Viděl jsem, četl jsem, přeložil jsem.......

Červenec 2016

Oberst der Reserve Hubert Svoboda

31. července 2016 v 9:08 | paulito |  Historie

Hubert Ferdinand Ernst Svoboda, od roku 1917 Svoboda Edler von Asticotal (29.12.1897 v Lembergu, Halič, Rakousko-Uhersko, 1.10.1976 v Kapském městě, Jižní Afrika), byl důstojník k.u.k. Armee, Deutschösterreichischen Volkswehr, Freikorps a Wehrmacht, naposled Oberst der Reserve v Luftwaffe.

Haličský Němec Hubert Svoboda se narodil v roce 1897 v Lembergu v provincii Halič v Rakousku-Uhersku. Po vypuknutí první světové války vstoupil po maturitě do k.u.k. Armee. Jako Fähnrich der Reserve přišel k Artillerie-Regiment, kde sloužil jeho otec. V roce 1915 byl odvelen do Technische Militärakademie v Mödlingu, kde byl 18.8.1917 povýšen do hodnosti Leutnant a bojoval s dělostřelectvem v Polsku, Rusku a Itálii. Byl během války vysoce vyznamenáván. Po kapitulaci vstoupil do Deutschösterreichischen Volkswehr, na jaře 1919 vstoupil potom Svoboda Edler von Asticotal do Freikorps von Epp. Po porážce mnichovské republiky rad a Spartakovců vstoupil zpět do armády a byl 12.9.1919 povýšen do hodnosti Oberleutnant a byl propuštěn do vojenské služby. V roce 1927 byl zpět v Rakousku a stal se členem Heimwehru v rakouských Selbstschutzverbände, se kterým bojoval proti marxistům. Když v září 1930 Bundesführer Heimwehru, Ernst Rüdiger Starhemberg, začal jednat s vládou a vstoupil do rakouské politiky, Hubert von Svoboda organizaci opustil. Byl německý nacionalista a nepřítel rakouské republiky. Připojení Rakouska v roce 1938 naplnilo Svobodu Edler von Asticotal velkým štěstím. Hned v březnu se přihlásil jako záložní důstojník do Wehrmacht a byl převzat jako Hauptmann der Reserve a důstojník Flaku v Luftwaffe. Ve Wehrmacht byl Hubert Edler von Svoboda veden jen jako Hubert von Svoboda. V srpnu 1938 patřil k Flak-Regiment Linz, v listopadu 1938 k Flak-Regiment 38 (Luftgau-Kommando XVII). V srpnu 1939 byl aktivován a nasazen jako velitel baterie v I. Abteilung, Flak-Regiment 38 (gem. mot.). I. Abteilung z Luftgaukommando XVII byl podřízen 5. Panzer-Division během tažení v Polsku. Poté byl Abteilung převelen do Regensburgu a zúčastnil se tažení na Západě v roce 1940 pod štábem Flak-Regiment 102, I. Flakkorps. Hauptmann d. R. von Svoboda byl 10.5.1940 zraněn. Byl poslán do Reserve-Lazarett v Mnichově. Poté byl převelen k Flakartillerie-Schule V v Badenu (Vídeň) a 27.7.1940 byl povýšen do hodnosti Major d. R. a 14.8.1940 se stal velitelem I. Abteilung, Flak-Regiment 7. Sloužil také ve Flak-Regiment 33 a 103, 14.5.1941 se stal velitelem Flak-Ersatz-Bataillon 643, v září 1942 velitelem schwere Flak-Bataillon 133 a v listopadu 1942 u Flak-Regiment 44. 17.11.1942 se stal velitelem schwere Flak-Abteilung 643, schwere Flak-Abteilung 133 (do 20.2.1943) a schwere Flak-Abteilung 353. 1.4.1943 byl povýšen do hodnosti Oberstleutnant der Reserve. 25.8.1943 se Oberstleutnant Hubert Edler von Svoboda stal velitelem Flak-Regiment 46 a v listopadu 1943 musel pluk po zničení v Tunisku opět postavit. Při spojenecké operaci Market Garden vedl Flak-Kampfgruppe von Svoboda (Flak-Brigade Swoboda) s 15 bateriemi (mezi nimi SS-Flak-Batterie 102) a 2.140 muži proti výsadkům nepřítele. 1.12.1944 byl povýšen do hodnosti Oberst d. R. 7.12.1944 převzal Flak-Regiment 123 (Flakgruppe Dänemark), Luftflotte Reich. 8.5.1945 padl do britského zajetí, poté byl předán Američanům, ze zajetí byl propuštěn až v roce 1949. Hubert Svoboda Edler von Asticotal zemřel v roce 1976 v Kapském městě.

Eisernes Kreuz (1914), II. und I. Klasse
Verwundetenabzeichen (1918) in Schwarz
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Wiederholungsspange (1939) zum Eisernen Kreuz II. und I. Klasse (1914)
Verwundetenabzeichen (1939) in Silber
Erdkampfabzeichen der Luftwaffe
Kriegsverdienstkreuz (1939), II. und I. klasse mit Schwertern
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 14.1.1945 jako Oberstleutnant d. R. a velitel Flak-Regiment 46 (motorisiert)
Deutsches Kreuz in Gold 16.1.1945 jako Oberst a velitel Flak-Regiment 123

Sam Thomas: Zločin v Yorku

31. července 2016 v 8:10 | paulito |  Knihy
Porodní bába Bridget Hodsonová je mladá, nezávislá, schopná a všemi vážená. Když je její přítelkyně Esther Cooperová za vraždu manžela odsouzena k smrti upálením, Bridget se rozhodne udělat všechno pro to, aby očistila její jméno a zachránila jí život. Co na tom, že se píše rok 1644, Anglií zmítá občanská válka a York je pod palbou parlamentních vojsk. Bridget spojí síly se služkou Marthou Hawkinsovou a jejich společné pátrání po brutálním vrahovi je zavede do nejchudších yorkských uliček i mezi místní smetánku, kde zjistí, že Estheřin zavražděný manžel zdaleka nebyl tím dokonalým zapáleným puritánem, za něhož ho jeho okolí považovalo.

Víc než detektivka je to popis společnsoti v době Cromwellova převratu a občanské války v Anglii, ale i tak je to zajímavé.


Kamikaze: V barvě (Kamikaze In Color)

30. července 2016 v 21:36 | paulito |  Dokumenty
2002

Celovečerní dokument, na kterém se podílela řada válečných veteránů, představuje vyváženou prezentaci historie japonských sebevražedných letců 2. světové války, známých pod pojmem kamikaze. Jejich nasazení do bojů prosadil v říjnu 1944 japonský admirál Takidžiró Óniši a od té doby se často sotva dospělí mladíci vrhali s letouny napěchovanými výbušninami střemhlav na spojenecké lodě. Měli být novým "božským větrem", který spasí Japonsko, ale tento cíl nebyl v lidských silách. Kamikaze sice dosáhli určitých úspěchů, ale ty byly příliš draze vykoupeny. Každý úspěch znamenal ztrátu zkušeného pilota i letadla a takové plýtvání si Japonsko nemohlo dovolit. Po počátečních úspěších začaly být používány i jiné formy sebevražedných útoků. A to sebevražedné bárky, pilotované bomby "óka" a pilotovaná torpéda "kaiten". Dokument sleduje v osmi kapitolách počátky působení kamikaze na Filipínách, následuje bitva o ostrov Iwodžima a vše vrcholí monstrózní akcí při obraně ostrova Okinawa.



General der Panzertruppe Gerhard Graf von Schwerin

30. července 2016 v 9:36 | paulito |  Historie

Gerhard "Gerd" Helmut Detleff Graf von Schwerin (23.6.1899 v Hannoveru, 29.10.1980 v Rottach-Egern)

Gerhard Graf von Schwerin navštěvoval v letech 1912 až 1913 Preußische Kadettenanstalt v Köslinu a do srpna 1914 Hauptkadettenanstalt Berlin-Lichterfelde. 10.8.1914 byl v hodnosti Fähnrich zařazen do Königlich Preußische Armee do Ersatz-Bataillon, 2. Garde-Regiment zu Fuss, Garde-Korps, kde pokračoval jeho výcvik. 2.5.1915 přišel s plukem na frontu. V první světové válce bojoval Graf von Schwerin jako velitel čety, roty a adjutant praporu. 8.6.1915 byl povýšen do hodnosti Leutnant. Byl zraněn 26.9.1918 a zbytek války prodělal v lazaretu. Po demobilizaci sloužil u různých Freikorpsů a poté v Generalkommando Lüttwitz a Garde-Kavallerie-Schützen-Division. Poté byl převzat do Vorläufigen Reichswehr, odkud byl propuštěn ze služby na jaře 1920. V létě 1923 se vrátil zpět do Reichswehru. Nejdříve byl u 1. (Preußische) Infanterie-Regiment v Königsbergu, později u 3. Infanterie-Regiment a v roce 1931 v 18. Infanterie-Regiment v Paderbornu. 1.5.1933 byl povýšen do hodnosti Hauptmann. Po dvouletém výcviku v Generálním štábu na berlínské Kriegsakademie byl v říjnu 1935 poslán do Brém do štábu nové 22. Infanterie-Division. Po povýšení do hodnosti Major i. G. Převzal 1.10.1938 vedení Gruppe USA/England, Abteilung Fremde Heere West, Oberkommando des Heeres a byl 1.4.1939 povýšen do hodnosti Oberstleutnant. 1.10.1939 až 2.12.1942 byl velitelem I./Infanterie-Regiment Großdeutschland (v únoru 1940 zastupoval velitele pluku), velitel Regimentsstab z.b.V. 200, velitel Infanterie-Regiment 76 a velitel 8. Jäger-Division. Poté převzal velení 16. Panzergrenadier-Division a za boje na východní frontě získal Eichenlaub mit Schwertern zum Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes jako Generalleutnant. Na západní frontě převzal velení 116. Panzer-Division a poté, co Spojencům vydal město Cáchy, byl zbaven velení a na krátký čas převelen do Führerreserve, ale po intervenci Generalfeldmarschall Gerd von Rundstedta a Walter Modela dostal v listopadu 1944 jen pokárání. 10.12.1944 převzal Schwerin 90. Panzergrenadier-Division v Itálii. 27.12.1944 převzal velení LXXVI. Panzerkorps, Heeresgruppe C v severní Itálii. 1.4.1945 byl povýšen do hodnosti General der Panzertruppe. 26.4.1945 padl do britského zajetí, ze kterého byl propuštěn 24.12.1947.

10.8.1914 Fähnrich
8.6.1915 Leutnant
31.3.1920 Oberleutnant
Léto 1922 Leutnant (Reichswehr)
1.4.1925 Oberleutnant
1.6.1933 Hauptmann
1.3.1937 Major im Generalstab
1.4.1939 Oberstleutnant im Generalstab
1.8.1941 Oberst
1.10.1942 Generalmajor
1.6.1943 Generalleutnant
1.4.1945 General der Panzertruppe

Eisernes Kreuz (1914), II. und I. Klasse
II. Klasse 14.9.1915
I. Klasse 28.2.1917
Fürstlich Hohenzollernscher Hausorden, Ehrenkreuz III. Klasse mit Schwertern 31.5.1918
Ritterkreuz des Königlichen Hausordens von Hohenzollern mit Schwertern 10.7.1918
Verwundetenabzeichen (1918) in Schwarz 26.9.1918
Ehrenkreuz für Frontkämpfer 29.12.1934
Deutsches Olympia-Ehrenzeichen, II. Klasse 10.8.1936
Wehrmacht-Dienstauszeichnung, IV. bis II. Klasse II. Klasse 2.10.1936
Goldenes Kreuz des Königlich Griechischen Ordens Georg I 11.12.1937
Wiederholungsspange (1939) zum Eisernen Kreuz II. und I. Klasse (1914)
Spange zum 1914 Eisernes Kreuz II. Klasse 11.5.1940
Spange zum 1914 Eisernes Kreuz I. Klasse 19.5.1940
Panzerkampfabzeichen in Bronze, 06/1941
Medaglia d'Argento al Valore Militare, 1941
Medaille Winterschlacht im Osten 1941/1942 22.7.1942
Komturský kříž Řádu královské koruny, Itálie
Ärmelband Afrika
Namentliche Nennung im Wehrmachtbericht 27.10.1943
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub und Schwertern
Ritterkreuz 17.1.1942 jako Oberst a velitel Infanterie-Regiment 76, 20. Infanterie-Division
Eichenlaub 17.5.1943 (240.) jako Generalmajor a velitel 16. Infanterie-Division (mot.)
Schwerter 4.11.1943 (41.) jako Generalleutnant a velitel 16. Panzer-Grenadier-Division

Stranger Things

29. července 2016 v 20:00 | paulito |  Filmy
90%
2016
Horor / Drama / Thriller
Režie: Matt Duffer, Ross Duffer, Shawn Levy
Hrají: Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Natalia Dyer, Matthew Modine, Cara Buono, Ross Partridge, Ron Roggé, Joe Chrest, Chris Sullivan, Catherine Dyer

Pokusy jakési agentury vedou k vytvoření brány do jiné reality, ze které přijde příšera, zabíjející lidi... a tak se proti ní spojí obyvatelé malého městečka. Ze začátku jsem tenhle seriál trošku podezříval z vykrádání Kingova "It", není to možná tak dobré, ale i tka je to pecka.



General der Gebirgstruppen Karl Eglseer

29. července 2016 v 19:19 | paulito |  Historie

Karl Eglseer se narodil 5.7.1890 v Bad Ischl v Rakousku. Vstoupil 18.8.1908 do rakouské k.u.k. armády. Byl poslán do Kadettenschule v marburg an der Drau. Po ukončení školy byl zařazen do 87. Infanterie-Regiment. Zde byl 1.5.1911 povýšen do hodnosti Leutnant. Na začátku první světové války narukoval již jako Oberleutnant se svým plukem na frontu. Tam byl na podzim 1914 zraněn a po návratu k pluku opět těžce zraněn. Přitom padl do ruského zajetí. V roce 1918 se ze zajetí vrátil, byl ale poslán do lazaretu. Zde byl na jaře 1918 povýšen do hodnosti Hauptmann. Do konce války již nebyl na frontě. Po válce byl přejat do rakouského Bundesheer. V dalších letech byl u Jäger-Regiment 11. Na podzim 1927 byl povýšen do hodnosti Major a přeložen do Generálního štábu. Po povýšení do hodnosti Oberstleutnant v létě 1932 byl v červnu 1935 povýšen do hodnosti Oberst. Na jaře 1938 byl po připojení Rakouska k Německé říši převzat do Wehrmacht v hodnosti Oberst 1.2.1939. 1.8.1938 se stal velitelem Gebirgsjäger-Regiment 136. V létě 1939 své velení odevzdal. Byl jmenován náčelníkem štábu XVIII. Armeekorps v Salzburgu. 1.11.1940 byl povýšen do hodnosti Generalmajor a jmenován velitelem 4. Gebirgs-Division. Tuto divizi vedl na jaře 1941 na Balkáně. Zde byl vyznamenán EK II a EK I. Poté vedl divizi v létě 1941 při útoku do jižního Ruska. Tam byl na začátku října 1941 zraněn a předal velení divize. 23.10.1941 obdržel Ritterkreuz. V listopadu 1941 opět převzal velení 4. Gebirgs-Division. 22.10.1942 po svém zranění na Kavkazu předal opět velení divize a byl převelen do Führerreserve. 1.2.1943 byl povýšen do hodnosti Generalleutnant. 20.3.1943 se stal velitelem nové 114. Jäger-Division. S ní byl nasazen na Balkáně. 1.12.1943 předal velení divize a 10.2.1943 převzal velení XVIII. Gebirgs-Armeekorps. 1.3.1944 byl povýšen do hodnosti General der Gebirgstruppe. 23.6.1944 se zabil při zřícení dopravního stroje, ve kterém letěli také Generaloberst Dietl, General der Infanterie von Wickede a Generalleutnant Rossi.

Crucified Barbara: The Midnight Chase, In The Red

29. července 2016 v 18:34 | paulito |  Hudba
60%

The Midnight Chase
2012



In The Red
2014



General der Artillerie Robert Martinek

28. července 2016 v 17:36 | paulito |  Historie

Robert Martinek se narodil 2.2.1889 v Kaplicích v Čechách. Od roku 1903 navštěvoval Wiener Artillerie-Kadettenanstalt. Po vyřazení byl 18.8.1907 v hodnosti Kadett-Offiziersstellvertreter zařazen v k. u. k. Armee k Korps-Artillerie-Regiment Nr. 8. Od 1.5.1910 byl u Feldhaubitz-Regiment "Kaiser" Nr. 8 (VIII. Armeekorps) v Praze a 1.10.1910 byl povýšen do hodnosti Leutnant. 1.8.1914 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant a stal se důstojníkem baterie a později jejím velitelem u Feldhaubitz-Regiment "Kaiser" Nr. 8, se kterým byl během první světové války nasazen v Srbsku, Rusku a Itálii. V dubnu 1917 byl jako vyznamenávaný důstojník povýšen do hodnosti Hauptmann ve Feldartillerie-Regiment Nr. 109. Zúčastnil se ofenzívy na podzim 1917 na Isonzu a postupu na Piavě, na konci války v roce 1918 byl Martinek opět v Srbsku. Po skončení války byl v listopadu 1918 převzat do Deutschösterreichische Volkswehr a v roce 1920 do Bundesheer. Po povýšení do hodnosti Oberstleutnant se 4.11.1930 stal velitelem Artilleriefachschule a v roce 1934 jako Oberst velitelem Artillerieschießschule. 1.10.1937 byl jmenován do funkce Artillerie-Inspekteur v Bundesheer. Po připojení Rakouska k Německé říši byl jmenován 1.8.1938 do funkce Artillerie-Kommandeur 35. Po tažení v Polsku poté do funkce Artillerie-Kommandeur 7. V této funkci se zúčastnil tažení na Západě. 1.6.1941 byl povýšen do hodnosti Generalmajor. 10.11.1941 převzal velení 267. Infanterie-Division. Po úspěšných ústupových bojích své divize v zimě 1941-42 byl 1.12.1941 povýšen do hodnosti Generalleutnant a 26.12.1941 vyznamenán Ritterkreuzem. 1.1.1942 byl jmenován velitelem 7. Gebirgs-Division. Od 7.6.1942 byl krátký čas jako Harko z. b. V. u 11. Armee. Zde byl zodpovědný za dělostřelectvo při obléhání pevnosti Sevastopol. V červenci 1942 převzal opět 7. Gebirgs-Division. V září 1942 předal velení a byl zařazen do Führerreserve. 1.12.1942 byl pověřen velením XXXIX. Panzerkorps. 1.1.1943 byl povýšen do hodnosti General der Artillerie. 21.3.1943 obdržel Deutsche Kreuz in Gold. 10.2.1944 obdržel Dubové listy. General der Artilerie Robert Martinek padl odpoledne 28.6.1944 při náletu Il-2 na silnici u Vitebsku.

•18.8.1907 k.u.k. Kadett-Offiziersstellvertreter (1908 přejmenováno na Fähnrich)
•1.8.1910 k.u.k. Leutnant
•1.8.1914 k.u.k. Oberleutnant
•17.4.1917 k.u.k. Hauptmann
•7.7.1921 Major
•4.11.1930 Oberstleutnant (Bundesheer)
•15.12.1934 Oberst (Bundesheer)
•13.3.1938 Oberst (Wehrmacht)
•1.6.1941 Generalmajor
•1.12.1941 Generalleutnant
•1.1.1943 General der Artillerie

•k.u.k. Österr. Militär-Jubiläumskreuz, 1908
•k.u.k. Österreichisches Karl-Truppenkreuz
•k.u.k. Österr. Militärverdienstkreuz, III. Klasse mit der Kriegsdekoration und den Schwertern (2x v červenci 1915 a září 1917)
•k.u.k. Österr. Bronzene Militärverdienstmedaille am Bande des Militärverdienstkreuzes mit Schwertern
•k.u.k. Österr. Silberne Militärverdienstmedaille am Bande des Militärverdienstkreuzes mit Schwertern (Signum Laudis 3x 1916, 1917 a 1918)
•Österreicherischer kaiserlicher Orden der Eisernen Krone, III. Klasse mit der Kriegsdekoration und den Schwertern, srpen 1918
•Goldenes Verdienstzeichen der Republik Österreich
•Militärdienstzeichen, II. Klasse für Offiziere der Republik Österreich
•Österr. Weltkriegserinnerungsmedaille mit Schwertern
•Ungarische Weltkriegs-Erinnerungsmedaille mit Schwertern
•Wehrmacht-Dienstauszeichnung, IV. bis I. Klasse
•Ehrenkreuz für Frontkämpfer
•Eisernes Kreuz (1939) 2. und 1. Klasse
o2. Klasse 25.9.1939
o1. Klasse 20.5.1940
•Krimschild
•Medaille "Winterschlacht im Osten 1941/42" 1.9.1942
•Anerkennungsurkunde des Oberbefehlshabers des Heeres (336.) 22.9.1941 jako Generalmajor a Artillerie-Kommandeur 7 (Arko 7)
•Ordinul Coroana României, Kommandeurkreuz mit Schwertern am Bande für "Militärische Tugend" (Tapferkeitsband)
•3x jmenování ve Wehrmachtbericht 24.10.1943, 3.4.1944 a 3.7.1944
•Deutsches Kreuz in Gold 21.3.1943 jako General der Artillerie a velitel XXXIX. Panzerkorps
•Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub
oRitterkreuz 26.12.1941 jako Generalmajor a velitel 267. Infanterie-Division
oEichenlaub 10.2.1944 (388.) jako General der Artillerie a velitel XXXIX. Panzerkorps



Major Helmut Leicht

28. července 2016 v 17:28 | paulito |  Historie

Helmut Leicht vstoupil 6.4.1936 do Luftkriegsschule 4 v Berlin-Gatow a 1.7.1937 přišel jako Leutnant k I./Stuka-Geschwader 165, která byl v březnu 1939 přejmenována na I./Stuka-Geschwader 77. S 1. Staffel se zúčastnil tažení v Polsku a na Západě a 6.2.1941 se stal Staffelkapitänem Ergänzungstaffel. 28.6.1941 se vrátil k 1. Staffel a byl hned při prvním letu nad Ruskem těžce zraněn. Po uzdravení byl od 3.1.1942 do 10.1.1943 Staffelkapitänem 2. Staffel a následně velitele I. Gruppe. Po 400 vzletech byl 3.9.1942 byl jako Hauptmann vyznamenán Ritterkreuzem. 11.1. až 22.4.1943 byl ve štábu IV. Fliegerkorps a v dubnu 1943 převzal II./Stuka-Geschwader 77. 1.10.1943 byl povýšen do hodnosti Major a 9.11.1943 byl těžce zraněn. Po uzdravení převzal 5.5.1944 opět II./Stuka-Geschwader 77, která se v květnu 1944 stala III./Schlachtgeschwader 10. 26.6.1944 se nevrátil ze svého 900. bojového letu do prostoru jihovýchodně od Vitebsku. Posmrtně obdržel 24.4.1944 Dubové listy.

Major Emil Badorrek

28. července 2016 v 17:10 | paulito |  Historie

Emil Badorrek se narodil 6.5.1910 ve Flammbergu ve Východním Prusku. Bojoval v Polsku a ve Francii a zúčastnil se také nasazení proti Rusku. Zde létal u 2.(F) Staffel, Aufklärungsgruppe 11, kde byl v roce 1941 povýšen do hodnosti Oberleutnant. Na počátku operace Barbarossa létala Gruppe s Ju-88, které v září 1943 vyměnila za Ju-188. Staffel byla poté přesunuta v listopadu k Bobrujsku. Jako velitel 4. (F) Staffel, Aufklärungsgruppe 11, obdržel Hauptmann Badorrek 22.11.1943 Ritterkreuz. Na podzim 1944, ještě jako velitel 4. Staffel, převzal v hodnosti Major velení nad Fernaufklärungsgruppe 3 a v jejích řadách padl v boji nad Krakovem 26.12.1944. Předtím ještě obdržel 18.11.1944 Dubové listy. Emil Badorrek provedl 580 bojových letů.

Crucified Barbara: In Distortion We Trust, Til Death Do Us Party

27. července 2016 v 19:53 | paulito |  Hudba
70%

První dvě LP švédské dívčí heavy metalové kapely ze Stockhomu, hrající v letech 1998-2016. Hrála ve složení Ida Evileye (baskytara), Nicki Wicked (bicí, zpěv), Mia Coldheart(kytara, zpěv) a Klara Force (kytara, zpěv).


In Distortion We Trust
2005



Til Death Do Us Party
2009



Bal-Sagoth: A Black Moon Broods Over Lemuria

26. července 2016 v 18:29 | paulito |  Hudba
90%
1995

První LP britské symfonické epické black metalové kapely z Yorkshire, hrající od roku 1989. Hraje ve složení Byron Roberts (zpěv), Chris Maudling(kytara), Jonny Maudling (klávesy), Paul Jackson (bicí) a Alistair MacLatchy (baskytara).




Al'Tyr: Let The Lords Of Chaos Reign

26. července 2016 v 18:25 | paulito |  Hudba
70%
2016

První LP australského melodického black metalového hudebníka ze Sydney, Tima al'Tyr.



Trick Or Treat: Rabbits' Hill Pt. 2

25. července 2016 v 20:24 | paulito |  Hudba
50%
2016

Nejnovější LP italské power metalové kapely z Modeny, hrající od roku 2002. Hraje ve složení Leone Villani Conti (baskytara), Guido Benedetti (kytara), Alessandro Conti (zpěv), Luca Setti(bicí) a Luca Venturelli(kytara).




Misanthropia: Slang Des Doods

25. července 2016 v 20:20 | paulito |  Hudba
90%
2010

Druhé LP holandské melodické black metalové kapely z Tilburgu, hrající od roku 2010. Hraje ve složení Hugo de Waal (bicí), Dennis Schoenmaker (kytara), Thijs Mulders (klávesy), Bram Koller (kytara, zpěv) a Pepijn Heilbron (baskytara).




Elysium: Chapter I - Beginning Of The End

25. července 2016 v 20:14 | paulito |  Hudba
80%
2016

Nejnovější EP thrash/groove metalové kapely z Týnce nad Labem, hrající od roku 2003. Hraje ve složení David Adamec (baskytara), Dušan Miňovský (kytara), Ondřej Nesládek (kytara), Peter Heteš (bicí) a Jaroslav "Beavis" Petřík (zpěv).





Resident Evil: Zatracení (Biohazard: Damnation)

24. července 2016 v 19:00 | paulito |  Filmy
60%
2012
Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi
Režie: Makoto Kamija
Hrají: Courtenay Taylor, Robin Sachs

Zvláštní americký agent Leon S. Kennedy proniká do malé východoevropské země, aby tu ověřil zvěsti, že místní vláda využívá ve válce bio-organické zbraně. Jen chvíli po překročení hranice ale dostává rozkaz k návratu zpět. Leon s odhodláním odhalit pravdu ignoruje nařízení a vstupuje do válečné zóny, aby ukončil řetězec tragédií způsobených bio-organickými zbraněmi.

To byli Rusové a Američani ještě kamarádi a ničili modifikované bytosti :-)



Major Ernst Zimmermann

24. července 2016 v 18:09 | paulito |  Historie

Ernst Peter Zimmermann se narodil 18.3.1915 v Darmstadtu. Svoji službu v RAD absolvoval v roce 1935 a 6.4.1936 vstoupil jako Fahnenjunker do Wehrmacht. Byl nasazen u Infanterie-Regiment 36, kde byl 1.1.1938 povýšen do hodnosti Leutnant a poté převelen k Infanterie-Regiment 105, kde převzal pozici velitele čety v 8. (MG) Kompanie. Zahájení války prožil v roce 1939 na Westwallu. 1.4.1940 byl povýšen do hodnosti Oberleutnant. Oberleutnant Zimmermann prokázal své schopnosti během tažení na Západě. Obdržel 15.6.1940 Eiserne Kreuz II. Klasse a 28.10.1940 Eiserne Kreuz 1. Klasse. Poté se jeho pluk zúčastnil tažení na Balkáně. Během bojů byl Oberleutnant Zimmermann zraněn. Po uzdravení byl nasazen na východní frontě, u Pěrekopu a na Krymu. 25.3.1942 obdržel za osobní nasazení v bojích v pohoří Jaila (Krym) Deutsche Kreuz in Gold. 15.5.1942 byl povýšen do hodnosti a stal se velitelem I./Infanterie Regiment 105. 15.10.1942 byl Infanterie-Regiment 105 přejmenován na Grenadier-Regiment 105. Ritterkreuz obdržel 21.5.1943 zabránil průlomu tří ruských praporů a tří tanků. Pod jeho velením se podařilo zabránit postupu Rusů jihozápadně od Orla, jen s podporou jedné roty. S Zimmermannem obdrželi Ritterkreuz ještě Oberleutnant Prümm a Feldwebel Wernig. Nyní Major (10.7.1943) se zúčastnil výcvik Generálního štábu. Podle svědků zemřel v boji ve svém tanku v roce 1943.

Elba stopami císaře

24. července 2016 v 16:36 | paulito |  Dokumenty
1997

Návštěva jednoho z nejkrásnějších ostrovů Středozemního moře. Podle prastaré legendy vystoupila tyrrhenská Venuše z pěny mořských vln. Perla, která ji zdobila, se roztříštila a její drahocenné střepiny dopadly právě tam, kde se později vynořily ostrovy Elba, Gorgona, Capraia a další. Tak začíná stará báj o jednom z nejkrásnějších ostrovů Středozemního moře. Říkalo se mu také Aethalia - Jiskra - podle ohně v tavících pecích, ve kterých již 900 let př. n. l. dovedli vyrobit železo Etruskové. Po nich přišli Řekové, Feničané, Římané, piráti Saracéni, Španělé, Angličané, Pisánci, Francouzi. Právě proto, že ostrov v té době již krátce vlastnila Francie, sem 3. května 1814 v šest hodin večer připlul poražený císař Napoleon Bonaparte. Přistál v rejdě Porto Ferraio, což znamená Železný přístav. Na Elbě strávil necelý rok, velmi si ostrov oblíbil, věnoval se zde všemu, co jen stihl, navštívila ho zde jeho polská milenka, hraběnka Maria Walewska. Ale protože byl mužem činu a měl v sobě energii hráče, který se předem nikdy nevzdává, v noci 26. února 1815 vyplul znovu na moře. Vstříc sto dním císařství a bitvě u Waterloo. Krásný ostrov Elba, navždy poznamenaný jeho jménem, zůstal pro něj jen pouhou epizodou gigantické kariéry.



SS-Oberführer / Oberst Arno Altvater-Mackensen

24. července 2016 v 15:27 | paulito |  Historie

8.6.1886, Hildesheim

NSDAP-Nr.: 4.661.022 (11.3.1936)
SS-Nr.: 276.226 (1.5.1937)

16.3.1906 Fahnenjunker
18.8.1904 Leutnant
18.8.1913 Oberleutnant
25.2.1915 Hauptmann
1.1.1928 Major
1.2.1932 Oberstleutnant
1.5.1934 Oberst
11.3.1936 SS-Obersturmbannführer
9.11.1937 SS-Standartenführer
11.9.1938 SS-Oberführer

1914 Eisernes Kreuz 2. Klasse und 1. Klasse
Dienstkreuz Schaumburg-Lippe

16.3.1903 vstupuje do armády jako Fahnenjunker
16.3.1903 - 18.8.1904 5. Infanterie Westfälisches Regiment Nr. 53
1914 - 1918 účastník první světové války, bojoval ve Francii a Srbsku
15.1.1919 - 30.6.1919 Freikorps Generalkommando XX
30.6.1919 - 1933 v Heer, služba v Infanterie Regiment 18, 15 a 1
1933 - 1.5.1934 velitel Heeressportschule Wünsdorf
1.5.1934 - 1.2.1936 velitel Infanterie Regiment 22
1.2.1936 odchází z Wehrmacht
11.3.1936 vstupuje k SS
11.3.1936 - 25.10.1939 důstojník v Allgemeine SS
11.3.1936 - 1.1.1937 organizační referent (Ia/O) SS-Oberabschnitt Rhein
1.5.1937 vstup do NSDAP
1.1.1937 - 1.10.1937 organizační referent (Ia/O) SS-Oberabschnitt Fulda-Werra
1.10.1937 - 22.11.1937 štáb SS-Hauptamt a Inspektor SS-Verfügungs-Truppe
22.11.1937 - 31.1.1938 velitel SS-Junkerschule Tölz
1.2.1938 - 1.7.1938 zástupce velitele SS-Junkerschule Braunschweig
03.1939 žádost o uvolnění z SS, chce se vrátit do Wehrmacht a velet pěšímu pluku
25.10.1939 - 31.12.1942 SS-Personalhauptamt
25.10.1939 rezignuje na hodnost v Allgemneine SS, vstup do Wehrmacht v hodnosti Oberst
25.9.1939 - 15.10.1940 velitel Infanterie Regiment 211, 71. Infanterie Division
15.10.1941 - 07.1941 velitel Infanterie Regiment 429, 168. Infanterie Division
31.12.1942 odchod z SS na vlastní žádost