Život bez knih a zážitků je jen promarněný čas....

Červenec 2011

Atheist: Piece Of Time, Elements, Unquestionable Presence

31. července 2011 v 17:44 | paulito |  Hudba
Několik alb americké death metalové skupiny Atheist, z nichž dle mého názoru výrazně nad ostatní ční první album Piece Of Time. Skupina byla založena v roce 1984 a momentálně v ní hrají Kelly Shaefer (zpěv), Chris Baker (kytara), Jason Holloway (kytara), Travis Morgan (baskytara) a Steve Flynn (bicí).Piece Of Time
100%
1989
Unquestionable Presence
70%
1991
Elements
60%
1993
Na hraně temnoty (Edge Of Darkness)

31. července 2011 v 17:32 | paulito |  Filmy
80%
2010
Drama / Thriller
Režie: Martin Campbell
Hrají: Mel Gibson, Ray Winstone, Danny Huston, Bojana Novakovic, Jay O. Sanders, Denis OHare, Caterina Scorsone, Damian Young, Shawn Roberts

Docela solidní thriller o policistovy, který se po vraždě své dcery musí postavit proti vládě i vládou podporované mocné korporaci a když ho všichni zradí, najde spřízněnou duši v řadách nepřítele a dojde své pomstě (no, ten melodramatický konec trochu přehnali).
Za bostonským detektivem Tomem Cravenem přijíždí na návštěvu jeho dcera a maskovaný zločinec mu ji zastřelí ve dveřích a i když si všichni myslí, že cílem měl být on, začne pátrat a brzy zjistí, že Emma (Bojana Novakovic) byla ozářena a za vším stojí korporace, zabývající se výrobou jaderných zbraní, v jejímž čele stojí Benett (Danny Huston). Svědci umírají a Tom stojí proti politikům, včetně místního senátora a nakonec je otráven i on, ale v poslední chvílích svého života se s pomocí tajného agenta a čističe Jedburgha (Ray Winstone) všem pomstí.
Legie (Legion)

31. července 2011 v 17:21 | paulito |  Filmy
50%
2010
Akční / Fantasy / Thriller
Režie: Scott Charles Stewart
Hrají: Paul Bettany, Lucas Black, Tyrese Gibson, Adranne Palicki, Charles S. Dutton, Jon Tenney, Danny Quaid

Nepříliš vydařený horor o konci světa a jeho záchraně padlým andělem, který vyzní spíše jako zombie-střílečka. V motelu na poušti se sejde několik lidí, včetně majitele Boba Hansona (Dennis Quaid) a těhotné servírky Charlie (Adrianne Palicki). Když se zde objeví sotva chodící stařenka, která se u steaku změní na démona, běhajícího po stropě a snažícího se zabít přítomné, zjišťují, že něco není v pořádku :-) a tak přijíždí kovboj na bílém koni, aneb padlý archanděl Michael (Paul Bettany), který se vzepřel božskému plánu na vyhlazení lidstva a pomocí zde přítomných a automatických zbraní brání nenarozené dítě proti démonským šikům svého bývalého kolegy archanděla Gabriela (Kevin Durand). Blbost.


2012 movie

31. července 2011 v 17:10 | paulito |  Filmy
70%
2009
Katastrofický / Akční / Sci-Fi / Thriller
Režie: Roland Emmerich
Hrají: John Cusack, Amanda Peet, Chiwetel Ejiofor, Thandie Newton, Oliver Platt, Thomas McCarthy, Woody Harrelson, Danny Glover, Liam James, Morgen Lily

Další dva roky starý film, který vypadal v kině lepší, než skutečně byl a který jsme tentkráte, zklamán očekáváním, odsoudil, ale když člověk pomine nesmyslnost událostí a mizerné herecké výkony, je tady ještě stále vynikající grafika zániku západního pobřeží USA a celosvětové tsunami. A co si budeme povídat, jsou i mnohem horší katastrofické filmy.
Jackson Curtis (John Cusack) vyráží se svými dětmi do Yellowstonu na kempování a kromě toho, že zde potkává bláznivého hlasatele konce světa Charlieho (Woody Harrelson) zjišťuje, že se zde děje něco podivného. V druhé linii příběhu zjišťuje mladý vědec Adrian Helmsley (Chiwetel Ejiofor), že se blíží konec světa a tak všechny vlády, v čele s prezidentem USA (Danny Glover), zahájí stavbu arch, aby lidstvo přežilo. Film je také samozřejmě americky šablonovitý, má své klaďasy i záporáky (ruský boháč, americký politik) a apeluje na lidskost všech, což je na jedné straně krásné poselství, na druhé straně v takové situaci neraálné. Ale vše dobře dopadne a Adam a Eva jsou opět černí :-))

Avatar

31. července 2011 v 16:56 | paulito |  Filmy
80%
2009
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy
Režie: James Cameron
Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel Moore, Wes Studi, Laz Alonso

Když jsme tenhle film viděl před dvěnma lety v kině poprvé, tak se mi až na grafiku, která byla opravdu nádherná, moc nelíbil.. moc pohádkové, moc šablonovité (dobro x zlo, zlí vojáci x hodní vědci, hlavní hrdina, který prozře, moc přírody, která vše zachrání), prostě ekologická sci-fi pohádka, ale s odstupem dvou let se mi to celkem líbilo, odpočinkový a pohodový film. Na planetě Pandora těží pozemská společnost cennou horninu, což je přivede do konfliktu s místními domorodci, národem Na'vi, který žije v souladu s místní faunou a flórou. Pro výzkum domorodců je na zemi vytvořen hybrid domorodce s člověkem, tzv. Avatar, který je ovládán pozemským vědcem. Jedním z nich je Jake Sully (Sam Worthington), bývalý mariňák, který se k této práci dostal díky smrti svého bratra a je paralyzován od pasu dolů. Jake se na první misi seznámí s místní dcerou náčelníka jménem Neytiri, se kterou se sblíží a nakonec se ve finálním střetu postaví na stranu domorodců proti těžařské společnosti a jejím ozbrojencům, které vede plukovník Quaritsch (Stephen Lang).
Ian Rankin: Omnibus

31. července 2011 v 16:42 | paulito |  Knihy
Omnibus Uzly a kříže, Hra na schovávanou, Zuby nehty
Edinburgh, pýcha Skotů… To město je jako Jekyll a Hyde. Za denního světla nastavuje všem svou přívětivou tvář, tváří se pohostinně a láká k návštěvě. V noci se však proměňuje v netvora. Je zlé, kruté, nemilosrdné. Hrdina Rankinových detektivních románů je policista a projíždí městem převážně v noci, zná jeho temné periferie a podsvětní putyky. Jmenuje se John Rebus, sám nepatří mezi vzorové příslušníky policejního sboru, ale člověk nemůže moc hledět na předpisy, když mu přímo pod nosem někdo vraždí.
Tři povídky, v nichž vystupuje bývalý příslušník SAS inspektor Rebus, které kromě případů mapují i jeho osobní život... číst se to dá, ale nenadchlo mě to...

Jeff Carlson: Válka s pandemií

31. července 2011 v 16:37 | paulito |  Knihy
Země je zpustošená pandemií, nanotechnologickým virem, který vyhlazuje veškeré teplokrevné organismy pod výškovou hranicí tří tisíc metrů. Zbytky lidstva po celém světě s potížemi přežívají na izolovaných horských vrcholcích. Badatelka v oboru nanotechnologie Ruth Goldmanová vyvinula vakcínu s potenciálem naočkovat proti pandemii všechny lidi, kteří přežili, ale rozštěpená vláda USA se nezastaví před ničím, aby si vakcínu uchovala pro sebe. Ruth a Cam Najarro, muž který za přežití zaplatil vysokou cenu, jsou rozhodnutí poskytnout lék všem a musí přitom čelit zpustošené americké krajině. Společně podstupují anabázi obtížným terénem, během níž se setkají s tím nejlepším i nejhorším v lidské povaze.
Celkem solidní technothriller, pokračování knihy Rok pandemie, kdy se zbytky téměř vyhynulého lidstva snaží kromě záchrany ovládnout ten zbytek, co se dá.


Upíři, démoni a spol.

31. července 2011 v 16:33 | paulito |  Knihy
Putují nicotou mezi světem živých a světem mrtvých, straší v noci na opuštěných hřbitovech i v ozářených velkoměstech, a zakusují se krásným ženám do krku.Do postav upírů vtělujeme naše nejtajnější představy a úzkosti a snad právě proto upír dosáhl vesvětě literatury a filmu takového triumfu, jaký mu mohou ostatní strašidla jen závidět. Začtěte se do čtrnácti povídek mapujících vývoj upířích příběhů od 19. století!
Sbírka hororových povídek z různých dob, je pravda, že na upírech se toho moc vymyslet nedá, tudíž rekvizity a provedení jsou stále stejné..

Cesta z dovolené do Čech (Lignano-Tarvisio-Villach-Salzburg-Plzeň) 30.7.2011

31. července 2011 v 16:16 | paulito |  Ostatní
Tentokrát jsme zvolili trochu jinou trasu, přes průsmyk, aby jsme poznali také něco víc hlavně z Itálie, ale je pravda, že je to také pořád stejné, kukuřice a kostely, až předhůří Alp je moc hezké, pak údolíčka v Rakousku, ze začátku nás na silnici z Lignana k dálnici zbrzdila ca hodinová kolona, ale pak už se jelo výborně a až na jednu objížďku v Německu, kdy ve snaze si cestu co nejvíce zkrátit jsme málem skončili na nádvoří nějakého hradu :-)) jsme trasu projeli poměrně rychle a ocitli se v jiném, deštivém světě :-)

Dovolená Lignano 23.7. - 30.7.2011

31. července 2011 v 14:50 | paulito |  Ostatní
Po zmoknutí při příjezdu jsme se celkem rychle ubytovali, apartmán docela ušel (nebyl zase nic extra, za 18.000 Kč na týden), ale u rezidence Rubin, kde jsme bydleli, byl nádherný bazén, který jsme si ve chvíli, kdy nás přestalo bavit moře, docela užili. Počasí bylo celý týden docela ucházející, tzn., že krom soboty a neděle (ale my jsme se koupali každý den :-)) se dalo každý den opalovat a po pravdě řečeno, jako Středoevropan ke štěstí nějaké čtyřicítky nepotřebuji. Lignano jako takové je destinace spíše pro rodiny s dětmi, hlavně Riviera, kde jsme byli my, takže žádné pařby a diskotéky po půlnocích. Obsazení mezinárodní, Poláci, Maďaři, Slováci, Rusové, Rakušané, sem tam nějaký Němec a Čech a kupodivu i hodně Italů, prostě příjemné místo na pobyt. Ale také nudné a už teď vím, že tohle není zrovna dovča pro mě, příště nějakou poznávačku, něco o hodně více akčního :-)
Lamborghini Diablo, Lignano 29.7.2011

31. července 2011 v 14:25 | paulito |  Ostatní
Při jedné z našich cest za výbornou italskou zmrzlinou jsme potkali tohoto bílého krasavce :-))
Aquapark Lignano 29.7.2011

31. července 2011 v 14:17 | paulito |  Ostatní
V Aquaparku jsem osobně nebyl, jen přítelkyně s dcerou a se známými, ale prý to bylo báječné, jen si odtud každý přinesl nějakou tu naraženinu nebo odřeninu, ale všichni přišli spokojení :-)
Výlet do ZOO Lignano 28.7.2011

31. července 2011 v 13:52 | paulito |  Ostatní
Jeden den odpoledne jsme si udělali výlet do nedalekého zoo, kupodivu, vzhledem k tomu, že leží Lignano u moře, zde nebyly žádné ryby ani akvárii s mořskými živočichy, ale zoo byla moc hezká, velmi dobře udělaná a velice zajímavá zvláště pro děti, protože každé zvířátko tady zde mělo před výběhem obrazový doprovod, zaměřený zejména na děti, opravdu moc hezké a něco úplně jiného, než plzeňská zoo.


Výlet k majáku Lignano Sabbiadoro 27.7.2011

31. července 2011 v 13:27 | paulito |  Ostatní
Na výlet na druhou stranu Lignana, k majáku (no spíše majáčku) a místní loděnici jsme vyrazili spolu s našimi známými, se kterými jsme tam vypili po večerech nejednu lahvinku spumante a lambrusca :-)
Výlet do Aquileie 24.7.2011

31. července 2011 v 12:43 | paulito |  Ostatní
Protože nebylo stále v neděli počasí kdovíjak nádherné, podnikli jsme výlet za římskými památkami do městečka Aquileia, plného římských památek a s krásnou bazilikou. Protože jsou italská městečka plná kostelíků, u jednoho jsme se zastavili a i nám zazvonil na cestu, ale ještě před vjezdem do Aquielie jsme odbočili do Palmanovy na nákupy, aby jsme měli i tuhle stránku dovolené za sebou. Pak jsme se již vydali po památkách, viděli jsme základy římského domu, archeologické muzeum, baziliku, hřbitov padlých italůských vojáků z první světové války a i když se skoro nikde nesmí fotit :-(, tak nějaké fotečky přece jen máme.

Cesta na dovolenou do Itálie (Plzeň-Salzburg-Villach-Udine-Lignano) 23.7.2011

31. července 2011 v 11:57 | paulito |  Ostatní
Na dovču do Lignana jsme vyjeli už v 11 večer, stavili se na kafčo u mamky a pak už vyrazili přes Folmavu po B20 přes Německo směrem na Salzburg. Za Salzburgem jsme se napojili na dálnici směr Villach a pak už začaly tunely a tunýlky, jeden za druhým a tím, jak jsme vjížděli do Alp, se rapidně zhoršovalo počasí a celou cestu lilo, sluníčko se na nás usmálo zase až na italské straně, kousek před Udine. Ale jinak cesta v pohodě, náš stříbrný brouček (Mercedes A) nezklamal, kolona žádná (známí, co jeli hodinu za námi, stáli v koloně tři hodiny :-), do Lignana jsme dojeli před osmou, nakoupili v Lidlu a šli se podívat na pláž (počasí nic moc, na koupání to nebylo) a cestou do agentury pro klíče jsme pěkněěě zmokli :-))
Duha Plzeň Bolevec 18.7.2011

31. července 2011 v 11:24 | paulito |  Ostatní
Bohužel se nespojila, takže aspoň její konce, poklad jsem pod nimi nehledal :-)


Dexter 2

22. července 2011 v 12:11 | paulito |  Filmy
90%
2007
thriller / Krimi / mysteriózní / komedie

Hlavní postava Dexter Morgan (Michael C. Hall) pociťuje nutkavou potřebu zabíjet. Jeho nevlastní otec, bývalý policista Harry Morgan, ho naučil tuto potřebu směřovat pozitivním směrem, a to zabíjet jen vrahy, kteří nějakým způsobem unikli spravedlnosti. Pravidla, tzv. Harryho kodex, která Dextera jeho nevlastní otec naučil, mu přímo říkají, jak se chovat, aby nebyl chycen. V této sérii se ale Dexter musí více než zabíjet vrahy starat o vlastní kůži, protože jsou nalezeny na dně moře pozůstatky jeho obětí a jde po něm jak detektiv Doakes (Erik King), tak FBI a navíc mu život znepříjemňuje jeho ctitelka Lila (Jaime Murray). Nakonec se všechny problémy vyřeší takřka sami, Dexter přežije a může se dál věnovat svým zálibám.

Junkers Ju 88 - Operační nasazení: Debut v Severním moři

21. července 2011 v 16:19 | paulito |  Historie
27.3.1939 bylo dodáno prvních 10 Ju 88A-0 do výzkumného zařízení Luftwaffe v Rechlinu. Pro testování letadel v operačních podmínkách bylo ustaveno již následující den Erprobungskommando 88 pod velením Hptm. Helmuta Pohleho. Testovací program měl vyřešit problémy nového designu. Bylo okamžitě odhaleno, že brzdy pro střemhlavý let způsobují při střemhlavém letu problémy. Někdy se samovolně zapnuly a způsobovaly pak snížení rychlosti a nestabilitu letadla. Na zkoušky dohlížela skupina inženýrů z Junkersu a připravovala detailní zprávu pro konstruktéry. Koncem května bylo devět posádek z 3./KG 51 Edelweiss posláno do Lechfeldu pro výcvik na prvních Ju 88A-1. V srpnu byly Ju 88A-0 potvrzeny jako schopné operačního výcviku a připraveny na vývoj nejlepších technik při bombardování v plošném a střemhlavém bombardování. Erprobungskommando 88 bylo poté přejmenováno na I./KG 25, skládající se jen ze dvou Staffel. S vypuknutím války 1.9.1939 byla jednotka přesunuta do Jeveru a zařazena do 3. Fliegerdivision, kde obdržela další označení. Od 22.9. byly posádky Hptm. Pohleho známé jako I./KG 30 Adlergeschwader. Na operační základnu Greifswald se přesunuly o tři dny později. Dvě další Staffel byly přidány během týdne a nyní byla I./KG 30 v plné síle. Zatímco Ju 87 získávaly první úspěchy nad Polskem, Ju 88 byly nasazeny nad Severním mořem proti Royal Navy. Ačkoliv Greifswald byl štábem I./KG 30, k zvýšení doletu byla používána pobřežní letiště. Jedno bylo umístěno na ostrově Sylt, které bylo již používáno proti britské lodní dopravě během první světové války. 26.9. Royal Navy vyčlenilo silnou flotilu k podpoře vážně poškozené ponorky Spearfish. Ta zahrnovala bitevní lodě Nelson a Rodney, bitevní křižníky Hood a Renown, letadlovou loď Ark Royal, sedm křižníků a šest torpédoborců. V poledne byli Britové odhaleni. Čtyři Ju 88, které vedl lt. Walter Storp a devět He 111 z I./KG 26 zaútočilo. Zatímco se Heinkely pokoušely neefektivně zaútočit na britské křižníky, čtyři Ju 88 zasáhly letadlovou loď. Jeden z letounů pilotoval Gefr. Karl Francke, který byl jedním z testovacích pilotů v Rechlinu a dobrovolně se přihlásil na frontu. Spustil se střemhlav z 2.700 m, čímž překvapil protiletadlové střelce, kteří očekávali plošné bombardování. Jak se blížil, hustota protiletadlové palby rostla. Shodil dvě 500 kg bomby, ale protiletadlová palba a mraky mu zabránily v přesném útoku. Navzdory tomu, že se netrefil zcela přesně, označila ho německá propaganda za muže, který potopil Ark Royal. Karl Francke byl okamžitě vyznamenán Železným křížem onou stupňů a povýšen do hodnosti Leutnant. Pravda o potopení Ark Royal vyšla brzy najevo a Francke se stal terčem poznámek svých kolegů ohledně platnosti svého povýšení a vyznamenání. Lt. Stolp zasáhnul bitevní křižník Hood, ale bomba nevybuchla. Byl ale také povýšen, do hodnosti Oberleutnant. První Ju 88 byl ztracen 9.10. Ten den hledalo 21 Junkersů a 127 He 111 britskou flotilu. Počasí bylo špatné, ale to nezabránilo pilotům z I./KG 30 ohlásit deset zásahů britských křižníků. Ve skutečnosti nebyl zasažen žádný, zatímco jeden stroj z 3./KG 30 byl zasažen protiletadlovou palbou. Navzdory poškození ho pilot Oblt. Konrad Kahl dotáhnul na dohled k německému pobřeží, kde dva letci bezpečně vyskočili na padáku. O týden později, 16.10., bylo 15 strojů z I./KG 30 nasazeno proti bitevnímu křižníku Hood, který pluk do Rosythu. Když německá formace dosáhla základny u Firth of Forth, Hptm. Pohle spatřil Hood, již v suchém doku. Před vzletem vydal jasné instrukce, aby se neútočilo na civilní zařízení a tak byl Hood ponechán nedotknut. Bomby byly shozeny na lodě v přístavu: lehké křižníky Edinburgh a Southampton a torpédoborec Mohawk. Torpédoborec zasáhl pumou Lt. Horst von Riesen, osm britských námořníků bylo zabito a 17 zraněno. Ju 88, letící střemhlavě k zemi, byly uvítány palbou ze země a z lodí. Spitfiry z 602. a 603. squadrony přilétly krátce poté a poškodily von Riesenův letoun, ačkoliv ten s letounem, letícím na jeden motor dosáhl německého pobřeží a nouzově přistál. Navzdory poškození byla posádka nezraněna. Několik bomb padlo nedaleko křižníku Edinburgh a střepiny ho poškodily. Když Hptm. Pohle zahájil střemhlavý let, proudící vzduch mu urval překryt kabiny, ale přesto shodil úspěšně 500 kg bombu na Southampton. Protože tato loď nebyla tak těžce pancéřovaná jako bitevní lodě, prolétla bomba třemi palubami a trupem bez exploze! Ju 88 (4D+AK) byl napaden Spitfiry z 602. squadrony. Protože jeho motor začal hořet, obrátil Pohle stroj nad moře. F/L George Pinkerton a F/L Archie McKellar uspěli. S letounem zachváceným ohněm, třemi muži posádky zraněnými a bez pravého motoru mohl jen přistát na hladině. Britský trawler zachránil zraněného Pohleho, který byl zajat. Stejný osud potkal posádku Oblt. Siegfrieda Storpa z 1./KG 30. Royal Navy mělo 16 mrtvých a 44 raněných. Novým velitelem I./KG 30 se stal Hptm. Fritz Doench. Následující den vedl čtyři Ju 88 při vzletu proti Scapa Flow. Junkersy byly doprovázeny 13 He 111. Nálet těžce poškodil výcvikovou loď Iron Duke. Protiletadlová palba sestřelila jeden Ju 88, který havaroval a shořel na ostrově Hoy. Zkušenosti získané I./KG 30 ukázaly, že Ju 88 je schopen způsobit větší poškození jako střemhlavý bombardér, než He 111 plošným bombardováním. 50% přesnost byla výjimečným výsledkem, nesrovnatelným s ostatními bombardéry. Navíc si Ju 88 posádky oblíbily kvůli výborně stabilitě podvozku během pozemního pojíždění, snesl velké poškození, byl schopen dlouho letět na jeden motor a měl velký dolet. Soustředění celé posádky v jednom prostoru bylo také výbornou inovací a usnadňovalo spolupráci za letu. V listopadu byla zformována Lehrgruppe 88 v Greifswaldu pod velením Maj. Friedrich-Karla Knusta. 1.12. následovalo zformování II./KG 30 a 1.1.1940 III./KG 30. Navíc začali výcvik na nové letouny piloti LG 1, KG 4 a KG 51. Ale jen omezený počet posádek mohl dostat Ju 88, protože do konce roku 1939 bylo vyrobeno jen 69 Ju 88A-1. 1.11. Luftwaffe dostalo za úkol útočit na konvoje a izolované obchodní lodě a Ju 88 z KG 30 měly napadat válečné lodě. Příležitostné nálety na základny Royal Navy nebyly efektivní, což bylo způsobeno špatným zimním počasím. 3.2.1940 byla pohřešována posádka z 2./KG 30 Staffelkapitäna Hptm. Rosenthala. Byla zajata. Další posádky potopily trawler Sphinx (830 tun). 9..2 napadla 1./KG 30 skupinu minonosek z Peterheadu a potopila lodě Robert Bowen (290 tun) a Fort Royal (351 tun). Britská protiletadlová obrana sestřelila stroj Fw. Pfeiffera z 2./KG 30, posádka byla pohřešována po přistání na moře u ostrova Sylt. Proti britským přístavům byly vytvořeny speciální jednotky na pokládání min. byly to 1./KG 30 (Ju 88) a 7./KG 26 (He 111), které operovaly v noci. 8.3. měl průzkumný let nad Scapa Flow za následek letecký boj s několika desítkami Hurricanů ze 111. Squadrony. Po dlouhém stíhání Britové sestřelili stroj z 2./KG 30, který pilotoval Oblt. von Sicharthoff, do moře, nikdo nepřežil. 16.3. 18 Junkersů z I./KG 30 a 21 He 111 napadlo Scapa Flow, poškodily křižník Norfolk a Iron Duke. Ale poprvé způsobily ztráty mezi civilisty, jedna osoba byla zabita a šest zraněno. Při návratu jedna posádka z 3./KG 30 přistála pro nedostatek paliva v Dánsku, kde byla internována. 29.3. napadly Ju 88 z 6./KG 30 Oblt. Quadta konvoj a její Stafflekapitän byl sestřelen protiletadlovou palbou a stal se tak první obětí z nově vytvořeném./KG 30. Další ztráta přišla 2.4., kdy protiletadlová palba ze Scapa Flow sestřelila posádku velitele 4./KG 30 Hptm. Fritze Kocha, která zahynula. Byla ztracena také posádka Oblt. von Bülowa ze Stab KG 30. Ztráty působily nejen protiletadlová palba a britští stíhači, ale také další britská letadla. 3.4., při hledání konvoje ON 24 z Bergenu v Norsku, se dva Ju 88 z 5./KG 30 střetly se Sunderlandem z 204. squadrony, chránícím lodě. V krátkém boji oba Junkersy sestřelil. Posádka Oblt. Karla Overwega zahynula, zatímco posádka Uffz. Erkense nouzově přistála v Norsku, kde byla internována.

Keller: Spreading Evil

21. července 2011 v 15:59 | paulito |  Hudba
80%
2010

Slovinská thrash metalová skupina sen svým prvním LP, ve složení Martin (zpěv), Winko (bicí), Slešo (kytara) a Tilen (baskytara).