Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Generalfeldmarschall Georg von Küchler

13. června 2017 v 21:40 | paulito |  Historie

Georg Carl Wilhelm Friedrich von Küchler (30.5.1881, Schloß Philippsruh, 25.5.1968, Garmisch-Partenkirchen)

Georg von Küchler vstoupil 12.3.1900 jako Fahnenjunker do 1. Großherzoglich Hessische Feld-Artillerie-Regiment Nr. 25. 4.11.1900 byl poslán do Kriegsschule Metz, v srpnu 1901 povýšen do hodnosti Leutnant a po dvouleté službě na Militär-Reitschule Hannover (1.10.1907 až 31.8.1909) byl Küchler v srpnu 1910 povýšen do hodnosti Oberleutnant a odvelen do Kriegsakademie. V roce 1913 obdržel výcvik u Luftschiffer-Bataillon Nr. 1. 22.3.1914 byl převelen do Großen Generalstab v Berlíně. V první světové válce byl nasazen jako velitel baterie, obdržel Eisernen Kreuz I. Klasse a byl povýšen do hodnosti Hauptmann. Později byl převelen do Generalstab a koncem války byl náčelníkem štábu 206. Infanterie-Division a 9. Reserve-Infanterie-Division. Od dubna do června 1919 bojoval jako náčelník štábu Brigade Kurland (vytvořena z Eisernen Division a Baltischen Landeswehr) v Pobaltí a zúčastnil se osvobození Rigy od bolševiků. Ve Vorläufigen Reichswehr sloužil Küchler od července 1919 jako náčelník štábu 2. Reichswehr-Brigade ve Stettinu, od října 1919 ve štábu Wehrkreiskommando I v Königsbergu a od 30.11.1919 jako učitel na Infanterie-Schule München. Po krátkém působení na Heeres-Ausbildungs-Abteilung (T 4), Reichswehrministerium od října 1921, byl od července 1922 přidělen k 7. Division do Mnichova a od dubna 1923 byl velitelem 5. Batterie, 5. Artillerie-Regiment v Ulmu. 1.10.1932 se Küchler stal Artillerieführer I ve Východním Prusku. Po povýšení do hodnosti Generalmajor 1.4.1934 byl jmenován do funkce Inspekteur der Kriegsschulen. 1.12.1935 byl povýšen do hodnosti Generalleutnant. 1.7.1937 byl povýšen do hodnosti General der Artillerie a stal se velícím generálem I. Armeekorps, půl roku byl také zastupujícím prezidentem Říšského válečného soudu. I. Armeekorps sídlil v Königsbergu. V březnu 1939 velel obsazení Memelu. Během druhé světové války působil v různých velících funkcích, v roce 1942 byl povýšen do hodnosti Generalfeldmarschall. Převzal velení Heeresgruppe Nord, které ztratil po průlomu Rudé armády u Leningradu v roce 1944. Na konci války byl Küchler bez zařazení, byl zatčen a v procesu s OKW odsouzen 28.10.1948 na 20 let vězení. Byl propuštěn 18.2.1953.

Fahnenjunker 12.3.1900
Fahnenjunker-Unteroffizier 14.8.1900
Fähnrich 18.10.1900
Leutnant 18.8.1901
Oberleutnant 18.8.1910
Hauptmann 8.10.1914
Major 17.3.1924
Oberstleutnant 1.1.1929
Oberst 1.5.1931
Generalmajor 1.4.1934
Generalleutnant 1.12.1935
General der Artillerie 1.4.1937
Generaloberst 19.7.1940
Generalfeldmarschall 30.6.1942

Eisernes Kreuz (1914) II. und I. Klasse
II. Klasse 20.11.1914
I. Klasse 8.1.1915
Friedrich-Kreuz 5.1916
Ritterkreuz I. Klasse des Friedrichs-Ordens mit Schwertern 8.1916
Ehrenritter des Königlich Preußischen Johanniter-Ordens 10.3.1917
Ritterkreuz des Königlichen Hausordens von Hohenzollern mit Schwertern 11.7.1917
Hanseatenkreuz Hamburg 6.8.1917
Hessische Tapferkeitsmedaille
Baltenkreuz 7.1919
Ehrenkreuz für Frontkämpfer 15.1.1935
Wehrmacht-Dienstauszeichnung IV. bis I. Klasse
Medaille zur Erinnerung an die Heimkehrer des Memellandes
Wiederholungsspange (1939) zum Eisernen Kreuz II. und I. Klasse (1914)
Wiederholungsspange zum Eisernen Kreuz II. Klasse 11.9.1939
Wiederholungsspange zum Eisernen Kreuz I. Klasse 22.9.1939
Řád italské koruny, Velkokříž 27.8.1940
Medaille "Winterschlacht im Osten 1941/42"
Finský Řád kříže svobody, I.třídy, Komtur s hvězdou a meči 29.3.1943
Válečný kříž, 7.1943 (Španělsko)
2x namentliche Nennung im Wehrmachtbericht 21.10.1941 a 12.8.1943
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub
Ritterkreuz 30.9.1939 jako General der Artillerie a velitel 3. Armee
Eichenlaub 21.8.1943 (273.) jako Generalfeldmarschall a velitel Heeresgruppe Nord

1.10.1932 Artillerie-Führer I
1.4.1935 Inspekteur der Waffenschulen
12.3.1937 Kommandierender General I. Armee-Korps a Oberbefehlshaber Wehrkreis I
1.9.1939 Oberbefehlshaber Grenzabschnitt Nord a Befehlshaber Wehrkreis I
22.8.1939 Oberbefehlshaber 3. Armee
1.11.1939 Oberbefehlshaber 18. Armee
16.1.1942 Oberbefehlshaber Heeresgruppe Nord
6.5.1944 Führerreserve
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama