Život bez knih a zážitků je jen promarněný čas....

Červen 2015

Minomet 4.2-inch Mortar

30. června 2015 v 21:04 | paulito |  Historie
V roce 1941 štábní plánovači britské armády zjistili potřebu minometu, který by mohl pálit miny, které by vytvářely velké množství dýmu pro taktické zakrytí, není pochyb, že byli ovlivněni německým 10-cm Nebelwerfer minometem. Byl vyvinut nový design 4.2-in (106,7 mm) těžkého minometu, ale téměř okamžitě poté, co byly první kusy připraveny pro použití u zadýmovacích jednotek Royal Engineer, přišel požadavek na přestavbu nové zbraně na těžký minomet pálící konvenční vysoce explozivní miny v bateriích Royal Artillery. Tak se nový minomet stal Ordnance, SB 4.2-inch Mortar. 4.2-inch Mortar byl vyráběn v době, kdy byl britský vojenský průmysl plně vytížen. Špatné vlastnosti min vedly k maximálnímu dostřelu jen 3.018 m oproti požadovaným 4.023 m. Brzy byly představeny nové miny s aerodynamičtějším tvarem, byly však vyráběny z litiny a dostřel byl 3.658 m. V té době již byly používány HE miny, ale původní zadýmovací funkce nebyla zapomenuta a byly vyráběny i tyto miny. 4.2-inch Mortar byl příliš těžký a obvyklou metodou nasazení do akce bylo tažení za Jeepem nebo jiným lehkým vozidlem. Základní deska a hlaveň tak byly vezeny na malém podvozku a zbraň mohla být rychleji sestavena. Při vezení na Universal Carrier to bylo ještě jednodušší. Základní deska byla shozena z vozidla, zbytek byl rychle přimontován a palba mohla být vedena velmi rychle. Ukončení boje bylo právě tak rychlé. To vedlo k tomu, že se vojáci dívali na 4.2-inch Mortar s jistým podezřením. Když baterie 4.2-inch Mortar vedla podpůrnou palbu, mohla být poté rychle stažena z akce, když nepřítel zahájil odvetnou palbu, zatímco vojáci museli zůstat na stávající pozici a byli odvetné palbě vystaveni. 4.2-inch Mortars byly u Royal Artillery široce používány, od konce roku 1942 a zbraň byla stále používána během Korejské války.

Specifikace:
Ráže: 106.7 mm (4.2 in)
Délka: hlaveň 1.73 m
Hmotnost: v akci 599 kg
Elevace: +45° až +80°
Traverse: 10°
Maximální dostřel: 3.749 m
Hmotnost miny: 9.07 kg

4.2-inch Mortar pálí na německé pozice na hoře Etna na Sicílii v roce 1943.
Thomas Thiemeyer: Kamenné oko

29. června 2015 v 18:44 | paulito |  Knihy
Při archeologickém výzkumu v Africe objeví Hannah tajemnou sochu připomínající Medúzu. Hvězdná mapa a symboly ve skále zavedou tým archeologů do podzemního labyrintu, kde je ukrytá další socha s okem, které při dopadu světla roní slzy. Každý chce cennou památku získat pro sebe. Přestože následuje jedna tragédie za druhou, boj o kamenné oko neutuchá. Hannah, která jediná kouzlu odolává, musí sochu přemístit někam, kde ji lidé objeví, teprve až rozluští její záhady.

Celkem solidní archeologický thriller s dobrým koncem..


Garda

28. června 2015 v 21:32 | paulito |  Dokumenty
2015

Celovečerní dokumentární film o činnosti a "mentalitě" Hlinkovy gardy. Film se pokouší popsat motivace a smýšlení členů jedné z nejkrvelačnějších organizací působících v Evropě ve 20. století. Blíží se čas, kdy poslední členové Hlinkovy gardy v "tichosti odejdou", a Slovensko se stále vyhýbá popisu asi nejtemnějších chvil své historie.27.6.2015: Hell Fast Attack IX - den druhý

28. června 2015 v 21:30 | paulito |  Ostatní
Den druhý jsme začali vynikající česnekovou polévkou.. pivo jsme tento den poměrně omezili, jednak jsme chtěli déle vydržet a jednak mě druhý den čekalo řízení zpět do Plzně. Tentokrát začala hrát česká black metalová kapela Degoryen, která má za sebou jedno demo a pro začátek a pro pomalu se scházející fanoušky dobrá alternativa. Po nich nastoupila slovenská atmosferická black metalová kapela Aeon Winds, která nás ale moc nezaujala, ani jejich tvorba moc do celkové kompozice moc nezapadala. Další kapelu, španělskou black metalovou Empty, která vydala a poslední LP Etica Profana Negativa minulý tok, jsme slyšeli opět od stanu a pod pódium jsme se zase vydali na na italské black metalisty Deathrow, kteří vydali minulý rok LP The Eerie Sound of the Slow Awakening a na podiu to pořádně rozjeli, z tohoto dne se mi asi líbili nejvíce. Následovala další ukrajinská black metalová kapelka, Ulvegr, která má za sebou také LP z minulého roku, The Call of Glacial Emptiness a udržela laťku nastavenou Deathrow. Zato další kapela, pagan/heavy metalová Obtest z Litvy, mi na tenhle festík vůbec nezapadala, možná ji spíš měli dát do dřívějšího hracího času, neměla ani moc velkou odezvu mezi fanoušky. A pak už přišla hlavní hvězda druhého večera, řecká black metalová kapela Acherontas, jako jediná se zcela aktuálním LP Ma​-​IoN (Formulas of Reptilian Unification) a stejně jako headliner ze včera, měla velké problémy s ozvučením. Pak už se rozjela černá mše a výborný black.. na poslední kapelu večera, německý black metal Darkened Nocturn Slaughtercult, jsme opět zamířili od stanu a usínali za rytmu jejich hudby. Ráno jsme vstali už v šest a bez problémů dorazili během tří hodin do Plzně. Pár slov k pozitivům a negativům festivalu: mezi pozitiva patří pohodová atmosféra, není přelidněno, výborné pivko (12° a HFA speciál 11°), řada přátel, Tína si přivezla dvě nová trička (Panychida a HFA) za dost dobrou cenu (dohromady 450 CZK), dost místa na stanování. Samozřejmě nesmím zapomenout výborné kapely a vynikající zvuk až ke stanu. Negativa: nehorázné ceny za jídlo (za dva smažáky a trošku hranolek ke každému přes 200 CZK je síla), malý výběr jídla, zbytečně dlouhé pauzy mezi kapelami, přílišná vzdálenost fanoušků od podia a co hůř, před podiem leze pořád spousta fotografů i pořadatelů, což úplně rozbíjí atmosféru u hrající kapely a ruší. První fest, kde stát u podia je spíš za trest. Za co pořadatelé nemůžou, bordel na WC a umyvárnách. Takže příští rok si vezmeme lehátka, plynovou bombu, konzervy a nikam se moc cpát nebudeme, budeme vegetit u stanu (což už takhle řada lidí dělala) a před podium si chodit jen pro pivo...
26.6.2015: Hell Fast Attack IX - den první

28. června 2015 v 20:34 | paulito |  Ostatní
Poprvé na Hell Fast Attack! Po několika letech, kdy jsme to plánovali a nikdy to nevyšlo, ale tentokrát na devátý ročník už ano. Cesta z Plzně přes Prahu byla pohodová, byli jsme na místě za necelé tři hodiny a i autokemp Obora jsme našli bez problémů, není přímo v Brně, je od něj pár kilometrů. Byli jsme tam relativně brzo a moc lidí tam ještě nebylo, takže jsme šoupli auto pod strom a postavili stan. První skupina měla začít v 16.30, ale občerstvení už běželo a tak jsme zašli na pivko a v popíjení pod přístřeškem nakonec decentně pokračovali celý večer. Stanový tábor s ezačal plnit a to už nastoupila první kapela, česká black/folk metalová Adultery, která se dala dohromady zase po delší době a poslední LP vydala už v roce 2006. Na rozjezd dobré. Pak už nastoupila naše plzeňská Panychida, která jednak opět předvedla vynikající výkon a měla i slušnou fanouškovskou podporu, řada Plzeňanů cestu do Brna našla. Jako další nastoupila polská black/death metalová kapela Saltus, jejíž poslední LP už také nese datum roku 2009 a nezaujala ani mě, ani většinu fanoušků. Polský blok doplnila black metalová Arkona, kterou už známe z Parlamentu a tady se nám líbila mnohem víc. Po nich už přišla hlavní hvězda večera, ukrajinská black metalová Nokturnal Mortum z Charkova, poslední LP ale také už v roce 2009. Ta přes počáteční problémy se zvukem také předvedla vynikající výkon a určitě byla vrcholem tohoto večera. Další dvě kapely už jsme díky únavě poslechli ze stanu, ale zvuk byl i tak výborný, takže jsme o tolik nepřišli. Předposlední kapelou byla další ukrajinská black metalová Elderblood a na závěr další black metalová kapela, tentokrát české Inferno. Pak už jsme se odebrali do říše snů.


Borknagar: Borknagar, The Olden Domain, The Archaic Course

28. června 2015 v 19:27 | paulito |  Hudba
80%

První tři LP norské progressive viking/folk metalové kapely z Bergenu, hrající od roku 1995. Hraje ve složení Øystein Garnes Brun (kytara), Jens F. Ryland (kytara), ICS Vortex (baskytara, zpěv), Lazare (klávesy, zpěv), Vintersorg (zpěv) a Baard Kolstad (bicí).Borknagar
1996
The Olden Domain
1997
The Archaic Course
1998
Apparition: For Vengeance...And For Love

28. června 2015 v 19:08 | paulito |  Hudba
80%
2012

Druhé a zatím poslední LP britské gothic metalové kapely ze Staffordu, hrajííc od roku 2004. Hraje ve složení David Homer (kytara, klávesy, baskytara, zpěv), Fiona Creaby (zpěv), Nick Whitmore (kytara), Ashley Guest (bicí) a Amy Lewis (kytara).
Anaboth: Nie Czas Pomiotów

28. června 2015 v 18:55 | paulito |  Hudba
70%
1996

První demo polské raw black metalové kapely z Krakova, hrající v letech 1996-2000 a od roku 2010. Hraje ve složení Daren (bicí), Moloch (vše), Hellvis (kytara) a PVF (klávesy).

Ahnengrab: Ahnengrab

28. června 2015 v 18:29 | paulito |  Hudba
100%
2008

První LP německé pagan/black metalové kapely z Franfurktu nad Odrou, hrající od roku 2006. Hraje ve složení Tom W. (bicí), Tibor C. (kytara), Cristoph H. (kytara), Christoph "Fenris" L. (zpěv) a Tom J. (baskytara).
Vermingod: The Grand March To Devastation

28. června 2015 v 18:17 | paulito |  Hudba
90%
2010

Jediné LP řecké death metalové kapely z Patrasu, hrající od roku 2003. Hraje ve složení Telis (kytara, zpěv), Aris (zpěv), George (kytara), Ilias (bicí) a Lefteris (baskytara).
Bohemian Grove: Age Of Retrogression

28. června 2015 v 18:12 | paulito |  Hudba
90%
2008

Jediné LP řecké black metalové kapely z Patrasu, htající od roku 2006. Hraje ve složení Marius V. (baskytara), Thanos (bicí), Seraphim (kytara) a Chris (zpěv).13.6.2015: Legendy Praha - BMW a Mercedes

25. června 2015 v 22:43 | paulito |  Ostatní
BMW a Mercedes byly na Legendách asi nejvíce zastoupené značky vůbec, ani jsme je všechny nefotil...
Letecké boje nad Hongkongem v prosinci 1941

25. června 2015 v 22:12 | paulito |  Historie
Formace bombardérů Mitsubishi Ki-51 z 44. Sentai při letu nad Čínou. V prosinci 1941 se tato letadla často objevovala nad Hongkongem.

V prosinci 1941 byla britská vojenská posádka v Hongkongu dost početná, ale slabě vyzbrojená. Tvořilo ji šest praporů pěchoty s 14.000 vojáky britských, kanadských a indických a místních dobrovolníků (velitel Major General Christopher M. Maltby). Dělostřelectvo (28 děl ráže od 102 do 233 mm) bylo namířeno na odražení námořního výsadku (podobně jako v Singapuru) a nedisponovala výbušnými náboji. Byly zde rovněž umístěny nevelké námořní síly a jen symbolické letecké. Navíc po zahájení války byly do Singapuru odeslány torpédoborce HMS Thanet a HMS Scout a zůstal zde jen starý torpédoborec HMS Thracian a několik desítek menších plavidel. Na letišti Kai Tak na východ od Kowloonu byla umístěna eskadra Royal Air Force v síle tří zastaralých dvouplošníků Vickers Vildebeest, eskadra Fleet Air Arm se dvěma létajícími čluny Supermarine Walrus a Hong Kong Volunteer Defende Force (HKVDF) se dvěma De Havilland Hornet Moth, dvěma Avro Cadet a jedním Avro Tutor. Všechny tato letadla se hodila jen pro výcvik nebo pro průzkum, ale nebyla to reálná bojová síla. Co hůře, geogrefické umístění Hongkongu a vývoj válečné situace vylučovaly vyslání dalších posil. Pro Japonce bylo dobytí Hongkongu jednou z priorit a bylo plánováno zároveň s útoky na Pearl Harbor, Malajsko a Filipíny. Hongkong byl posledním velkým přístavem na pobřeží Číny, který ještě nebyl v japonských rukou. Navíc Japonci nemohli připustit, aby jim v týlu zůstala nepřátelská základna, ačkoliv izolovaná a zabvená možnosti vést bojové operace. K invazi do Hongkongu byla připravena 38. pěší divize (velitel Chujo T. Sano) ze sestavy 23. armády (Chujo Takashi Sakai). Její hlavní ofenzivní sílu tvořila pěší brigáda (Shosho Takeo Ito) s 228., 229. a 230. pěším plukem (celkem 9.000 mužů), vyzbrojené kanóny 75 mm a minomety. Palebnou podporu poskytovala dělostřelecká brigáda (Shosho K. Kitajima). Z moře operaci zabezpečovala operaci tato plavidla: lehký křižník Isuzu, torpédoborce Ikazuchi a Inazuma, torpédovky Tsuga, kari, Kiji, Kasasagi a Hiyodori a několik menších plavidel. Námořní výsadek neměl být v první fázi nasazen, ofenzívu podél poloostrova Kowloon na jih měla provést 38. divize.
Japonské letouny nad Hongkongem.

Leteckou podporu měla zajistit 1. Hikodan (letecká brigáda, velitel Shosho T. Akiyama) armádního letectva. 1. Hikodan operovala dříve v různých oblastech Číny. 8.11.1941 byl vydán rozkaz na podporu invaze v Hongkongu, převelelo velení 1. Hikodan do Kantonu 44. Sentai (Taisa K. Otsubo), 45. Sentai (Taisa H. Tsuchio) a 10. Dokuritsu Chutai (Shosa Akira Takatsuki). Ve výzbroji 44. Sentai se nacházelo 24 bombardérů Mitsubishi Ki-51 a 8 průzkumných Mitsubishi Ki-15-II, 45. Sentai 36 bitevních Tachikawa Ki-36 a 10. Dokuritsu Chutai 10 stíhacích Nakajima Ki-27 Otsu. Kromě toho v kantonu byly umístěny tři průzkumné Ki-15-II z 18. Dokuritsu Chutai (Taii A. Hideo). K prvnímu náletu na Hongkong došlo kolem 08.00 ráno 8.12.1941, šest hodin po zahájení útoku na Pearl Harbor. 12 Ki-36 z 45. Sentai s eskortou 9 stíhačů Ki-27 z 10. Dokuritsu Chutai nalétly od západu v nevelké výšce na letiště Kai Tak. Japonské letouny zaútočily bombami a kulomety na letouny na letišti a sousední instalace a také na kotviště létajících člunů v zátoce Kowloon. Několik bomb spadlo rovněž na blízké domy a kasárna Sham Shui Po. Ki-36 byly lehké průzkumné stroje a mohly nést maximálně 10 lehkých bomb o hmotnosti 12,5 kg. Nebyl to žádný masový nálet, ale přesto byly jeho důsledky vážné. Díky průzkumu a vyzvědačům Japonci věděli o slabosti britského letectva v Hongkongu. Úkolem stíhaček Ki-27 nebyla ochrana vlastních bombardérů, ale ostřelování různých cílů z kulometů. Během náletu a následujících požárů shořely oba Walrusy, jeden Vildebeest (druhý byl poškozen), zničeny byly všechny stroje HKVDF a také mnoho civilních strojů, nacházející se na letišti Kai Tak. Bylo mezi nimi pět pasažérských dvouplošníků Curtiss T-32 Condor aerolinií CNAC a tři pasažérské Ju 52/3m aerolinek Eurasia Air Corporation. Byl také zničen létající člun Sikorsky S-42B Hong Kong Clipper II společnosti Pan Am. Explodovala v kouli ohně v 8.10. Kapitánovi letadla Fredu Ralphovi a jeho posádce se později podařilo dostat z Číny do Indie. Jedna z bomb zasáhla hangár, ale nevybuchla, což zachránilo tři pasažérské Douglasy (dva DC-3 a jeden DC-2), Curtiss T-32 z CNAC a dva Junkersy (jeden Ju 52 a jeden W34) z Eurasia Air. Posádka T-32 se později pokusila přeletět do Manily, ale pro poruchu motoru se musela vrátit do Hongkongu. Poté padl do rukou Japonců, kteří ho dále používali. Japonští piloti hlásili zničení 12 letadel a zemi bez vlastních ztrát. Britské a čínské ztráty byly o polovinu větší, celkem 17 letadel. Vše díky slabosti protiletadlové obrany a tomu, že letouny nebyly rozmístěny kolem letiště, ani zamaskovány. Britové věděli o zahájení války již od 05.12 ráno, ale nepodnikli prakticky žádná opatření. Do večera 8.12. se mechanikům podařilo opravit poškozený Vildebeest a piloti obou bojeschopných letounů, Flight Lieutnant Donald S. Hill a Flying Officer Hector B. Gray, hlásili veliteli RAF v Hongkongu Wing Commander Humphrey G. Sullivanovi úmysl provést odvetný noční nálet na Kanton. Akce ale nezískala souhlas generála Maltbyho. Sullivan následující den přikázal evakuaci letiště Kai Tak do čínského Kweilinu, s cílem bombardovat po cestě japonské pozice u Nam Tan. Také tentokrát Maltby akci nepovolil a oba letouny byly spálené pozemní obsluhou na letišti Kai Tak. Večer 8.12. přeletěly všechny civilní letouny, pilotované americkými a čínskými posádkami a naplněné civilisty do 320 km vzdáleného čínského Namyung. Během dne byly letouny zamaskovány. Večer 9.12. se letouny vrátily do Hongkongu, aby nabraly další uprchlíky. Celkem bylo během dvou nocí a 16 letů evakuováno z Hongkongu 275 Američanů a Číňanů. Zároveň s prvním náletem na Hongkong překročily oddíly 38. divize hraniční řeku Shenzen a začaly pochod na jih. Britové rezignovali na obranu Nových teritorií, tvoříc první linii obrany na poloostrově Kowloon (tzv. Gin Drinkers Line). Japonci pokračovali s nálety na Hongkong také v následujících dnech. 9.12. napadli mj. britské lodě v zátoce Aberdeen a od 11.12. také pozice britských vojsk na Gin Drinkers Line, což přineslo úspěch, o půlnoci se Britové stáhnuli. 12.12. byly bombardovány vojenské objekty na poloostrovu Stonecutters na západ od Kowloonu. Zasažen a vážně poškozen byl dělový člun HMS Moth. Nálet na Stonecutters byl opakován následující den a vyřadil z akce tři dělostřelecká postavení 152 mm. Ráno toho dne obránci pod japonským tlakem opustili poloostrov Devils Peak a ustupovali do Hong Kongu. V té chvíli se celá kontinentální část Hongkongu ocitla v japonských rukou. V rámci přípravy na invazi na ostrov Hong Kong se 16.12. nad britskou kolonií poprvé objevily těžké japonské bombardéry. 18 Mitsubishi Ki-21 z 14. Sentai, 4. Hikodan, bombardovalo dělostřelecká stanoviště v západní části ostrova Hong Kong. Několik náletů provedly také bombardéry Mitsubishi G3M ze základny Hankow z 1. Kokutai námořního letectva. Japonské letectvo dosáhlo také úspěchů proti britské flotile. Například 15.12. byl nedaleko Aberdeenu bombardována a potopena pomocná loď HMS Indira. Následující den byl při náletu na Aberdeen potopen torpédový kutr MTB-08. 19.12. byl u Kowloonu potopen další kutr, MTB-26. 21.12. japonské letouny těžce poškodily v úžině West Lamma Channel dělové čluny HMS Cicala. Neovladatelná loď, která dostala tři zásahy, byla později potopena torpédovým kutrem MTB-09. Večer 18.12. se japonské oddíly přepravily přes zátoku Kowloon a úžinu Lye Mun a zahájily vyloďování v severovýchodní části ostrova Hongkong, v oblasti North Point, Breamer Point a Sau Ki Wan. Během následujících dnů byly zbytky britských vojsk zatlačeny do západní části ostrova a města Victoria. Organizovaný odpor trval do 24.12.1941. Následující den, po 17 dnech bojů, nejvyšší představitelé britské vlády, v čele s guvernérem Sirem Markem Aitchisonem a generálem Maltbym, podepsali kapitulaci. Britové ztratili během bojů 1.500 mužů a 6.500 se dostalo do zajetí. V zajateckých táborech zemřelo 3.000 zajatců. Britové také ztratili většinu plavidel, z nichž několik padlo do rukou Japonců (včetně torpédoborce HMS Thracian). Japonské ztráty byly 700 padlých a 1.500 raněných. Armádní letectvo ztratilo and Hongkongem dva letouny, díky palbě protiletadlových děl (jedno sestřelili z HMS Tern). 45. Sentai byla po vítězství odeslána na jih, 10. Dokuritsu Chutai zůstala na letišti Kai Tak do poloviny března 1942.


Šílený Max: Zběsilá cesta (Mad Max: Fury Road)

25. června 2015 v 21:57 | paulito |  Filmy
80%
2015
Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller
Režie: George Miller
Hrají: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Rosie Huntington-Whiteley, Zoë Kravitz, Riley Keough, Josh Helman

Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou ve vyzbrojeném obrněném vozidle, v jejímž čele stojí elitní Imperator Furiosa. Citadelu, odkud prchají, tyranizuje Immortan Joe, kterému kdosi odcizil něco nenahraditelného. Rozzuřený vojenský vůdce svolá všechny své gangy a ve vysokooktanové silniční válce nemilosrdně pronásleduje prchající rebely.

Nebylo to špatný, byla to jízda - boj - jízda - boj a fakt se na tom filmaři vyřádili. Ale Mel Gibson je prostě Mel Gibson.Sterbhaus: New Level Of Malevolence

25. června 2015 v 20:26 | paulito |  Hudba
80%
2015

Druhé LP švédské thrash/death metalové kapely ze Stockholmu, hrající od roku 2007. Hraje ve složení Erik Röjås (bicí), Marcus Hammarström (baskytara, zpěv), Simon Olovsson (kytara) a Jimmy Ahovalli (kytara).
František Kotleta: Bratrstvo krve 1 - Hustej nářez

25. června 2015 v 19:04 | paulito |  Knihy
S partyzánštinou je konec. Je na čase rozpoutat válku. Absolutní válku lidí proti mimozemským okupantům. Jestli má být planeta Země svobodná, je třeba obětovat všechno, včetně vlastních životů - a to platí nejen pro lidi, ale i pro upíry. Jan Bezzemek, Gerhard, Petra, Lucie i Diana a jeho partička upířích transvestitů a dalších jejich spojenců stojí na prahu poslední bitvy se

žlutými šmejdy z vesmíru a vědí, že není cesty zpět. Čeká je buď smrt, nebo svoboda.

Není to špatné, ale v podstatě pořád dokola to samé... jinak ostré, akční, spousta mrtvých.


Poltergeist

23. června 2015 v 20:55 | paulito |  Filmy
70%
2015
Horor
Režie: Gil Kenan
Hrají: Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Jared Harris, Nicholas Braun, Jane Adams, Saxon Sharbino, Kyle Catlett, Kennedi Clements

Legenda hororového žánru Sam Raimi přichází s úplně novým zpracováním klasického příběhu o rodině, jejíž poklidný život se obrátí naruby, když se v jejich domě začnou dít podivné věci. Útoky děsivých bytostí se stále stupňují a rodina musí čelit nejhorší noční můře ve chvíli, kdy zmizí jejich nejmladší dcera.

Je to remake, takže nic nového, jen místo Indiána je tu vymítač duchů :-) jinak televize, hřbitov, atd. Spíše takový rodinný horor, ale koukat se na to dá.