanterie-Regiment (1.5.1937 - 17.2.1940)
Velitel 46. Infanterie-Ersatz-Regiment (17.2.1940 - 21.1.1941)
Velitel 260. Infanterie-Regiment (21.1.1941 - 15.2.1941)
Velitel 46. Infanterie-Ersatz-Regiment (15.2.1941 - 15.3.1941)
Velitel 430. Infanterie, později Grenadier-Regiment (15.3.1941 - 15.10.1942)
Velitel Armee-Ausbildungsing-Schule 9. Armee (15.10.1942 - 2.2.1943)
Führer-Reserve (2.2.1943 - 12.2.1943)
Velitel 134. (Hoch und Deutschmeister) Infanterie-Regiment (12.2.1943 - 3.11.1943)
Führer-Reserve OKH (3.11.1943 - 1.2.1944)
Kurz divizních velitelů (16.11.1943 - 14.12.1943)
Velitel 334. Infanterie-Division (1.2.1944 - 16.4.1945)
Führer-Reserve (16.4.1945 - 26.4.1945)
V zajetí (26.4.1945 - 1947)

Leutnant (1.9.1915)
Polizei-Leutnant (1.7.1920)
Polizei-Oberleutnant (1.7.1921)
Polizei-Hauptmann (30.6.1926)
Polizei-Major (1.9.1935)
Major (15.10.1935)
Oberstleutnant (1.6.1938)
Oberst (13.5.1941)
Generalmajor (1.1.1944)
Generalleutnant (1.8.1944)

RK: 24.9.1942, Oberst, velitel Infanterie Regiment 430, 72. Infanterie Division
EL (716.): 25.1.1945, Generalleutnant, velitel 334. Infanterie Division
DKiG: 27.10.1941
1939 Spange zum 1914 EK I: 9.11.1939
1939 Spange zum 1914 EK II: 19.9.1939
1914 EK I: 20.7.1916
1914 EK II: 12.10.1915
Wehrmachtbericht: 29.6.1944, 24.9.1944
Ostmedaille
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama