Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Admiral Otto Ciliax

5. června 2017 v 21:03 | paulito |  Historie

30.10.1891, Neudietendorf, Durynsko
12.12.1964, Lübeck

Rytířský kříž (21.3.1942)
Německý kříž ve zlatě (20.11.1941)

Leutnant zur See (27.9.1913)
Oberleutnant zur See (22.3.1916)
Kapitänleutnant (29.6.1920)
Korvettenkapitän (1.10.1928)
Fregattenkapitän (1.10.1933)
Kapitän zur See (1.7.1935)
Kommodore (1.11.1939)
Vizeadmiral (1.6.1941)
Admiral (1.2.1943)

Těžký křižník 'Victoria Louise' (01.4.1910 - 31.3.1911)
Marine-Schule (01.4.1911 - 30.9.1912)
Řadová loď 'Hannover' (01.10.1912 - 30.11.1915)
U-Boot-Ausbildung (01.12.1915 - 31.12.1915)
Strážní důstojník, torpédový člun 'T 37' (02.1.1916 - 20.2.1916)
Strážní důstojník, U-Boot 'U 52' (21.2.1916 - 14.10.1917)
II. U-Boot-Flotille (15.10.1917 - 11.11.1917)
U-Boot-Schule (12.11.1917 - 05.12.1917)
II. U-Boot-Flotille (06.12.1917 - 23.6.1918)
Velitel U-Boot 'UB 96' (24.6.1918 - 22.7.1918)
U-Boot-Kommando (25.7.1918 - 10.8.1918)
U-Boot-Schule (11.8.1918 - 24.8.1918)
Adjutant Inspektion U-Boot (25.8.1918 - 23.9.1918)
Velitel U-Boot 'UC 27' (24.9.1918 - 20.1.1919)
Inspektion U-Boot (21.1.1919 - 14.3.1919)
Velitel, torpédové čluny 'T 92' a 'T 107' (15.3.1919 - 30.11.1919)
Velitel, torpédový člun 'T 181' (01.12.1919 - 18.1.1920)
Velitel, torpédové čluny 'T 140' a 'T 145' (19.1.1920 - 31.12.1920)
K dispozici Marine Ost (01.1.1921 - 11.7.1921)
Námořní archív (12.7.1921 - 24.3.1922)
Reichs Marine Dienst Büro Hamburg (25.3.1922 - 31.1.1923)
Reichs Marine Dienst Büro Bremen (15.2.1923 - 20.3.1923)
Velitel roty a učitel, Marine-Schule Mürwik (21.3.1923 - 30.9.1923)
Velitel, torpédový člun 'G 8', I. Torpédový člun-Flotille (01.10.1923 - 23.3.1924)
Nemocen (24.3.1924 - 10.8.1924)
K dispozici Marine Ost (11.8.1924 - 29.3.1925)
Velitel, torpédový člun 'S 18', I. Torpédový člun-Flotille (30.3.1925 - 22.9.1926)
Velitel I. Torpédový člun-Halb-Flotille (23.9.1926 - 26.9.1928)
Flotille-Abteilung, Marine-Administration (01.10.1928 - 23.5.1929)
Štáb Marine Ost (24.5.1929 - 31.12.1929)
Štáb Velitelství Průzkumných sil (01.1.1930 - 23.9.1931)
Ausbildung-Abteilung Marine-Administration (25.9.1931 - 30.9.1932)
Flotille-Abteilung Marine-Administration (01.10.1932 - 28.9.1934)
Náčelník Flotille Abteilung Marine Administration (od 11.1.1936 OKM) (29.9.1934 - 21.9.1936)
Velitel, obrněná loď 'Admiral Scheer' (22.9.1936 - 30.10.1938)
Velitel Námořních sil ve Španělsku (22.3.1938 - 26.6.1938)
K dispozici Velitelství obrněných lodí (01.11.1938 - 06.1.1939)
Velitel, bitevní loď 'Scharnhorst' (07.1.1939 - 28.9.1939)
K dispozici Marine Nord (29.9.1939 - 04.12.1939)
Náčelník štábu, Marine-Gruppe-Kommando West (05.12.1939 - 05.6.1941)
Velitel Bitevních lodí (16.6.1941 - 02.6.1942)
Velitel Baltské flotily (21.9.1941 - 21.10.1941)
Inspektor, Inspekce torpéd (26.6.1942 - 21.3.1943)
Velitel Marine Höhere Kommando Norwegen (04.3.1943 - 25.4.1945)
V zajetí (25.4.1945 - 24.2.1946)




 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama