Život bez knih a zážitků je jen promarněný čas....

Prosinec 2013

Lovci nacistů (Nazi Hunters)

31. prosince 2013 v 10:17 | paulito |  Dokumenty
2010

Příběhy o organizacích, skupinách a jednotlivcích hledajících lidi, jenž patří k nejnenáviděnějším na Zemi - nacistické válečné zločince. Příběhy o pronásledování a snaze učinit spravedlnosti zadost. Lovci nacistů pronásledovali lidi, jenž patří k nejnenáviděnějším a nejočerňovanějším na Zemi. Někdy je motivovaly vyšší zájmy, jindy postupovali způsobem, který po odhalení zděsil i jejich příznivce. Stíhali ty, jejichž zločiny byly strašlivou a požadovanou odplatou. A mnozí byli připraveni pronásledovat pachatele, dokud nebude učiněno zadost spravedlnosti - od Churchilla, přes SAS a stratégy, kteří plánovali Den D, až po Mossad. Tyto příběhy o pronásledování a snaze učinit spravedlnosti zadost jsou plné dramat a tragédií.

Díly:
1. Hon na německé raketové vědce
2. Lov na Martina Bormana
3. Spravedlnost SAS
4. Peiper: Malmedský masakr
5. Velitel tábora smrti
6. Dobrý nacista
7. Anděl smrti
8. Židovští mstitelé
9. Zabití Reinharda Heydricha
10. Lovení Adolfa Eichmana
11. Monstrum a řezník
12. Kdo zabil Heinricha Himmlera
13. Goering: výstavní hvězdaThaurorod: Anteinferno

31. prosince 2013 v 9:01 | paulito |  Hudba
70%
2013

Druhé LP finské progressive metalové skupiny z Jokely, hrající od roku 2002. Hraje ve složení Lasse Nyman (kytara), Pasi Tanskanen (baskytara), Joonas Pykälä-aho (bicí), Emppu (kytara), Harri Koskela (klávesy) a Andy Kravljaca (zpěv).
Unhuman: Unhuman

31. prosince 2013 v 8:57 | paulito |  Hudba
70%
2013

První LP kanadské progressive/technical death metalové skupiny z Montrealu, hrajííc od roku 1995. Hraje ve složení Matt Bérubé (baskytara), Alex Dupras (bicí), Kevin Chartré (kytara) a Youri Raymond (zpěv, kytara).
Valkyrja: The Antagonist's Fire

29. prosince 2013 v 21:47 | paulito |  Hudba
90%
2013

Třetí LP švédské black metalové skupiny ze Stockholmu, hrající od roku 2004. Hraje ve složení S.W. (kytara), A.J. (zpěv), Jocke Wallgren (bicí) a V.P. (baskytara).
Vicious Rumors: Electric Punishment

29. prosince 2013 v 21:43 | paulito |  Hudba
70%
2013

Již jedenácté LP heavy/power metalové americké skupiny ze Santa Rosy v Kalifornii, hrající již od roku 1979. Hraje ve složení Geoff Thorpe (kytara, zpěv), Larry Howe (bicí), Bob Capka (kytara), Tilen Hudrap (baskytara) a Nick Holleman (zpěv).
Hartwig Hausdorf: Ne z tohoto světa

29. prosince 2013 v 21:32 | paulito |  Knihy
Hartwig Hausdorf patří k nejznámějším badatelům a autorům na poli záhadných faktů a jevů. Světovou proslulost si získal objevem pyramid v Číně. Jeho knihy byly dosud přeloženy do 16 jazyků. Jeho jméno se stalo pojmem i v USA, kde je od roku 2004 uváděn v příručce Who's Who in the World. Autor činí konec dosavadním spekulacím a dokazuje, že při vývoji lidstva na této planetě byly ve hře síly a technologie, které stěží pocházejí z tohoto světa. Prezentuje záhadné artefakty a objevy, jejichž existence na naší planetě je záhadou.Hobit: Šmakova dračí poušť (The Hobbit: The Desolation Of Smaug)

29. prosince 2013 v 20:28 | paulito |  Filmy
70%
2013
Dobrodružný / Fantasy
Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch, Luke Evans, Orlando Bloom, Evangeline Lilly, Richard Armitage, Graham McTavish, James Nesbitt, John Callen, Cate Blanchett

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka - nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti.
Hezké.. ale nic, co by se nevešlo do jedné hodiny... v podstatě se tam nic nestalo.

Divy australských národních parků (Wonders Of The Australian National Parks)

28. prosince 2013 v 15:31 | paulito |  Dokumenty
2005

Budete obdivovatelem největšího australského národního parku Kakadu, zařazeného do Seznamu světového dědictví UNESCO, podmořských divů Velkého bariérového útesu, pozoruhodných pruhovaných skal pohoří Bungle Bungle a mnoha dalších neopakovatelných přírodních krás.
Nádherné tři dokumenty, ukazující přírodu Austrálie.28.12.2013: Naučná stezka Údolím Mže - 1. část

28. prosince 2013 v 14:03 | paulito |  Ostatní
Po proležených Vánocích je třeba se začít zase hýbat a tak po včerejší posilovně následoval první pěší výlet, skoro už vlastně v roce 2014. Zvolili jsme jednu z nových stezek v Plzni, Údolím Mže, která začíná za stadionem Viktorky a pokračuje podél řeky, přes Výstaviště, směrem k ZOO, kde jsme ji opustili a vrátili se na Bolevec.Wolfgang Hohlbein: Wyrm

27. prosince 2013 v 22:14 | paulito |  Knihy
Moc, která je starší než lidstvo samo - to je protivník Joffreyho Coppelstonea. Do Maggoty ho přivedly pracovní povinnosti, brzy se ale zapletl do strašného boje - boje s násilím, o jehož existenci neměl dosud ani tušení. Spadeno na něho mají místní obyvatelé, ale nejenom oni. Největším nebezpečím jsou jako člověk vysoké, odporné, bílé, červům podobné kreatury. V poslední vteřině Coppelstone svým protivníkům unikne, pak se však vynoří jeho hlavní nepřítel: WYRM! Odkud se vzaly nebezpečné kreatury?
Lovecraftovský příběh se vším všudy...


Warlord: The Holy Empire

27. prosince 2013 v 17:36 | paulito |  Hudba
40%
2013

Třetí LP americké heavy/power metalové skupiny z Los Angeles, hrající od roku 1980. Hraje ve složení Mark Zonder (bicí), William J. Tsamis (kytara, baskytara) a Nicholas Leptos (zpěv).
Winter Dawn: By Embers Embraced

27. prosince 2013 v 17:31 | paulito |  Hudba
60%
2013

První LP švédské melodické power metalové skupiny z Mariestadu, hrajííc od roku 2007. Hraje ve složení Christopher Östling (baskytara), Andreas Lindblad (bicí), Robin Lindblad (kytara), Johan Uvesten (kytara, zpěv), Anders Dahlén (klávesy, zpěv) a Simon Lindblad (zpěv).
Na věky věků (World Without End)

27. prosince 2013 v 15:39 | paulito |  Filmy
70%
2012
Drama / Historický / Romantický / Thriller
Režie: Michael Caton-Jones
Hrají: Ben Chaplin, Charlotte Riley, Miranda Richardson, Nora von Waldstätten, David Bradley, Cynthia Nixon, Oliver Jackson-Cohen, Megan Follows, Tom Weston-Jones
Začátek stoleté války i doba černé smrti ve stínu pilířů země. Výpravná britsko-německá adaptace světového knižního bestselleru Kena Folletta. V roce 2010 vznikla v britsko-německo-kanadské koprodukci adaptace knižního bestselleru Kena Folletta Pilíře země. Osmidílný projekt lákal diváky na výpravný obraz středověku, kde se na pozadí stavby katedrály rozvíjely lásky, pletichy, naděje i zloba postav napříč všemi vrstvami dobové společnosti. Seriál se díky atraktivnímu zpracování dočkal volného pokračování, konkrétně v podobě adaptace Follettovy knihy Na věky věků, která sama vznikla na základě úspěchu knižních Pilířů země. Nové vyprávění se sice odehrává opět ve městě Kingsbridge, ale o 150 let po předchozích událostech. V polovině 14. století se Anglie ocitá na prahu stoleté války, ale současně ji čeká hrůza černé smrti. Nicméně morová epidemie, jež si vyžádala tisíce životů, nepřímo zapříčinila také zásadní proměny v dobové společnosti, které připravily půdu pro renesanci. Do tohoto dobového rámce je opět zasazeno vyprávění, kde se protínají osudy, lásky i kruté pletichy postav ze všech vrstev tehdejší společnosti - od rolníků a řemeslníků přes zástupce církve až po šlechtice i krále. Projekt opět iniciovala německá společnost Tandem Communications, která se specializuje na výpravné televizní projekty a adaptace bestsellerů jako The Company, Titanic: krev a ocel, Království prstenu, Hádův faktor či Vesmírná exploze. Do koprodukce natáčené v Maďarsku a na Slovensku také vstoupila kanadská firma Take 5 Productions a britsko-americká společnost Scott Free Films, jejímiž zakladateli jsou slavní režiséři hollywoodských blockbusterů Ridley a Tony Scottovi. Hlavních i vedlejších rolí se zhostili začínající i mezinárodně známí herci z Anglie i dalších evropských zemí jako Cynthia Nixonová, Miranda Richardson, Ben Chaplin, Peter Firth, Charlotte Rileyová, Rupert Evans či Nora von Waldstättenová.
Docela slušná historická sága, plná intrik a zvratů s happy endem :-)

Nákladní automobily Dennis

26. prosince 2013 v 20:54 | paulito |  Historie
Když zkoumáme, které společnosti vyráběly nákladní auta pro britskou armádu během první světové války, musíme hledat v historii. Některá jména, jako Straker Squire, British Berna a Belsize, skončila již brzy po válce, další, jako Commer, Leyland a Thornycroft, zůstávají v živé paměti. Jen jediná společnost dodnes vyrábí díly pro automobilový průmysl. Touto společností je samozřejmě Dennis. Když Evropa vstoupila do války, vyráběl Dennis komerční nákladní auta o nosnosti 30cwt, 2-tuny, 2 ½-tuny, 3-tuny, 4-tuny a 5-tun, která byla vybavena dle přání zákazníků. Jednou věcí, kterou měla vozidla Dennis, byly patentované zadní osy, které byly efektivnější a tišší, než řetězový pohon, obvykle v té době používaný. War Department vydal specifikaci pro dvě velikosti nákladu (3-ton - A typ, 30cwt - B typ) a pozvané firmy, vyrábějící nákladní auta, vyslala své typy ke zkouškám. Motor Aster, kterým byly vybaveny nákladní auta Dennis pro zkoušky v roce 1913, postrádal výkon a nebyl schopen pracovat delší dobu bez přehřívání. Dennis nahradil motor Aster motorem, vyrobeným u firmy White and Poppe a větším chladičem. To vyřešilo problém a v březnu 1914 získal Dennis certifikaci od War Department. Tak se stal Dennis prvním sériově vyráběným vojenským nákladním autem, vyráběným dle vládních specifikací. Šasi Dennis bylo vyrobeno z lisované oceli s rámem pro motor a převodovku. Za převodovkou mělo auto dvě lité ocelové brzdy. Motory White and Poppe byly vyráběny v Coventry podle specifikací War Office. Motor měl čtyři válce a byl dodáván do vozidel Dennis do roku 1919. Dennis pak odkoupil tuto společnost 5.11.1919. War Department brzy požadoval další vozidla a tak vznikla řada dalších vozidel Dennis, mírně odlišných od původního modelu. War Department nakoupil 94 nákladních aut Dennis N Type, která byla vybavena dřevěnou nástavbou typu General Service. S nižším podvozkem, diskovými koly a 60 hp motorem musela být dobře řiditelná. Další 2-tunová a 3-tunová šasi byla koupena přímo od společnosti Dennis. Během války také nakupoval War Department motory od Dennisu a posílal je do takových vzdálených míst, jako byla Mezopotámie a Rusko. Do konce války bylo ve službě 187 vozidel Type N, z toho 74 bylo převezeno do Evropy.

2-tunová verze nákladního auta Dennis s dřevěnými koly.

N Type
2-tunový Dennis s diskovými koly, pravděpodobně civilní vozidlo, zařazené do vojenské služby.


Amon Amarth: Once Sent From The Golden Hall

26. prosince 2013 v 19:07 | paulito |  Hudba
80%
1998

První LP švédské death metalové legendy ze Stockholmu, hrajííc od roku 1992. Hraje ve složení Ted Lundström (baskytara), Olavi Mikkonen (kytara), Johan Hegg (zpěv), Fredrik Andersson (bicí) a Johan Söderberg (kytara).
Adamantra: Revival

26. prosince 2013 v 19:02 | paulito |  Hudba
60%
2009

Zatím jediné LP finské progressive/power metalové skupiny z Helsinek, hrající od roku 2003. Hraje ve složení Jukka Hoffrén (baskytara), Mikko Sepponen (bicí), Panu Kiskola (kytara), Chrism (klávesy) a Michael Henneken (zpěv).

Acheronian Dirge: Sex Nex Quod Odium

26. prosince 2013 v 18:58 | paulito |  Hudba
70%
2008

Jediné LP americké black metalové skupiny z Arvady v Coloradu, hrající v letech 1998-2010. Hrála ve složení David Csicsely (bicí), Clay Cushman (kytara), Justin Siegler (kytara), Zach Salmans (zpěv) a Dave Borrusch (baskytara).
Arnošt Vašíček: Mexické záhady

26. prosince 2013 v 9:00 | paulito |  Knihy
Arnošt Vašíček. V nové knize Arnošta Vašíčka se podíváme se na záhadu Zakleté Pyramidy čaroděje, obří lebky z Chochuly, děsivé příšery Onza nebo potomků nebešťanů. Jsou mayské svatyně střeženy vraždící kletbou? Kdo vystavě studny božího světla? Co skrývá tupená parymida?


Evertale: Of Dragons And Elves

25. prosince 2013 v 19:27 | paulito |  Hudba
70%
2013

První LP německé power metalové skupiny z Kehlu, hrající od roku 2006. Hraje ve složení Martin Schumacher (bicí), Matthias Holzapfel (kytara, zpěv), Matthias Graf (kytara, zpěv) a Marco Bächle (baskytara, zpěv).
Jan Bauer: Co v učebnicích dějepisu nebylo potřetí

25. prosince 2013 v 15:35 | paulito |  Knihy
Spisovatel Jan Bauer se opět zabývá vzrušujícími tajemstvími dávné i bližší minulosti. Například se pokouší zodpovědět otázku, zda existovala jediná kolébka lidské civilizace, zda opravdu byla trojská válka, jestli historický Ježíš dokázel zázraky nebo jestli benátský kupec Marco Polo skutečně doputoval až do Číny, či si svůj slavný cestopis prostě vymyslel.