Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Říjen 2016

Oberstleutnant Bruno Kahl

31. října 2016 v 19:28 | paulito |  Historie

Bruno Kahl se narodil 23.11.1914 v Kölnu. Po maturitě vstoupil v červenci 1933 jako Fahnenjunker do Kradschützen-Kompanie, 6. (Preußischen) Kraftfahr-Abteilung (Oberstleutnant Eduard Dransfeld) v Münsteru. 20.4.1935 byl povýšen do hodnosti Leutnant a přišel nejdříve k Panzer-Abwehr-Abteilung v Hannoveru a poté jako zpravodajský důstojník k Panzerjäger-Abteilung 9 v Gießenu. 1.6.1938 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant a na podzim 1938 se stal velitelem roty v Gebirgs-Panzerjäger-Abteilung 48 v Grazu. S touto jednotkou se zúčastnil bojů v Polsku a Norsku. Na podzim 1940 se dobrovolně přihlásil k Panzerwaffe a 1.10.1940 přišel do Stuttgart-Vaihingen k Panzer-Regiment 21, 20. Panzer-Division. 1.6.1941 byl povýšen do hodnosti Hauptmann. Za boje v prosinci 1942 obdržel 8.2.1943 jako Major a velitel III./Panzer-Regiment 21 Ritterkreuz. 1.1.1943 byl povýšen do hodnosti Major a 25.1.1943 byl kvůli zranění převelen do Führerreserve, 3.4.1943 byl uzdravený v Panzer-Ersatz-Abteilung 500. 29.4.1943 se Kahl stal velitelem Panzer-Abteilung 216 (Sturm-Panzer-Abteilung), 8.6.1943 velitelem III. Abteilung, schweren Heeres-Panzer-Jäger-Regiment 656. Pluk byl nasazen ve středním a jižním Rusku. 1.9.1943 byl zpět u Abteilungu, štáb pluku byl v létě 1944 použit k ustavení Panzer-Brigade 101. Za jeho nasazení v bojích u Orla obdržel 8.8.1943 Dubové listy. Od 1.11.1943 byl výcvikovým důstojníkem ve štábu bulharské armády, 15.2.1944 se stal velitelem Panzerschule Erlangen. 20.10.1944 poté, co byl Willy Langkeit těžce zraněn, se Major Kahl stal 13.1.1943 velitelem Panzer-Regiment Großdeutschland a 1.1.1945 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant. Pluk byl podřízen z Panzergrenadier-Division Grossdeutschland. 28.3.1945 byl oficiálně jmenován velitelem pluku. Velel pluku do dubna 1945, kdy byl poosmé zraněn. V Dachsteinu byl zajat Američany, v červnu 1945 byl propuštěn. Bruno Kahl zemřel 28.2.1999.

Wehrmacht-Dienstauszeichnung, IV. Klasse
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Eisernes Kreuz (1939), 2. und 1. Klasse
2. Klasse 8.7.1941
1. Klasse 30.10.1941
Allgemeines Sturmabzeichen 15.8.1941
Verwundetenabzeichen (1939) in Schwarz, Silber und Gold
Schwarz 10.7.1941
Silber 3.3.1942
Gold 11.7.1943
Anerkennungsurkunde des Oberbefehlshabers des Heeres für hervorragende Leistungen auf dem Schlachtfeld 28.3.1942
Medaille "Winterschlacht im Osten 1941/42", srpen 1942
Panzerkampfabzeichen des Heeres in Silber, III. Stufe mit Einsatzzahl "50"
Deutsches Kreuz in Gold 20.9.1942
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub
Ritterkreuz 8.2.1942 jako Hauptmann a velitel III. Abteilung, Panzer-Regiment 21, 20. Panzer-Division
Eichenlaub 8.8.1943 (270.) jako Major a velitel III. Abteilung, schweres Heeres-Panzerjäger-Regiment 656, 88. Infanterie-Division

Leutnant Hans Sturm

31. října 2016 v 19:03 | paulito |  Historie

Hans Sturm se narodil 29.7.1920 v Dortmundu. 3.10.1940 byl Sturm povolán k Infanterie-Ersatz-Bataillon 289 v Herfordu a obdržel zde do 28.10.1940 základní vojenský výcvik. 29.10.1940 byl převelen k 3. a později 6. Kompanie, Infanterie-Regiment 473, 253. Infanterie-Division do Francie a později do Ruska. V tomto pluku sloužil nejdříve jako střelec z kulometu, potom, jako velitel družstva a spojka v rotě. Do prosince 1942 byl Sturm šestkrát zraněn. 22.8.1941 obdržel po zranění střepinou granátu Verwundetenabzeichen in Schwarz. V srpnu 1941 byl povýšen do hodnosti Gefreiter. 26.8.1942 obdržel jako Gefreiter Deutsche Kreuz in Gold. 26.9.1942 obdržel také Ritterkreuz za odražení ruského průlomu u Rževa, který by měl za následek obklíčení pluku. Obsadil kulometné hnízdo a pomocí kulometu a ručních granátů Sověty odrazil. Byl zraněn výstřelem nepřátelského tanku, střílel však dál. Pak konečně přišly německé posily a odrazily sovětský útok. V září 1942 byl povýšen do hodnosti Unteroffizier a po čtvrtém zranění obdržel Verwundetenabzeichen in Silber. V lednu 1943 byl Sturm převelen k Infanterie-Ersatz-Bataillon 473 do Cách a pracoval tam u Wehrkreis VI a X. V únoru 1944 přišel k Infanterie-Regiment 871, 356. Infanterie-Division v Itálii, kde jako Fahnenjunkerfeldwebel pracoval jako ženijní důstojník ve štábu pluku. Zde v květnu 1944 obdržel za boje proti partyzánům jako Fahnenjunker-Feldwebel Bandenkampfabzeichen in Bronze. V červnu 1944 byl převelen do Kriegsschule Hagenau, kde byl v září 1944 povýšen do hodnosti Leutnant. Od září 1944 byl v Grenadier-Ersatz-Bataillon 88 ve Fuldě do října 1944. Poté se Sturm stal velitelem Abteilung v Reichslehrgang für Volkssturm-Bataillons-Führer v Grafenwöhru. V únoru 1945 byl zvláštním přidělencem ve Führungsstab Deutscher Volkssturm ve Frankfurtu, Cottbusu a Berlíně. 29.4.1945 a 1.5.1945 byl opět zraněn a 1.5.1945 obdržel Verwundetenabzeichen in Gold. 2.5.1945 padl do sovětského zajetí, ze kterého byl propuštěn až 10.10.1953. Hans Sturm zemřel 11.12.2004 v Dortmundu.

Eisernes Kreuz (1939), 2. und 1. Klasse
2. Klasse 29.7.1941
1. Klasse 1.8.1941
Verwundetenabzeichen (1939) in Schwarz, Silber und Gold
in Schwarz 22.8.1941
in Silber 14.9.1942
in Gold 1.5.1945
Infanterie-Sturmabzeichen in Silber, srpen 1941
Medaille "Winterschlacht im Osten 1941/42", 1942
Bandenkampfabzeichen in Bronze, květen 1944
Deutsches Kreuz in Gold 26.8.1942
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 26.9.1942 jako Gefreiter v 6. Kompanie, Infanterie-Regiment 473, 253. Infanterie-Division

Krotitelé duchů (Ghostbusters)

30. října 2016 v 21:13 | paulito |  Filmy
40%
2016
Akční / Komedie / Sci-Fi
Režie: Paul Feig
Hrají: Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon, Leslie Jones, Cecily Strong, Chris Hemsworth, Bill Murray, Michael Kenneth Williams, Andy Garcia, Matt Walsh, Sigourney Weaver

Třicet let poté, co diváky uchvátil původní film, se Krotitelé duchů vracejí, aby se ve zcela nové podobě představili současné divácké generaci. Režisér Paul Feig kombinuje známé prvky boje s nadpřirozenými bytostmi, díky kterým byla původní filmová série tak oblíbená, s novým hereckým týmem, složeným z těch nejlepších komediálních herců současnosti. Připravte se na letní podívanou, během které společně zachrání svět!

Feminističtí krotitelé duchů? Hodně slabé.....



Oberstleutnant Bruno Karczewski

30. října 2016 v 19:44 | paulito |  Historie

Bruno Karczewski se narodil 18.3.1913 v Osterode ve Východním Prusku. V roce 1932 byl zařazen do 13. Kompanie, Infanterie-Regiment 2, Reichswehr v Allensteinu. Po základním výcviku byl poslán k výcviku velitelů čet jako zpravodajec a jezdec. Nakonec byl Karczewski zařazen k 13. Infanteriegeschützkompanie, Infanterie-Regiment 162, 61. Infanterie-Division v Allensteinu. Vyznamenal se během tažení v Polsku a byl jmenován důstojnickým čekatelem. Během tažení na Západě bojovala 61. Infanterie ­Division u Maastrichtu a na Albertově kanálu. Dále podporovala výsadkáře u pevnosti Eben Emael. Během tažení na východní frontě vedl Karczewski, nyní Leutnant, na podzim a v zimě 1940-41 10. Kompanie a poté 5. Kompanie, Infanterie-Regiment 162, kterou převzal v květnu 1941. Následovaly tvrdé boje, často proti vícenásobné přesile. V lednu 1942 se Karczewski stal velitelem II. Bataillon, Grenadier-Regiment 162. V roce 1943 byl povýšen do hodnosti Hauptmann. Brzy se stal Majorem a velitelem I. Bataillon, Grenadier-Regiment 162. V bojích od Krasnoje Sela do Gurleva, kdy byl zbytek pluku nasazen jako zadní voj, byl úspěšný díky osobnímu nasazení Majora Karczewského. Nepřítel dosáhl 21.1.1944 železnice Kipen-Jamburg a jen úspěšný obranný boj u Gurleva umožnil zbytku armády ustoupit. Za to obdržel jako Major a velitel I. Bataillon, Grenadier-Regiment 162 13.3.1944 Ritterkreuz. V bojích zblízka byl těžce zraněn a po uzdravení byl Major Karczewski v červnu 1944 pověřen velením Grenadier-Regiment 151. S tímto plukem bojoval během ústupových bojích v Pobaltí. Krátce poté převzal velení Grenadier-Regiment 176. 13.1.1945 vedl Karczewski svůj pluk v bojích u Gumbinnenu. Koncem ledny byl v prostoru Preußisch-Eylau těžce zraněn. 5.3.1945 obdržel jako Major a velitel Grenadier-Regiment 178 767. Eichenlaub k Ritterkreuzu.
Teprve v lednu 1946 byl Karczewski propuštěn z Reservelazarett v Krempe. Bruno Karczewski zemřel 1.7.1971 v Holzmindenu.

28.10.2016: Nová Chmelnice: Mallephyr, Krisiun, Dark Funeral

30. října 2016 v 18:18 | paulito |  Ostatní
Výjezd do Prahy na Novou Chmelnici začal v nedaleké hospůdce u dvou piv (u mě tím alkohol i skončil) a pokračoval naší starou známou plzeňskou kapelou Mallephyr, která hrála na tomto turné jako první. Představila zde své první LP Assailing The Holy a jejich death/black metal lidé přivítali s ohlasem. Ze začátku je trošku zřejmě přejela atmosféra, ale zhruba od poloviny už to byl opět vynikající výkon a poslední skladba už byla vynikající. Několik slov k pořadatelům... otevřít jen jeden bar při takové návštěvě znamenalo obrovskou frontu u baru. Naštěstí se dalo koupit nealko u nedalekého vietnamce. Pokud je u vstupu napsáno nekouřit, mělo by to znamenat nekouřit, ne aby to v místnosti u baru vyapdalo jako v plynové komoře. Ok, naštěstí na kvalitu hudby to nemělo vliv. Jako druhá kapela nastoupila brazilští death metalisté Krisiun. Kapela vydala minulý rok svoje poslední LP a musím se přiznat, že to není urovna můj šálek kávy a po třech skladbách jsem šel vykecávat ven a vrátil se až před poslední kapelou, kterou byli švédští black metalisté Dark Funeral. Poslední LP vydali tento rok, Where Shadows Forever Reign, jejich vystoupení bylo... no prostě pecka. Jejich black mi vyloženě seděl, dali do toho vše, vynikající zážitek...










Katalepsy: Gravenous Hour

30. října 2016 v 17:51 | paulito |  Hudba
100%
2016

Druhé LP ruské technical brutal death metalové kapely z Moskvy, hrající od roku 2003. Hraje ve složení Anatolij Šišilov (baskytara), Anton Garasjev (kytara), Dmitrij (kytara), Jevgenij Novikov (bicí) a Igor Filimoncev (zpěv).




Krakatoa: Against All

30. října 2016 v 17:36 | paulito |  Hudba
70%
1992

Druhé demo slovenské thrash metalové kapely z Turzovky, hrající v letech 1988-2001. Hraje ve složení Stano Horský (baskytara), Peter Pollak (bicí), Jano Staník (kytara), Rasto Mozolik (kytara) a Rudo Zajac (zpěv).





Iron Mask: Diabolica

30. října 2016 v 17:30 | paulito |  Hudba
60%
2016

Nejnovější LP belgické power metalové kapely z Bruselu, hrající od roku 2002. Hraje ve složení Vasilij Molchanov (baskytara), Dushan Petrossi (kytara), Ramy Ali (bicí) a Diego Valdez (zpěv).





Insomnium: Winter's Gate

30. října 2016 v 17:26 | paulito |  Hudba
70%
2016



Neurosis: Fires Within Fires

30. října 2016 v 17:23 | paulito |  Hudba
80%
2016

Nejnovější LP americké progressive sludge metalové/post-hardcore/tribal/ambient kapely z Oaklandu, hrající od roku 1985. Hraje ve složení Dave Edwardson (baskytara, zpěv), Jason Roeder (bicí), Scott Kelly (zpěv, kytara), Steve Von Till (kytara, zpěv) a Noah Landis (klávesy).




In The Woods...: Pure

30. října 2016 v 17:14 | paulito |  Hudba
80%
2016

Nejnovější LP norské avantgarde progressive metalové kapely z Kristiansandu, hrající od roku 1991. Hraje ve složení Christopher "C:M." Botteri (baskytara), Anders Kobro (bicí), Christian "X" Botteri (kytara) a Mr. Fog (klávesy, kytara, zpěv).




Fatalist: The Bitter End

30. října 2016 v 17:10 | paulito |  Hudba
90%
2016

První LP americké death metalové kapely z Ventury, hrající od roku 2006. Hraje ve složení Neil Burkdoll (kytara, baskytara, zpěv), Wes Caley (kytara, baskytara, zpěv) a Griffin Figueroa (bicí).




Eye Of Solitude: Cenotaph

30. října 2016 v 17:05 | paulito |  Hudba
90%
2016

Nejnovější LP anglické funeral doom metalové kapely z Londýna, hrající od roku 2010. Hraje ve složení Daniel Neagoe (zpěv), Chris Davies (baskytara), Adriano Ferraro (bicí), Mark Antoniades (kytara) a Steffan Gough (kytara).




Epica: The Holographic Principle

30. října 2016 v 16:58 | paulito |  Hudba
80%
2016

Nejnovější LP holandské symfonické power metalové kapely z Reuveru, hrající od roku 2003. Hraje ve složení Mark Jansen (kytara, zpěv), Coen Janssen (klávesy), Simone Simons (zpěv), Ariën van Weesenbeek (bicí, zpěv), Isaac Delahaye (kytara, zpěv) a Rob van der Loo (baskytara).





28.10.2016: Pár obrázků z Boleveckých rybníků

28. října 2016 v 16:11 | paulito |  Ostatní
Několik obrázků ze sváteční procházky kolem Boleveckého rybníku... nádherný podzim.








Oberst Herbert Müller

28. října 2016 v 16:07 | paulito |  Historie

Herbert Müller (16.8.1896 v Altenburgu, padl v boji 14.7.1942 u Millerova)

Po maturitě, bojích první světové válce, Freikorpsu, byl propuštěn z Vorläufigen Reichswehr jako Oberleutnant. V roce 1934 vstoupil Müller opět do armády a 1.2.1934 se stal Hauptmann v Reichswehru. 3.1.1939 se stal Dr. Müller velitelem 2. Kompanie, Infanterie-Regiment 76. V roce 1941 byl Hauptmann Herbert Müller velitelem II. Bataillon, Schützen Regiment 394. 16.7.1941 byl povýšen do hodnosti Major a byl současně jmenován velitelem praporu. Oberstleutnant Dr. Müller byl naposled velitelem Schützen-Regiment 126 a byl umístěn se svým plukem u Millerova. Město leželo na trati Moskva-Voroněž-Rostov a bylo důležitým taktickým cílem. Millerovo bylo 16.7.1942 obsazeno Němci a byl zde velký zásobovací sklad pro 6. Armee ve Stalingradu. O Vánocích bylo město obklíčeno nepřítelem. 25.12.1942 až 17.1.1943 bylo Millerovo v kotli, který skončil úspěšným průlomem Gebirgs-Jäger-Regiment 144. 17.1.1943 se pokoušely jednotky Jihozápadního frontu Rudé armády dobýt město zpět. Dr. Müller však padl v bojích zde dva dny předtím. Byl posmrtně povýšen do hodnosti Oberst.

Eisernes Kreuz (1914), II. und I. Klasse
Herzoglich Braunschweigischer Orden Heinrichs des Löwen, Ehrenzeichen II. (ggf. versilberte I.) Klasse
Herzoglich Sachsen-Ernestinischer Hausorden, Ritterkreuz II. Klasse mit Schwertern
Königlich Sächsischer Zivilverdienstorden, Ritterkreuz II. Klasse mit Schwertern
Militär-St.-Heinrichs-Orden, Ritterkreuz
Albrechts-Orden, Ritterkreuz mit Schwertern
Verwundetenabzeichen (1918) in Silber
Schlesisches Bewährungsabzeichen, II. Stufe
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Kriegserinnerungsmedaille 1915/1918
Wehrmacht-Dienstauszeichnung, IV. Klasse
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Wiederholungsspange (1939) zum Eisernen Kreuz II. und I. Klasse (1914)
Infanterie-Sturmabzeichen
Nennung im Ehrenblatt des Heeres 9.9.1941 jako Major a velitel II. Abteilung, Schützen-Regiment 394 za boje u Sborova 5.7.-7.7.1941
Panzerkampfabzeichen in Bronze
Čestné vyznamenání královské bulharské pěchoty ve stříbře
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 8.9.1941 jako Major a velitel II. Bataillon, Schützen-Regiment 394, 3. Panzer-Division

Nejlepší vozy F1 (The World's Greatest F1 Cars)

27. října 2016 v 17:59 | paulito |  Dokumenty
2000

Seznamte se s více jak stovkou nejrůznějších vozů velkých cen, od Bugatti přes Tyrrell po Ferrari. Vychutnejte si detailní informace o vozech, které se umístily na stupních nejvyšších v dějinách mistrovství F1.

Sice už trochu zastaralé, ale přesto super...



Reichsjugendführer Artur Axmann

27. října 2016 v 13:21 | paulito |  Historie

Artur Axmann se narodil 18.2.1913 v Hagenu. Již jako 15-letý vstoupil v Berlíně do Hitler-Jugend a brzy se stal Führerem. Již v roce 1928 tak prokázal ještě malému HJ své služby a mezi jeho následovníky byla řada padlých Hitler-Jungen: Herbert Norkus, Gerhard Liebsch a Walter Wagnitz. Snažil se o získání gymnazistů a mladých pracujících a pořádal řadu setkání ve velkých závodech v Berlíně. Založil Berufsschülerbund, ze kterého se později vyvinul Nationalsozialistischen Jugendbetriebszellen. Tehdejší Reichsleiter Hitler-Jugend, Dr. von Renteln, ho pozval v roce 1932 jako organizátora Jugendbetriebszellen do Reichsleitung HJ. Současně ho jmenoval Reichsleiter NSDAP, Walter Schumann, referentem pro otázky mladých pracujících. Poté, co prodělal stovky setkání v Berlíně, cestuje po středním a západním Německu a Slezsku a zakládal nové Jugendbetriebszellen. Po převzetí moci a soustředění veškeré německé mládeže pod Reichsjugendführer Baldura von Schiracha, ho tento jmenoval v květnu 1933 Obergebietsführerem a vedoucím Sozialen Amtes der Reichsjugendführung. K jeho úkolům patřily otázky péče o mládež, práva mládeže, práce mládeže, zdraví a sociální otázky. V listopadu 1934 převzal velení HJ v Berlíně, v červenci 1936 se stal vedoucím Reichsberufswettkampfes. 1.5.1940 se stal zástupcem Reichsjugendführer Baldura von Schirach a 8.8.1940 jeho nástupcem. Snažil se o vojenskou organizaci HJ, věnoval se HJ-Streifendienst, která se měla stát náborovou organizací pro Waffen-SS. Po vypuknutí druhé světové války byl Axmann do dubna 1940 nasazen na západní frontě jako dobrovolník v 23. Infanterie-Division (přijat do Heer jako Leutnant v červnu 1941) a při tažení v Rusku ztratil již 22.6.1941 pravou ruku, za což obdržel Verwundetenabzeichen in Silber. Axmann měl jako člen Deutschen Akademie für Recht podíl na založení Jugendschutzgesetz (1938) a Jugendgerichtsgesetz (1943), tyto organizace byly po válce částečně převzaty i SRN. Axmann také organizoval Kinderlandverschickung, díky které se dostaly miliony dětí z vybombardovaných velkých měst do bezpečí. Z Axmannovy iniciativy byla postavena 12. SS-Panzer-Division Hitlerjugend, v roce 1943 z dobrovolníků z Hitlerjugend, většinou starých 17 let. V posledních válečných týdnech velel Axmann improvizovaným jednotkám HJ, které byly jako část Volkssturm nasazeny proti sovětským jednotkám v bojích o Berlín. 30.4.1945 opustil spolu s Martinem Bormannem Vůdcův bunkr a padl do zajetí západních Spojenců. Po válce byl Axmann oficiálně prohlášen za mrtvého, žil pod jménem Erich Siewert v Meklenbursku, až v prosinci 1945 byl zatčen v Lübecku, když se setkal s bývalými funkcionáři HJ a NSDAP. V říjnu 1946 byl Axmann nakrátko propuštěn, v červenci 1947 opět zatčen. V dubnu 1949 byl během denacifikačního procesu odsouzen ke třem letům pracovního tábora. 19.8.1958 ho berlínský soud odsoudil k pokutě 35.000 DM. 24.10.1996 zemřel Artur Axmann im Alter v Berlíně.

Deutsches Olympia-Ehrenzeichen, 1. Klasse (Halsorden)
Goldenes Parteiabzeichen 30.1.1939
Deutsches Schutzwall-Ehrenzeichen
Eisernes Kreuz (1939), 2. und 1. Klasse
2. Klasse 1941
1. Klasse duben 1945
Goldenes HJ-Ehrenabzeichen mit Eichenlaub
Verwundetenabzeichen (1939) in Silber
Dienstauszeichnung der NSDAP in Bronze und Silber
Kriegsverdienstkreuz (1939), II. und I. Klasse
Goldenes Kreuz des Deutschen Ordens, 2. Klasse ohne Schwerter 28.4.1945 (10.) jako Reichsjugendführer

Leutnant der Reserve Hellmut von Leipzig

27. října 2016 v 9:07 | paulito |  Historie

Hellmut von Leipzig se narodil v Keetmanshoopu 18.7.1921 v Namibii. V roce 1937 odjel s dalšími 500 mladíky do Německa. Po vypuknutí druhé světové války byl povolán do vojenské služby a přišel do Ingolstadtu k Panzertruppe. Von Leipzig se přihlásil dobrovolně do Afrikakorps a přijel do Afriky po výcviku v říjnu 1941. Zde se stal následovníkem zraněného Gefreitera Rudolfa Schneidera jako osobní řidič General der Panzertruppe Rommela (od ledna 1942 Generaloberst). Po kapitulaci v Africe v březnu 1943 se Unteroffizier von Leipzig vrátil do Německa a byl zařazen k Militärschule v Plattenburgu a byl po intervenci Erwina Rommela cvičen na důstojníka. Hellmut von Leipzig následoval příklad svého staršího bratra Rittmeister Konrada Wolf Heinrich Dietrich von Leipzig a přihlásil se dobrovolně k Division Brandenburg. Přišel ke Küstenjäger v Řecku a později, jako příslušník Panzer-Grenadier-Division Brandenburg, byl nasazen k bojům s partyzány ve východní Evropě. Při obraně Říše a bitvě o Berlín se vyznamenal a obdržel za to 28.4.1945 Ritterkreuz. V květnu 1945 padl do ruského zajetí, ze kterého byl propuštěn teprve v roce 1955. Von Leipzig zemřel 24.10.2016 v Namibii.

Eisernes Kreuz (1939) 2. und 1. Klasse
Medaille für den italienisch-deutschen Feldzug in Afrika
Ärmelband Afrika, 1943
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 28.4.1945 jako Leutnant der Reserve a velitel čety v Panzer-Aufklärungs-Abteilung, Panzer-Grenadier-Regiment Brandenburg

Apokalypsa - Hitler (Apocalypse - Hitler)

26. října 2016 v 21:14 | paulito |  Dokumenty
2011

Adolf Hitler v roce 1924 napsal, že "silnější rasa vyhladí slabší rasy". Nikdo ale nepředpovídal, že by se z něj mohl stát německý diktátor a samozvaný "Vůdce". Ve válečných zákopech první světové války pochopil zneuznaný umělec a samotář Hitler své poslání: zachránit Německo. Nejdříve byl pro většinu Němců pouhým bláznem na pokraji politického pole. Rozhodujícím okamžikem obratu se stala hospodářská krize roku 1929. Ve strachu z chaosu a nebezpečí ze strany "rudých" volila většina občanů Hitlera. Mladá demokracie je ohrožena a není tu nikdo, kdo by ji bránil. Nacistický diktátorský režim začíná svou nelítostnou éru. Hitler prohlašuje, že jeho přáním je mír, ale připravuje se na válku. Na Apokalypsu.