Život bez knih a zážitků je jen promarněný čas....

Prosinec 2015

Dark Symphonica: Immersion

31. prosince 2015 v 18:15 | paulito |  Hudba
60%
2015

První LP australské symfonické metalové kapely v Brisbane. Hraje ve složení Michael Gill (baskytara), Trystan Jongejan (bicí), Raouf Araji (kytara), Nicholas Wilson (klávesy) a Sam Wolstenholme (zpěv).
Dark Moor: Project X

31. prosince 2015 v 18:11 | paulito |  Hudba
40%
2015

Nejnovější LP španělské power metalové kapely z Madridu, hrající od roku 1993. Hraje ve složení Enrik García (kytara), Alfred Romero (zpěv), Daniel Fernández (baskytara) a Roberto Cappa (bicí).
31.12.2015: Naučná stezka Svatého Blažeje

31. prosince 2015 v 18:05 | paulito |  Ostatní
Ca 3,5 km poslední tohtoroční procházky, naučné stezky Svatého Blažeje, jsme začali v malé vesničce Branišov nedaleko Toužimi, kde mají na návsi nádherný dub. Po asfaltové silničce jsme došli k Třebouňskému rybníku, kde byl nádherný výhled na okolní vrchy i na samotný rybník. Nejkrásnějším bodem cesty je zřícenina barokního kostela sv. Blažeje a pak už zase kolem rybníku zpět do Branišova.
Zmrtvýchvstání (The Revenant)

30. prosince 2015 v 22:52 | paulito |  Filmy
80%
2015
Dobrodružný / Drama / Western
Režie: Alejandro González Iñárritu
Hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter, Paul Anderson, Lukas Haas, Brendan Fletcher, Kristoffer Joner

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu.

Dlouho jsem tak nějak netušil, o čem ten film je... pak jsem si říkal, jestli to není trochu nuda... a nakonec jsem mu přišel na chuť.. ale do kina bych na něj stejně nešel, na to byl moc dlouhý.Vražedná chapadla (Eye Of The Beast)

30. prosince 2015 v 22:46 | paulito |  Filmy
60%
2007
Horor
Režie: Gary Yates
Hrají: James van der Beek, Kyra Harper, Brooke Palsson, Alexandra Castillo

V kanadském jezeře u Fell´s Island začnou mizet ryby a postupně i lidé. Brzy přichází záhadu vyřešit mladý vědec Dan Leland (James Van Der Beek). Postupně s místní policistkou (Alexandra Castillo) získají podezření, že příčinou všeho je obří chobotnice, kterou místní považují jen za mýtus. Když se však rybáři Gunnarovi (Arne MacPherson) podaří dostat z jejích chapadel, lov na obrovského hlavonožce začíná...

Na csfd to má hodně špatné hodnocení (17%), ale já bych to zase tak tragicky neviděl, viděl jsem řadu mnohem horších filmů, tohle je aspoň celkem napínavé.Citron: Rebelie Vol.1

30. prosince 2015 v 21:24 | paulito |  Hudba
60%
2015

Nejnovější EP ostravské heavy power metalové kapely, hrající již od roku 1976. Hraje ve složení Radim Pařízek (bicí), Ladislav Křížek (zpěv), George Rain (baskytara), Djordje "George" Erič (kytara) a Pavel Hanus (kytara).

Battlecreek: Hate Injection

30. prosince 2015 v 21:19 | paulito |  Hudba
70%
2015

Druhé Lp německé thrash metalové kapely ze Schneitsee, hrající od roku 2004. Hraje ve složení Andreas "Nodeng" Gerhardsreiter (baskytara), Phil "Wilsener" Stelzer (bicí), Chris (kytara) a Berne (zpěv).
Against The Plagues: Purified Through Devastation

30. prosince 2015 v 21:14 | paulito |  Hudba
90%
2015

Třetí LP americké melodické black/death metalové kapely z Chicaga, hrající od roku 2005. Hraje ve složení Varyen (bicí), Milo Kovačević (baskytara), Shaun Albro (zpěv), Aaron Covarrubias (kytara) a Jon Corston (kytara).
Bodyfarm: Battle Breed

30. prosince 2015 v 21:09 | paulito |  Hudba
80%
2015

Třetí LP holandské death metalové kapely z Amersfoortu, hrající od roku 2009. Hraje ve složení Quint Meerbeek (bicí), Bram Hilhorst (kytara), Thomas Wouters (kytara, zpěv) a Alex Seegers (baskytara).
28.12.2015: Michalovy Hory a Chodová Planá

28. prosince 2015 v 21:23 | paulito |  Ostatní
Další přesilvestrovský výlet vedl do Michalových Hor, což je malá obec nedaleko Chodové Plané, již dávno za zenitem své slávy, k úpadku vedlo vysídlení Němců v roce 1946. Vede zde naušná stezka, která se věnuje historii dolování v okolí a zavedla nás ke dvěma již opuštěným štolám a na altánek na vyhlídce nad vsí. Celkem 2,5 km, ale do kopce a z kopce, takže poměrně náročné. Počasí bylo nádherné a z Hor jsme jeli ještě do nedaleké Chodové Plané. Zaparkovali jsme nedaleko místního kostela sv. Jana Křtitele u diska Caribic :-D a vydali se kolem starého zámku k bráně pivovaru Chodovar. Je vidět, že se mu daří, všechny budovy opravené a restaurace Ve skále plná Němců a Rusů. Od pivovaru je to jen kousek k novému zámku a jeho nádhernému parku. Přes park jsme došli k asi nejhezčímu místu v Plané, starému židovskému hřbitovu, který má svoji kouzelnou atmosféru. A pak už zase do auta a zpátky do Plzně, spokojení a příjemně unavení.
Arkaik: Lucid Dawn

28. prosince 2015 v 18:29 | paulito |  Hudba
90%
2015

Nejnovější LP americké technické death metalové kapely z Riverside County, hrající od roku 2004. Hraje ve složení Jared Christianson (zpěv), Ivan Munguia (baskytara), Alex Hernandez-Bent (bicí), Greg Paulson (kytara) a Miguel Esparza (kytara).
Appelman: Me

28. prosince 2015 v 18:24 | paulito |  Hudba
70%
2015

První LP americké symfonické metalové kapely.
Katyňský masakr (Katyń)

28. prosince 2015 v 18:19 | paulito |  Dokumenty
2008

Když Německo v roce 1939 zaútočilo na Polsko, tak jeho tehdejší spojenec SSSR uvěznil v osmi internačních táborech desítky tisíc polských důstojníků a špiónů. V březnu 1940 pro ně navrhl ministr vnitra Lavrentij Pavlovič Berija trest smrti... Příběh o boji za pravdu o Katyni začíná ve 40. letech 20. století a trvá dodnes. Stejnojmenný dokumentární film předkládá nejen hrozivá historická fakta, ale navíc vrhá světlo na všechno, co následovalo po hledání těl zabitých polských důstojníků. Nechybí cenné archivní záběry ani citace z nalezených deníků. Slavný polský režisér Andrzej Wajda, oceněný Oscarem právě za film o katyňském masakru, promlouvá o tom, jak ho tato historická křivda ze strany Sovětského svazu připravila o otce.

Ondřej Netík: Meluzína Dívka jménem Ema

28. prosince 2015 v 10:32 | paulito |  Knihy
Temný fantasy příběh ze současnosti. Za procitajícím černým lesem plným hladu stojí sanatorium pro choromyslné: Darkwood. Z města sem přívážejí dalšího pacienta, dívku Emu. Darkwood ji již dlouho zná. Už když se narodila, hledal ji v tom pokřiveném místě šílenství její kat. Po naivním dětství Zeleného skřítka přichází čas dospívání, Meluzíny. Z jejího pohledu je svět zmatený a cesty balancují nad propastí probuzených citů. Nalézt v něm své místo znamená nalézt odpověď na základní otázky sanatoria. Kdo jsou podvržení? Jde o dar či prokletí? A má smrt opravdu schopnost ukončit bolest a trápení?


Wyvern

28. prosince 2015 v 10:29 | paulito |  Filmy
50%
2009
Sci-Fi / Thriller / Horor / Fantasy
Režie: Steven R. Monroe
Hrají: Nick Chinlund, Erin Karpluk, Barry Corbin, Tinsel Korey, Don S. Davis, David Lewis

Televizní film natočený pro kanál SCI-FI. Jake Suttner bydlí v malém městečku na Aljašce, které, jak tvrdí, bylo napadeno velkou nestvůrou, připomínající draka. Tento drak byl známý v mytologii jako Wyvern, který se probudil kvůli globálnímu oteplování z rozpouštějících ledovců Aljašky. Nyní se budou muset všichni obyvatelé městečka postavit této krvelačné bestii.

Dříve zabíjel draky Honza, dneska kamioňák, dříve jsme měli pohádky, dnes horory...
Ant-Man

28. prosince 2015 v 0:13 | paulito |  Filmy
70%
2015
Akční / Sci-Fi / Komedie
Režie: Peyton Reed
Hrají: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Corey Stoll, Michael Peña, Bobby Cannavale, Judy Greer, John Slattery, Joe Chrest, Wood Harris, T.I., David Dastmalchian

Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosti zmenšit své fyzické rozměry, ale současně znásobit svou sílu, se musí ujmout role hrdiny a pomoci svému mentorovi doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochránit tajemství, skrývající se v jeho úžasném obleku Ant-Mana, před zcela novými nebezpečími, která ho ohrožují. Pym a Lang jsou tváří v tvář zdánlivě nepřekonatelným překážkám nuceni naplánovat a provést rafinovanou loupež, která zachrání celý svět.

A jo, vtipné to celkem bylo a že komiksy zas tak moc nemusím, tak to docela uteklo.
Izraelské M113

27. prosince 2015 v 22:57 | paulito |  Historie
Ve službě u IDF je 5.900 M113. V blízké budoucnosti zůstane základním obrněným transportérem IDF. Ačkoliv dostupný, spolehlivý a relativně levný, je M113 zranitelný zbraněmi jako např. RPG. Typické RPG má průraznost 350 mm pancíře. Čelíce takové opozici, získal M113 v izraelské službě rychle reputaci pojízdné polní krematorium. V Libanonské válce v roce 1982 byly ztráty mechanizované pěchoty díky RPG tak vysoké, že IDF muselo přehodnotit očekávanou roli a výkony obrněných transportérů. APC je v boji vystaveno většímu riziku než tank. Tank může zničit svůj cíl na dálku palbou, zatímco APC musí dovézt pěchotu cestou v palebné zóně. Izraelci požadovali těžké APC, útočné vozidlo, které mohlo do palebné zóny s šancí přežít stejně dobře jako tank. Ale takové vozidlo nebylo dostupné a prozatímním řešením bylo zdokonalit odolnost M113. Proto bylo na M113 namontováno děrované ocelové pancéřování, nazvané Toga. Toto pancéřování bylo vzdáleno od samotného hliníkového pancéřování 250 mm.

M113 s pancéřováním Toga.

Toga bylo ochranou proti palbě lehkých ručních zbraní a střepinám granátů. Bez tohoto pancéřování bylo M113 odolné jen proti nábojům ráže 7,62 mm, za cenu zvýšení hmotnosti o 800 kg bylo Toga odolné proti protipancéřovým kulkám 14,5 mm. Toga bylo i částečnou ochranou proti RPG, protože přivedlo bojovou hlavici k předčasnému výbuchu. Nejnovější izraelskou modernizací pancéřování je lehké explozivní reaktivní pancéřování Classical, které je však namontováno jen na několika vozidlech.

M113 s modernizovaným pancéřováním Classical, 1997.

Witchhammer: Mirror, My Mirror

27. prosince 2015 v 22:11 | paulito |  Hudba
60%
1990

Druhé LP brazilské thrash metalové kapely z Belo Horizonte, hrající již od roku 1986. Hraje ve složení Teddy (bicí), Rogerinho (kytara), Paulo Caetano (kytara, zpěv) a Casito (baskytara, zpěv).
Neandrtálská apokalypsa (Das Ende der Neandertaler)

27. prosince 2015 v 18:26 | paulito |  Dokumenty
2015

Po tisíce let se neandrtálci potulovali zemí: ale najednou, v jediném okamžiku, zmizeli z historie. Vyhynutí neandrtálců je jednou z nejnepochopitelnějších záhad historie. Ale nové informace by mohly vyřešit tuto odolnou hádanku. Vědci věří, že neandrtálci byli vyhlazeni výbuchem obrovské sopky před 39 000 lety. Budeme sledovat tým vědců při zkoumání této sopečné teorie. A - pokud obří sopka může za konec neandrtálců - při zkoumání odpovědi, zda by v budoucnu podobný výbuch vyhladil lidstvo?26.12.2015: Parlament - 10 let Panychidy

27. prosince 2015 v 18:24 | paulito |  Ostatní
Blíží se konec roku a tak přišla také poslední akce tohoto roku, kde jinde, než v Parlamentu, kde to kromě poslední akce roku bude nejspíš poslední akce vůbec, současný pronajímatel končí a další metalový není v dohledu. Ale nevadí, uvidíme jak to dopadne a tahle poslední akce byla úplně super, sešlo se přes 100 lidí, pivo a kořalka vůberné a také hodně dobrá muzika. Přišli jsme už v půl šesté a od šesti začala první kapela, německá black metalová Sadistic Sacrament z Regensburgu, která hraje od roku 2012 a v roce 2013 vydala EP Inhuman Baptism. Je pravda, že po posledních koncertech Kampfar a Gorgoroth nás zas tak nezaujala, ale pro rozjezd to bylo slušné. Výborná nálada a hudba pokračovala, nastoupila další black metalová kapela, brněnští Asgard, ale spíš mi jejich tvorba připomínala thrash od starého Arakainu. Navíc jsem jejich vystoupení proseděl s přáteli u baru. A pak už přišla Panychida, hlavní oslavenec večera, nálada vygradovala, kořalky do nás padaly a koncert byl vynikající. Takže dalších 10 let? Pak už jsme zaplatili a jeli domů, ani nezůstali na poslední Armillarii, přece jen už jsme měli lehce dost....a 16.1. sezona zase začíná, tentokrát v Lampě.