Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Červen 2017

Oberstleutnant Josef-August Fitz

30. června 2017 v 21:16 | paulito |  Historie

Josef-August Fitz se narodil 9.1.1910 v Lustenau v Rakousku. V roce 1929 zahájil svojí vojenskou dráhu u Alpenjäger-Regiment 4 rakouského Bundesheer. 21.10.1934 obdržel Militärdienstzeichen II. Klasse. V roce 1936 byl povýšen do hodnosti Leutnant. Ve stejném roce prodělal výcvik na Theresianischen Militärakademie jako nejlepší ze svého ročníku. Od roku 1937 patřil Leutnant Dietz k Tiroler Schützen-Regiment. V březnu 1938 byl přejat do Wehrmacht. V roce 1938 se stal ordonančním důstojníkem v Reiter-Regiment 11, se kterým se zúčastnil tažení v Polsku. 29.9.1939 obdržel Eiserne Kreuz II. Klasse. Zúčastnil se tažení na Západě jako Brigade-Adjutant v 9. Panzer-Division. 1.4.1941 byl povýšen do hodnosti Hauptmann a byl nasazen v Rumunsku a Jugoslávii. V roce 1942 prodělal výcvik Generálního štábu, poté se stal velitelem I. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 74 na východní frontě. V této pozici se zúčastnil bitev u Vjazmy a Brjansku, které se konaly 2.10.1941 až 20.10.1941. Během bojů zajal 200 Rudoarmějců. 23.10.1942 obdržel Eiserne Kreuz I. Klasse a 11.12.1942 Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes. V květnu 1943 byl převelen k Luftwaffe, kde se stal velitelem II./Fallschirm-Panzergrenadier-Regiment 1 Hermann Göring. Po těžkém zranění byl v roce 1944 nasazen v Itálii, zejména v prostoru Salerno a Anzio-Nettuno. Za boje u Nettuna proti americké 7. tankové divize obdržel 24.6.1944 jako 511. voják Wehrmacht Eichenlaub zum Ritterkreuz. Během své vojenské dráhy obdržel další vyznamenání, 31.10.1939 Spange "Prager Burg", 21.4.1941 Allgemeine-Sturmabzeichen, 16.1.1942 bulharský Řád za statečnost IV. třídy, 1.8.1942 Medaille "Winterschlacht im Osten 1941/42", 21.12.1942 Verwundetenabzeichen in Gold (byl děvetkrát zraněn), v roce 1942 Nahkampfspange in Silber a dva Sonderabzeichen für die Vernichtung von Panzerwagen durch Einzelkämpfer. V roce 1945 padl v hodnosti Oberstleutnant ve štábu 10. Armee v Itálií do britského zajetí. Josef-August "Gustl" Fitz zemřel 1.1.1977 v Innsbrucku.

Kong: Ostrov lebek (Kong: Skull Island)

30. června 2017 v 20:54 | paulito |  Filmy
70%
2017
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
Režie: Jordan Vogt-Roberts
Hrají: Tom Hiddleston, Brie Larson, Corey Hawkins, Samuel L. Jackson, John C. Reilly, Jason Mitchell, Toby Kebbell, John Goodman, Thomas Mann, John Ortiz, Shea Whigham

Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo.

Ale jo, celkem jsme se bál, co s tím vyvedou a nakonec to tak špatné nebylo...



General der Flakartillerie/Vizeadmiral/SS-Gruppenführer Ludwig von Schröder

30. června 2017 v 19:53 | paulito |  Historie

12.9.1884, Kiel
28.7.1941, zabit při letecké nehodě u Hohenlychenu

Velitel opevnění na pobřeží Pomořan 2.1.1935 - 30.9.1937
Penzionován 30.9.1937
Vstoupil do Luftwaffe jako víceprezident Společnosti Říšské protiletadlové obrany 1.12.1937 - 29.5.1939
Prezident Společnosti Říšské protiletadlové obrany 30.5.1939 - 30.5.1941
Vojenský velitel Srbska 31.5.1941 - 28.7.1941

RK des Kgl. Preuss. Hausordens von Hohenzollern mit Schwertern: 15.6.1918
1914 EK I
1914 EK II
Kgl. Preuss. Kronen-Orden IV. Klasse am Bande der Rettungsmedaille
Preußisches Dienstauszeichnungskreuz für Offiziere (25 Jahre)
Grossherzoglich Oldenburgisches Friedrich August-Kreuz II. Klasse mit Spange "Vor dem Feinde"
Grossherzoglich Oldenburgisches Friedrich August-Kreuz I. Klasse
Hamburgisches Hanseatenkreuz
Bremisches Hanseatenkreuz
Železný půlměsíc (Turecko)
Kgl. Preuss. Rettungsmedaille am Bande
Ehrenkreuz für Frontkämpfer 1914/1918
Wehrmacht-Dienstauszeichnung IV. bis I. Klasse



Major der Reserve Georg Michael

30. června 2017 v 19:14 | paulito |  Historie

Georg Michael (1911-1944) z Hamburku

Georg Michael vstoupil v roce 1936 do 1. Kavallerie-Brigade. Jako Wachtmeister a velitel čety v Reiter-Regiment 2 se zúčastnil tažení v Polsku. 30.4.1940 byl povýšen do hodnosti Leutnant der Reserve. S 6./Reiter-Regiment 22 se zúčastnil tažení na Západě. Za zajetí celého nepřátelského praporu se svojí eskadrou obdržel 19.1.1941 Ritterkreuz a byl povýšen do hodnosti Oberleutnant der Reserve. Po přestavbě 1. Kavallerie-Division na 24. Panzer-Division se stal velitelem 6. Kompanie v Panzergrenadier-Regiment 24. Občas velel II. Bataillonu. Za boje u Stalingradu obdržel 25.1.1943 Eichenlaub. Byl těžce zraněn a přepraven do lazaretu ve vlasti. Byl povýšen do hodnosti Rittmeister. Po uzdravení převzal v srpnu 1943 jako velitel nově ustavený II. Bataillon, Panzergrenadier-Regiment 26. 17.1.1944 byl po osmé zraněn. 19.1.1944 byl odvezen do lazaretu v Oděse. Byl povýšen do hodnosti Major der Reserve.



SS-Untersturmführer Karl-Wilhelm Krause

30. června 2017 v 18:37 | paulito |  Historie

5.3.1911, Michelau
6.5.2001

Krause vstoupil v roce 1931 do Reichsmarine. 18.7.1934 byl mezi třemi kandidáty, všichni příslušníci Reichsmarine, které si Adolf Hitler vybral jako osobní komorníky. Tak byl Krause, naposledy v hodnosti SS-Untersturmführer, zařazen do Führer-Begleit-Kommando. Krause, nyní vedoucí Persönlichen Dienstes beim Führer, zůstal dále záložním důstojníkem Kriegsmarine. V roce 1935 byl Krause pověřen výcvikem Hanse Lingeho, druhého Hitlerova komorníka. 16.9.1939 sošlo při inspekci na frontě ke konfliktu mezi Krausem a Hitlerem kvůli minerální vodě a Hitler Krauseho propustil. Krause se vrátil ke Kriegsmarine a zúčastnil se tažení v Norsku v roce 1940. Od konce tohoto roku sloužil v Leibstandarte-SS Adolf Hitler. V prosinci 1943 byl převelen k 12. SS Panzer Division Hitlerjugend. Jeho četa flaku sestřelila 45 spojeneckých letadel. Po skončení války padl Krause do amerického zajetí, ze kterého byl propuštěn v červnu 1946.

1.4.1931 vstup do Reichsmarine
2.7.1934 vstup do SS (SS-Nr.: 236.858)
20.4.1938 SS-Untersturmführer, Allgemeinen-SS
1940, návrat ke Kriegsmarine
11.1940 návrat k Leibstandarte Adolf Hitler
1943 SS-Hauptscharführer der Waffen-SS
9.11.1944 SS-Untersturmführer der Waffen-SS

SS-Ehrenwinkel für ehemalige Polizei- und Wehrmachtsangehörige
Deutsches Reichssportabzeichen in Silber
SA-Sportabzeichen in Bronze
Wehrmacht-Dienstauszeichnung, IV. Klasse
Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938 mit Spange "Prager Burg"
Medaille zur Erinnerung an die Heimkehr des Memellandes
Eisernes Kreuz (1939), 2. und 1. Klasse
Zerstörer-Kriegsabzeichen
Narvikschild
Medaille "Winterschlacht im Osten 1941/42"
Panzerkampfabzeichen in Silber
Deutsches Kreuz in Gold jako velitel Flak-Zug/II. Abteilung, SS-Panzer-Regiment 12, 12. SS-Panzer-Division Hitlerjugend


Lock Up: Demonization

30. června 2017 v 17:31 | paulito |  Hudba
80%
2017

Nejnovější LP anglické grindcore/death metalové kapely z Birminghamu, hrající od roku 1998. Hraje ve složení Shane Embury (baskytara), Nicholas Barker (bicí), Anton Reisenegger (kytara) a Kevin Sharp (zpěv).




Milli Janatková: Proměna

30. června 2017 v 17:27 | paulito |  Hudba
60%
2013




Vizeadmiral Ernst Scheurlen

29. června 2017 v 21:28 | paulito |  Historie

5.12.1894, Štrasburg
8.4.1945, zabit v boji u Groß-Eilsdorf

Kapitán lehkého křižníku Königsberg 3.11.1938 - 26.6.1939
Velitel školy pobřežního a protiletadlového dělostřelectva 27.6.1939 - 28.2.1943
Vedoucí dělostřeleckého testovacího polygonu 27.6.1939 - 21.12.1940
Zastupující velitel pevností na pobřeží Pomořan 3.7.1939 - 17.1.1940
Náčelník námořní kanceláře Le Havre 29.8.1940 - 27.10.1940
Vedoucí Námořního štábu Krym 15.7.1942 - 7.12.1942
Vedoucí Námořního štábu Kerč 15.2.1943 - 15.5.1943
K dispozici Námořnímu velení Balt 16.5.1943 - 22.6.1943
Pobřežní velitel Deutsche Bucht 23.6.1943 - 12.8.1944
Velící admirál Francouzského jižního pobřeží 13.8.1944 - 6.9.1944
Velící admirál Deutsche Bucht 7.9.1944 - 10.2.1945
Velitel 2. Marine-Infanterie-Division 11.2.1945 - 8.4.1945

Na konci války byl vážně zraněn, když byl jeho velitelský Horch naapden 7.4. britským pilotem u Groß Eilsdorf a zemřel příští den.

Německý kříž ve zlatě 29.9.1943
Železný kříž 1. třídy 1914
Železný kříž 2. třídy 1914
Württemberský Friedrichův řád 2. třídy s Meči
Vyznamenání za službu ve Wehrmacht





Vizeadmiral Alfred Schirmer

29. června 2017 v 20:35 | paulito |  Historie

8.9.1892, Mainz
31.10.1975, Bremerhaven

Inženýr Námořní stanice Balt 10.9.1935 - 2.10.1936
Velitel Námořní školy Wesermünde 7.10.1936 - 24.11.1939
2. admirál Námořní stanice Severní moře 28.11.1939 - 2.4.1943
K dispozici Námořní stanici Severní moře 3.4.1943 - 19.5.1943
Penzionován 30.6.1943
K dispozici Kriegsmarine a Starší ředitel loděnic a poté velitel arsenálu loděnice Kriegsmarine a Kriegsmarine arsenálu Brest 20.5.1943 - 20.9.1944
V zajetí 20.9.1944 - 10.3.1947

Německý kříž ve zlatě 15.9.1944
Železný kříž 1. třídy 1914
Železný kříž 2. třídy 1914
Čestný kříž 1914/1918
Vyznamenání za službu u Wehrmacht
Ponorkový válečný odznak (1918)
Váleční kříž za zásluhy 1. třídy s Meči
Váleční kříž za zásluhy 2. třídy s Meči



Iced Earth: Incorruptible

29. června 2017 v 18:34 | paulito |  Hudba
70%
2017

Nejnovější LP americké heavy/power metalové kapely z Tampy, hrající od roku 1988. Hraje ve složení Jon Schaffer (kytara, klávesy, zpěv), Brent Smedley (bicí), Stu Block (zpěv), Luke Appleton (baskytara) a Jake Dreyer (kytara).




Horrible Creatures: Pitfall

29. června 2017 v 18:23 | paulito |  Hudba
80%
2017

První LP karlovarské thrash/death metalové kapely, hrající od roku 2010. Hraje ve složení Honza Filip (baskytara), Jirgen (bicí), Vladis Prokop (kytara) a Frank Fišer (zpěv).




Heiden: Potomkům pozemského soumraku, Tinne

29. června 2017 v 18:19 | paulito |  Hudba
80%


Potomkům pozemského soumraku
2004


Tinne
2005


Patrick Hook: Elitní jednotky Waffen-SS

29. června 2017 v 18:07 | paulito |  Knihy
Hohenstaufen a Grossdeutschland. Publikace bohatě ilustrovaná dobovými fotografiemi, mapami a speciálními kresbami navazuje na stejnojmenný první díl, který se zabýval jednotkami Leibstandarte-SS Adolf Hitler a Das Reich. Autoři opět přinášejí podrobné informace o historii, organizaci a bojovém řádu elitních jednotek SS. Pochopitelně nechybí ani historie bojová včetně všech bojišť, jimiž tyto jednotky prošly. Součástí knihy jsou i insignie a označení jednotek, stručné životopisy jejich velitelů a nejstatečnějších příslušníků a nechybí ani závěrečné zhodnocení jejich bojové úspěšnosti.

Grossdeutschland sice neměla s Waffen-SS nic společného, ale jinak dobrá knížka do sbírky....


Philip Coppens: Tajemství ztracených civilizací

28. června 2017 v 20:07 | paulito |  Knihy
Říkají nám učebnice dějepisu celou pravdu? Nebo je civilizace mnohem složitější a také starší jev, než jsme se učili? Analýzou historických a archeologických záznamů dospívá autor bestsellerů k pádným důkazům, že civilizace je mnohem starší, mnohem pokročilejší a také mnohem složitější, než si dnešní veřejnost myslí. Kniha odhaluje pravdu o ztracených aspekterch známých kultur, např. Bosenských pyramid a civilizaci "Staré Evropy", bájných ztracených zlatých městech Jižní Ameriky a Amazonie, fascinujících příkladech ztracené technologie, jako je mechanismus z Antikythéry, Atlantidě a skutečnosti, že byla reálnou civilizací.

Částečně hodně zajímavé, částečně značně přehnané, ale v každém případě dobrá četba.


Vizeadmiral Ernst Schirlitz

28. června 2017 v 19:38 | paulito |  Historie

7.9.1893, Christburg
27.11.1978, Glücksburg

Náčelník štábu Inspekce pro výcvik námořnictva 8.6.1938 - 23.9.1939
Zastupující inspektor pro výcvik námořnictva 1.8.1938 - 20.8.1938
Náčelník štábu Velitele bezpečnosti pro Balt 24.9.1939 - 27.10.1939
Náčelník štábu Inspekce pro výcvik námořnictva 28.10.1939 - 14.4.1942
Zastupující inspektor pro výcvik námořnictva 1.4.1940 - 25.8.1940
K dispozici velícímu admirálovi Námořní stanice Balt 15.4..1942 - 13.5.1942
K dispozici Námořnímu velitelství západní Francie 14.5.1942 - 15.6.1942
Velitel námořních opevnění v Bretani 16.6.1942 - 28.2.1943
Velící admirál Atlantického pobřeží 1.3.1943 - 9.5.1945
Velitel Festung La Rochelle 20.8.1944 - 9.5.1945
V zajetí 9.5.1945 - 13.10.1947

Rytířský kříž 11.3.1945 jako Vizeadmiral a velitel Festung La Rochelle
Německý kříž ve zlatě 1.12.1944 jako Vizeadmiral a velitel Festung La Rochelle
Železný kříž 1. třídy (1914) s 1939 Sponou
Železný kříž 2. třídy (1914) s 1939 Sponou
Čestný kříž 1914-1918
Vyznamenání za dlouhou službu ve Wehrmacht, 4. až 1. třída
Pamětní odznak pro posádky námořních vzducholodí
Hansovní kříž Lübeck
Válečný kříž za zásluhy 1. třídy s Meči
Válečný kříž za zásluhy 2. třídy s Meči




Carach Angren: Dance And Laugh Amongst The Rotten

28. června 2017 v 19:18 | paulito |  Hudba
90%
2017

Nejnovější LP holandské symfonické black metalové kapely z Landgraafu, hrající od roku 2003. Hraje ve složení Namtar (bicí), Seregor (kytara, zpěv) a Ardek (klávesy, zpěv).




Vizeadmiral Georg Reimer

28. června 2017 v 18:30 | paulito |  Historie

21.7.1888, Leopoldshall
25.6.1974, Bad Harzburg

Inspektor námořních skladů 29.9.1934 - 30.9.1935
Inspektor námořní výzbrojní kanceláře 1.10.1935 - 15.11.1936
Inspektor námořní dělostřelecké zbrojní kanceláře 16.11.1936 - 6.5.1937
Vojenský ekonomický inspektor II Stettin 7.5.1937 - 7.6.1940
Zbrojní inspektor pro oblast Holandska 8.6.1940 - 30.11.1942
K dispozici admirálovi Námořní stanice Severní moře 1.12.1942 - 28.2.1943
Penzionován 31.5.1943

Železný kříž 1. třídy 1914
Železný kříž 2. třídy 1914
Koloniální medaile

Vizeadmiral Otto Schenk

28. června 2017 v 18:20 | paulito |  Historie

17.2.1891, Bergedorf
19.12.1972, Elmshorn

Vedoucí oddělení námořních loděnic, od 12.11.1938 Kriegsmarine loděnice Wilhelmshaven 4.10.1937 - 25.11.1939
K dispozici velícímu admirálovi Námořní stanice Balt 26.11.1939 - 9.1.1940
Námořní velitel pobřeží Pomořany 10.1.1940 - 18.3.1940
Admirál jižního pobřeží Norska 9.4.1940 - 30.8.1940
Admirál polárního pobřeží Norska 31.8.1940 - 13.8.1942
K dispozici velícímu admirálovi Námořní stanice Balt 14.8.1942 - 30.9.1942
Vedoucí testovacího oddělení pro stavbu nových válečných lodí 1.10.1942 - 31.1.1945
Penzionován 31.1.1945
K dispozici Kriegsmarine 1.2.1945 - 1.3.1945
U Čestného námořního soudu Hamburg 1.3.1945 - 2.5.1945
V zajetí 2.5.1945 - 6.6.1947

Německý kříž ve zlatě 5.2.1942
Železný kříž 1. třídy 1914
Železný kříž 2. třídy 1914
Hansovní kříž
Španělský kříž ve stříbře
1939 Spona k Železnému kříži 1. třídy
1939 Spona k Železnému kříži 2. třídy
Vyznamenání za dlouho službu ve Wehrmacht 4. až 1. třídy


Vizeadmiral Robin Schall-Emden

28. června 2017 v 18:08 | paulito |  Historie

22.3.1893, Stuttgart
29.1.1946, zajatecký tábor Zedelghem, Belgie

Velitel 1. námořního pluku a velitel Stralsundu 5.11.1938 - 12.9.1939
Velitel Festung Gotenhafen 139.1939 - 17.3.1940
Pobřežní velitel východního Baltu 13.1.1940 - 17.3.1940
Velitel Narviku 10.4.1940 - 8.5.1940
Pobřežní velitel východního Baltu a velitel Festung Gotenhafen 10.5.1940 - 20.6.1940
Námořní velitel západní Francie 21.6.1940 - 3.12.1940
K dispozici Kriegsmarine 4.12.1940 - 18.2.1941
Náčelník námořního velení Calais 19.2.1941 - 7.3.1941
Admirál Námořního velení 8.3.1941 - 14.11.1944
Führer-Reserve OKM 14.11.1944 - 2.1.1945
Vojenský doplňovací inspektor Schleswig-Holstein 2.1.1945 - 15.5.1945
V zajetí 15.5.1945 - 29.1.1946

Eisernes Kreuz (1914) II. und I. Klasse
Kolonialabzeichen
Ehrenkreuz des Fürstlichen Hausordens von Hohenzollern mit -Schwertern
Deutsches Kreuz in Silber 28.12.1943



Vizeadmiral Friedrich Ruge

28. června 2017 v 15:27 | paulito |  Historie

24.12.1894, Leipzig
3.7.1985, Tübingen

Velitel minolovek 1.6.1937 - 31.8.1939
Velitel Minolovek Ost 1.9.1939 - 14.10.1939
Velitel Minolovek West, v dubnu 1940 velitel Válečné skupiny 10 při operaci Weserübung 15.10.1939 - 16.2.1941
Velitel Bezpečnosti West 17.2.1941 - 21.5.1943
Velitel Speciálního štábu Tunisko u Královského italského námořnictva (Supermarina) 12.3.1943 - 21.5.1943
Velitel Německého námořního velení Itálie 22.5.1943 - 12.8.1943
Führer-Reserve OKM 13.8.1943 - 9.11.1943
Admirál pro zvláštní účely u Armee Gruppe B 10.11.1943 - 5.8.1944
K dispozici Vrchnímu velení Kriegsmarine 6.8.1944 - 31.10.1944
Vedoucí Námořní konstrukční kanceláře, OKM 1.11.1944 - 9.5.1945
V zajetí 9.5.1945 - 30.11.1946

Železný kříž (1914)
2. třídy 26.8.1917
1. třídy 2.3.1918
Čestný kříž 1914/1918
Vyznamenání za dlouhou službu 2. až 4. třídy 2.10.1936
Medaile za obsazení Sudet
Spona k Železnému kříži 1914
2. třídy 17.9.1939
1. třídy 2.10.1939
Rytířský kříž 21.10.1940 jako Kapitän zur See a velitel Minensuchboote West
Válečný odznak minolovek 15.2.1940